Vondroušová – Marinová 2:0 (kon.) | Cibulková – 2:0 (kon.)
Muchová – Fernandezová 0:0 (zruš.) | Krejčíková, Šafářová – Dabrowská, Fichmanová 2:0 (kon.)
Hrunčáková – Alvesová 0:0 (zruš.) | Kužmová, Šramková – Alvesová, Stefani 0:2 (kon.)

6 6

sk Neděle 21.04.2019, 15:39 • NTC Bratislava (Slovensko) • Pohár Billie Jean Kingové • 5. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie štvorhry, v ktorom proti sebe nastúpia Viktória Kužmová a Magdaléna Rybáriková, proti Beatriz Haddad Maia a Luisa Stefani. Začiatok zápasu je naplánovaný na 13:00!

Sviatočný víkend sa bude niesť v znamení tenisu, na programe je Fed Cup. Slovensko čaká baráž o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie. Žreb našim dievčatám pridelil za súpera Brazíliu, ktorá má len jednu hráčku aspoň v druhej dvestovke svetového rebríčka.

JASNÝM FAVORITOM SLOVENSKO
    Podľa postavenia v rebríčku sú jasným favoritom tohto zápolenia naše dievčatá. Brazília má v kádri len jednu známejšiu tenistku, Beatriz Haddad Maia bude plniť úlohu tímovej jednotky. Momentálne jej vo svetovom rebríčku patrí 124. miesto, ale na posledných turnajoch sa prezentovala veľmi dobrými výsledkami a bude tak určite najväčšiu zbraňou nášho súpera. To na druhej strane mal náš nehrajúci kapitán Matej Lipták po dlhšej dobe aj šťastie, pretože nedostal ani jednu ospravedlnenku a všetky oslovené hráčky sú tak k dispozícii. V dvojhrách by sa tak mali predstaviť Dominika Cibulková a Viktória Kužmová. Do štvorhry sú potom nominované Magdaléna Cibulková a Viktória Kužmová. Ďalej budú pripravené naskočiť do stretnutia ešte Rebecca Šrámková a Anna Karolína Schmiedlová, ktorá má však menšie problémy s kolenom.

JEDNOZNAČNÝ CIEĽ SLOVENSKA
    Tým je záchrana v II. svetovej skupine. Naposledy sme z nej vypadli ešte v roku 2005 po prehre 1:4 v Thajsku. Posledné stretnutie našej fedcupovej reprezentácii nevyšlo, keď sme prehrali v Lotyšsku s domácou reprezentáciou 4:0. Vtedy bol náš tím však výrazne oslabený, Matej Lipták mal k dispozícii mladú štvoricu Viktória Kužmová (tá napokon pre pľuzgier na ruke ani nenastúpila), Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková a Terézia Mihalíková. Bola to však aspoň dobrá škola pre naše talentované tenistky. Brazília si zabezpečila účasť v baráži o II. svetovú skupinu na turnaji americkej zóny, keď vo finále zvíťazila nad Paraguajom 2:0.

ROZLÚČKA PRE DOMINIKU CIBULKOVÚ
    Pre našu momentálne najlepšiu tenistku to bude rozlúčka s reprezentáciou. Vo Fed Cupe sa predstaví po troch rokoch, stála však pri našich úspechoch. Spoločne teda veríme, že jej posledné fedcupové vystúpenie bude úspešné a záchrana sa podarí.

Kužmová, Magdaléna Rybáriková vs. Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová

Sobota bola pre slovenské farby veľmi úspešná. Obidva zápasy dopadli v náš prospech, keď prvý bod pre Slovensku vybojovala Dominika Cibulková proti Alvesovej. Zápas mal jednoznačný priebeh, keď naša tímová jednotka vyhrala oba sety 6:1 a nedala svojej súperke žiadnu čancu.

Viktória Kužmová potom vybojovala druhý bod. Podľa prognóz bola určite favoritom, ale čakal ju náročný zápas proti brazílskej jednotke Haddadovej Maiaovej. Viky však zvládla lepšie oba sety, ktoré vyhrala rovnakým pomerom 6:3 a tak Slovenska získala oba možné body.

