Švýcarsko – Bělorusko 5:4 (po pr.) | Lotyšsko – Slovensko 2:0 (kon.)
Švýcarsko
5:4 (3:0, 0:2, 1:2 - 1:0)
Bělorusko
Pondělí 22.04.2019, 15:30Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

Tak to byl zápas, dámy a pánové! Švýcarsko si třemi góly během minuty a půl po první třetině vybojovalo tříbrankový náskok. Jenže poté vstřelili Bělorusové čtyři branky bez odpovědi a skóre otočili. Záhy po dokonání obratu ale Švýcaři srovnali a poslali utkání do prodloužení. V něm pouhých osmnáct sekund před sirénou Jannik Canova rozhodl o tom, že Švýcaři získají nesmírně cenné dva body. Na počtenou se s vámi loučí David Sokol.

Nejlepší hráči: Simon Knak (SUI) – Vladislav Koljačonok (BLR). (18:03:58)

64:42 Jannik CANOVA - 5:4

64:42
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarsko nádherně rozjetý zápas přeci jen neztratí! Knak ujel spolu s JANNIKEM CANOVOU do přečíslení a nejprve zkoušel vše vzít na sebe. Jeho pokus Zinověnko vyrazil, avšak přesně na hokejku právě Canovy, který do prázdné branky získává druhý bod pro svůj tým. Asistence: Simon Knak, Inaki Baragano.

64:17
    Canova bleskovou střelou trochu překvapil Zinověnka, běloruský gólman ale přesto včas vytasil lapačku.

64:14
    Puk zůstal bez pohybu v rohu útočného pásma Švýcarů a hra se přerušuje. Vhazovat se bude po Zinověnkově levici.

63:10
    Vuichard včas sklapl betony proti střele Pinčuka z mezikruží.

62:58
    Švýcarsko v plném počtu.

62:29
    Bujalskij mohl dorážet do odkryté branky, ale zblízka trestuhodně přestřelil!

61:46
    Koljačonok od modré trefil jen Schläpfera a ten výletem k Zinověnkovi šetří cenné sekundy.

61:15
    Jeden z obránců Švýcarska hokejkou vystrčil přihrávku soupeřů do středního pásma.

60:58
    Oksenťjuk byl při svém průniku obranou zahákován Noahem Delémontem (SUI) a švýcarský hráč na dvě minuty oslabí svůj tým.

60:07
    Stoffel mohl hned po buly rozhodnout! Ujel spolu s Marchandem do přečíslení 2 na 1 a když dostal kotouč, z první pálil. Jenže v tu chvíli vytasil rukavici Zinověnko a zastavil tento projektil!

60:01

Bude se prodlužovat. Bělorusové dvěma slepenými góly dokonali svůj obrat, leč Švýcaři vzápětí znovu srovnali na aktuálních 4:4. Za dvě minuty se bude pokračovat.

Střely ve třetí třetině: 13:21 (celkem 36:49).

60:00

59:53
    Denisov od modré trefil jen Vuicharda.

59:32
    Koljačonok nahazuje do rohu, tam o kotouč svádí souboj čtveřice hráčů.

59:08
    Záhy se z něj ale pakují, na vině byla hra vysokou holí jednoho z východoevropanů.

David Sokol

Branky a nahrávky: 14. Rubanik (Fuss, Zuercher), 15. Marchand (Knak), 15. Salzgeber (Baragano), 53. Fuss (Zuercher, Schlaepfer), 65. Canova (Knak, Baragano) – 22. Pinčuk (Koljačonok), 40. Oksenťjuk (Kozorez), 51. Kuzněcov (Děmčenko), 51. Palčik (Koljačonok, Martynov)

Švýcarsko: Vuichard (Patenaude) – Rubanik, Fiedler, Ugazzi, Pezzulo, Delémont (A), Baragano, Guggenheim, Chanton – Knak (C), Marchand, Valenza – Canova (A), Bardh, Stoffel – Dähler, Jobin, Salzgeber – Schlaepfer, Fuss, Zuercher.
    Bělorusko: Kolosov (15. Zinověnko) – Palivko, Denisov (A), Kozorez, Koljačonok (C), Volčenkov, Fedorenčik, Sedov – Oksenťjuk, Bujalskij, Usov (A) – Děmčenko, Pinčuk, Kuzněcov – Onufrijuk, Antoškov, Krištal – Kačelovskij, Bělov, Palčik – Martynov.

Rozhodčí: Sean MacFarlane (USA), Andre Schrader (GER) – Jani Pesonen (FIN), Tarrington Wyonzek (CAN)