Švýcarsko – Bělorusko 5:4 (po pr.) | Lotyšsko – Slovensko 2:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:1 (0:1, 2:0, 2:0) Stav série: 2:1
Bílí Tygři Liberec
Pondělí 22.04.2019, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Na shledanou! (19:34:38)

Finále pokračuje již zítra, kdy se ve WERK ARENĚ odehraje duel číslo čtyři. Úvodní vhazování je naplánováno na sedmnáct hodin.

Nejlepší hráči zápasu

Petr Vrána – Martin Ševc.

Třetí finále je u konce, Oceláři Třinec vítězí 4:1 a získávají druhý bod. Zatím nejjednoznačnější výsledek se urodil ve druhé a třetí třetině, kdy Oceláři čtyřmi brankami otočili skóre zápasu na svou stranu.

59:39
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ethan Werek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Taylor Doherty – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., hrubost).

59:39
    Taylor Doherty ve středním pásmu po odpískání sekal Marcinka a Husáka, což se nelíbí Ethanu Werekovi. Kanadského útočníka domácích k pěstnímu souboji vyzval Jaroslav Vlach.

59:15
    Liberec kontroluje kotouč, ale ve vlastním pásmu. Domácí nepřipouštějí žádnou dramatizaci.

58:36
    V akci opět Ondřej Kovařčík, ani tentokráte se třinecký útočník neprosadil.

58:01
    Dvě minuty do konce třetího finálového utkání, Oceláři si jdou za druhým bodem. Michal Kovařčík v útočném pásmu vyzval k zakončení svého bratra Ondřeje, ten ale napálil jen Willovu vyrážečku.

57:43
    Zakázané uvolnění Liberce.
    57:31 Jiří POLANSKÝ - 4:1
    Zdroj: Hokejka TV

57:31
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté zkusili hru bez brankáře, ta ale trvala jen pár vteřin, než JIŘÍ POLANSKÝ ze středního pásma napálil kotouč do prázdné branky Liberce! Asistence: Vladimír Svačina.

57:14
    Chmielewski nejprve v rohu kluziště k ledu poslal Ševce, polský útočník se následně natlačil před Willa, toho ale nepřekonal.

57:05
    Werek se prezentoval dalším výpadem, tentokráte z rohu kluziště. Kanadský útočník zkusil procedit puk mezi Willovou rukou a tělem, liberecký brankář dokázal zasáhnout.

56:44
    Polanský nahodil kotouč do útočné třetiny pro Erika Hrňu, ten se pak s Ethanem Werekem natlačil do předbrankového prostoru a pořádně zatopil pod kotlem. Will udržel puk před brankovou čárou!

56:02
    Gernát se na vlastní modré předvedl ukázkovým bodychekem, když k ledu poslal Dernera. Hosté následně poslali puk na icing.

55:08
    Na jedné straně se individuálně neprosadil Kvapil, na druhé pak Will měl plné ruce práce se střelou Galvinše a dorážením Michala Kovařčíka.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 36. Cienciala (Galvinš, Hrubec), 39. Martin Růžička (P. Vrána, Marcinko), 42. Adamský (Svačina), 58. Polanský (Svačina) – 10. M. Kvapil

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera – Chmielewski, P. Vrána (A), Martin Růžička – Werek (A), Marcinko, Hrňa (C) – Adamský, Polanský, Dravecký – Svačina, O. Kovařčík, M. Kovařčík – Cienciala.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Derner, Kolmann, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Stříteský, Doherty – Birner, L. Hudáček, Lenc – M. Kvapil, Filippi, Valský – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Ordoš.

Rozhodčí: Hodek, Kika – Ondráček, Hynek

Diváci: 5 400 (vyprodáno)