Dominika Cibulková môže tak pri svojej rozlúčke s reprezentáciou vybojovať rozhodujúci tretí bod v súboji tímových jednotiek. Verme, že tomu tak aj bude a Slovensko si zabezpečí účasť v II. svetovej skupine.

Samozrejme, že v prípade nášho víťazstva je potom otázne, či sa za rozhodnutého stavu budú hrať aj ďalšie zápasy. Ďalej je potom zatiaľ na programe súboj Kužmová vs. Meligeniová Rodriguesová Alvesová a aj štvorhra Kužmová, Magdaléna Rybáriková vs. Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová. Veľmi veľa napovie teda stretnutie medzi Dominikou Cibulkovou a Beatriz Haddad Maia.

Dominika Cibulková získala pri svojej rozlúčke tretí bod a tak sme sa definitívne udržali v II. svetovej skupine! Plánovaná ďalšia dvojhra sa podľa dostupných informácii zrušila, ale táto štvorhra sa ešte uskutoční.

Tak napokon nastala zmena v nominácii na oboch stranách! Za naše farby nastúpia Viktória Kužmová a Rebecca Šrámková, za Brazíliu vo štvorhre nastúpia Alvesová a Stefani.

Všetky tenistky sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej rozcvičke pred zápasom. Po nej sa tak už záverečná štvorhra môže začať, bude to teda posledné vystúpenie v rámci zápolenia medzi Slovenskom a Brazíliou.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Štvorhru začala svojím podaním Alvesová, Brazília získava úvodný fiftín.

0-30
    Loptu získava Alvesová, Stefani.

15-30
    Prvý fiftín v tejto štvorhre pre slovenské farby.

30-30
    Kužmová dobre zahrala na sieti a tak získavame druhý fiftín v rade. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Napokon získavame brejkbal po treťom fiftíne v rade!

40-40
    Ten však brazílske duo odvrátilo a tak ešte v úvodnom geme pokračujeme.

0:1
    Keďže je už celkový stav zápasu rozhodnutý, hrá sa v takomto prípade bez zhôd. Tým pádom si Brazília udržala úvodné podanie tejto štvorhry!

15-0
    Viktória Kužmová odštartovala naše úvodné podanie v tejto štvorhre. Začíname priamym bodom.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre Brazíliu.

30-30
    Viktória Kužmová si opäť pomohla priamym bodom a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Napokon je z toho brejkbal pre Brazíliu. My sme ho využiť nedokázali, dokáže ho náš súper?

40-40
    Túto hrozbu sme odvrátili. Kedže sa však nehrá na zhody, je tu gembal aj brejkbal zároveň!

0:2
    Brazília brejkbal využila a tak sa ujíma vedenia 2:0 v prvom sete!

0-15
    Stefaniová si pomohla na úvod kvalitným podaním, takže súper započal cestu za potvrdením brejku úspešne.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, naše dievčatá sa úspešne presunuli na sieť a Rebecca Šramková zaznamenala víťazný úder.

15-30
    Brazília však znova vedie o jeden fiftín, úder Viky Kužmovej zastavuje páska.

15-40
    Po priamom bode získava Brazília dva gembaly na potvrdenie brejku.

0:3
    A znova tu je priamy bod, po ktorom Brazília potvrdila získaný brejk a vyhráva v prvom sete 3:0!

0:3
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:3
    Koniec prestávky, podávať bude Rebecca Šramková.

15-0
    Servis Rebecci Šrámkovej sme odštartovali úspešne, pripisujeme si tak úvodný fiftín tejto hry.

30-0
    Tak toto bola veľmi pekná výmena, Viktória Kužmová na jej konci zahrala úder na telo a Alvesová zahrala loptičku len do autu.

40-0
    Slovensko má šancu na čistú hru.

40-15
    Tá z toho napokon nebude, Alvesová vytiahla presný return a tak sme stratili jeden gembal.

1:3
    Ten druhý sme však už využiť dokázali, Stefaniová nebola úspešná na sieti a tak Slovensko znižuje stav prvého setu na 1:3!

15-0
    Rebecca Šramková si skúsene počkala na sieti a po zahranom stopbale nemal súper žiadnu šancu reagovať.

30-0
    Výborný return od Viky Kužmovej, získavame tak druhý fiftín v rade pri podaní súpera.

30-15
    Úder našej tímovej dvojky však teraz zastavila páska, stále sme však v lepšej pozícii.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Alvesová si pomohla kvalitným podaním a tak zmazala náš náskok o dva fiftíny.

30-40
    Tretí fiftín v rade pre Brazíliou, opäť sme pokazili ľahký ritern.

1:4
    Brazília ukončila priamym bodom tento gem, súper si tak udržal podanie a vedie v prvom sete 4:1!

1:4

1:4
    Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

15-0
    Viky odštartovala tento gem priamym bodom z podania.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Rebecca Šramková inkasovala úder na telo a tak nestihla správne zareagovať.

30-15
    Ale opäť slovenskej dvojke vyšiel prvý servis a vraciame sa späť do vedenia o jeden fiftín.

30-30
    Nasledoval však presný return súpera a tak to je po 30 na oboch stranách.

30-40
    Dva brejkbaly pre Brazíliu! Rebecca Šramková si teraz nezakričala a následne pokazila ľahký úder na sieti.

1:5
    Úspešný smeč od Brazílie na sieti a tak strácame aj toto podanie! Náš súper vyhráva v prvom sete 5:1 a čaká ho servis na potvrdenie brejku, ale hlavne na víťazstvo v prvom sete!

0-15
    Odštartoval ho úspešne, priamym bodom.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, úder Alvesovej dopadol za základnú čiaru.

15-30
    Sledovali sme dlhšiu výmenu, ktorú lepšie zakončilo brazílske duo a tak znova vedie o jeden fiftín pri podaní na víťazstvo v prvom sete.

30-30
    Loptu získava Kužmová, Šramková.

30-40
    Prvý setbal pre Brazíliu!

40-40
    Ten sme dokázali odvrátiť! Teraz sa hrá o rozhodujúci bod, zároveň tu je gembal aj setbal. Ako to napokon dopadne?

1:6
    Druhý setbal už Brazília využíva a tak zaslúžene vyhráva prvý set 6:1! Vidno, že brazílske tenistky sú viacej zohraté v debli ako náš pár Kužmová – Šramková.

0:0

0:0

0-15
    Druhý set začala svojim podaním Šramková, ale na return súpera sme nestihli reagovať.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Rebecca si teraz pomohla kvalitným podaním.

15-30
    Viktórii nevyšiel úder z forhendu, súper teda znova vedie o jeden fiftín.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Tento úder už slovenská tímová dvojka zvládla a tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Napokon prichádza brejkbal pre Brazíliu!

0:1
    A náš súper ho aj využíva! Strácame tak hneď úvodný servis druhého setu a Brazília sa teda ujíma vedenia 1:0 v druhej sade hry.

0-15
    Stefaniová zahájila cestu za potvrdením brejku kvalitným podaním.

15-15

30-15
    Druhý fiftín v rade pre Slovensko, ktorý sme vybojovali po presnom údere Viktórii Kužmovej.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Alvesová zahrala presný úder k čiare.

30-40
    Tak toto zahrala Alvesová veľmi dobre, počkala si na sieti a jej následný protiúder dopadol presne na čiaru. Gembal na potvrdenie brejku.

0:2
    Brazília úspešne potvrdila brejk a vyhráva v druhom sete 2:0! Zatiaľ je jasne vidieť rozdiel v tejto štvorhre, možno za to môže už aj rozhodnutý stav, kedy prakticky o nič nejde.

15-0
    Podanie Kužmovej sme zahájili úspešne, po výmene sa Šramková úspešne presunula na sieť a úderom do protipohybu vybojovala fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Brazília sa prezentovala presným returnom.

15-30
    Nevynútená chyba z rakety Rebeccy Šramkovej, súper tak získava druhý fiftín v rade.

30-30
    Prvé eso v tomto zápase, z druhého podanie sa oň postarala Viky Kužmová.

40-30
    Aut z rakety Alvesovej, ktorý potvrdil aj empajr a tak získavame gembal.

1:2
    Využiť sa nám ho podarilo, získavame ešte len druhý gem v tomto zápase! Znižujeme tak stav druhého setu na 1:2.

1:2

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Carolina Meligeni Alvesová.

0-15
    Brazília zahájila tento servis úspešne a tak získava fiftín na svoje konto.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre nášho súpera.

0-40
    Na našej strane sa teraz kopí veľa chýb a tak má súper šancu na čistú hru.

1:3
    Aj sa tak stáva, Brazília sa ujíma po čistej hre vedenia 3:1 v druhom sete tejto štvorhry!

0-15
    Úvod nášho podania nám teraz nevyšiel, Stefaniová si počkala na sieti a presným volejom rozhodla o fiftíne pre nášho súpera.

15-15

30-15
    Viky si teraz skúsene počkala a následne presným úderom prináša druhý fiftín v rade pre naše farby.

40-15
    Dva gembaly pre Slovensko.

2:3
    Tento servis sme zvládli bez problémov, znižujeme stav druhého setu na 2:3!

2:3

2:3
    Koniec prestávky, podávať bude Luisa Stefani.

0-15

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Viky Kužmová sa prezentovala úspešným returnom.

30-15
    Druhý fiftín v rade pre Slovensko, aj vďaka nevynútenej chybe súpera.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, súper si pomohol priamym bodom.

40-30
    Skvelý return nášho páru a tak získavame brejkbal!

40-40
    Ten súper odvracia, ale máme ešte jednu šancu. Je tu gembal aj brejkbal zároveň!

2:4
    Napokon tento gem končí v prospech Brazílie, ktorá znova vytiahla veľmi kvalitné podanie! Náš súper tak vyhráva v druhom sete 4:2 a má tak stále výhodu jedného brejku.

15-0

30-0
    Viky sa postarala o priamy bod a tak vyhrávame v tomto geme o dva fiftíny.

30-15
    Výborný return od nášho súpera, ktorý tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

30-30
    Druhý fiftín v rade pre nášho súpera, po 30 na oboch stranách.

40-30
    Priamy bod z podania a tak získavame gembal.

3:4
    Viktória Kužmová skvelo odpodávala tento gem, ktorý ukončila ďalším priamym bodom a tak znižujeme stav druhého setu na 3:4!

3:4

3:4
    Koniec prestávky, podávať bude Alvesová.

0-15
    Brazília začína priamym bodom.

0-30
    Nepresný úder z rakety Šramkovej, súper tak na podaní vedie o dva fiftíny.

0-40
    Súper predviedol kvalitný prechod na sieť, Stefaniová vytiahla presný volej a Brazília má šancu na čistú hru.

3:5
    A aj sa tak stáva, Brazília sa čistou hrou ujíma vedenia 5:3 v druhom sete a my tak budeme podávať na udržanie sa v tejto záverečnej štvorhre!

0-15
    Dôležité podanie sme však nezačali úspešne, súper si znova počkal na sieti a volejom sa ujíma vedenia o jeden fiftín.

15-15

15-30
    Druhý fiftín v rade pre súpera po kvalitne zahratom returne.

15-40
    Stefaniová vytiahla ďalší presný return a tak Brazília získava dva mečbaly!

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Brazília! V druhom sete kládli naše dievčatá už väčší odpor, ale Brazília ukázala svoju veľkú silu v debli a napokon ovládla štvorhru po výhre 2:0 na sety po hrách 1:6 a 3:6!

Koniec zápasu

Týmto stretnutím sa tak skončilo celkové zápolenie Slovenska a Brazílie o účasť v II. svetovej skupine. Naša reprezentácia sa v nej napokon udržala, keď dva body zabezpečila Dominika Cibulková a jeden Viktória Kužmová. Brazília získala aspoň čestný bod vo švorhre a tak stanovila konečný výsledok na 3:1 zo slovenského pohľadu.

Za pozornosť pri sledovaní Fed Cupu vám ďakuje Miroslav Revaj. Teším sa na vás pri ďalších prenosoch, prajem ešte pekný zvyšok sviatkov. (16:39:06)