Norsko – Švýcarsko 2:3 (po pr.) | Francie – Česko 1:8 (kon.) | Japonsko – Rusko 2:4 (kon.)
Rakousko – Finsko 2:1 (1:0 po s.n.)
Norsko
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Švýcarsko
Úterý 23.04.2019, 10:00 • Zimní stadion Příbram • Evropský pohár žen do 16 let • Skupina A

Švýcarky porážejí Norky 3:2 po prodloužení!

Máme za sebou velmi vyrovnaný zápas, který dospěl až do prodloužení, jež rozhodla rychlým gólem Lea Zoggová. Norky se ale rozhodně nemají za co stydět, předvedly velmi dobrý výkon, po velkou část zápasu byly lepším týmem na ledě, to jim ale nakonec nestačilo. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne! (11:39:56)

45:15 ZOGGOVÁ - 2:3

45:15
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo rychlé! Švýcarky vyhrály úvodní buly, puk se dostal k Surdezové , která s ním vjela do útočného pásma a natlačila ho před branku, kde ho za brankovou čáru poslala LEA ZOGGOVÁ! Asistence: Jade Surdezová.

45:01

Ani třetí třetina tento vyrovnaný souboj nerozhodla, po krátké přestávce tedy uvidíme pětiminutové prodloužení! Hrát budou tři hráčky na každé straně.

45:00

44:45
    Kotouč je ve středním pásmo, vypadá to, že půjdeme do prodloužení.

44:11
    A opět Švýcarky v útočném pásmu, od modré čáry to zkoušela Gaberellová, její pokus však minul branku.

43:10
    Švýcarky si z tlaku žádnou větší šanci nevypracovaly, puk je ve středním pásmu.

42:19
    Kotouč je opět v útočném pásmu Švýcarek, hra má teď velmi slušné tempo.

41:23
    Z protiútoku na druhé straně zahrozila Löschbrandtová, její dělovku z levého kruhu ale Wagnerová vyrazila!

40:35
    Gaberellová to zkoušela bekhendem z levého kruhu, Glasová zasahuje. Švýcarky jsou na konci třetí třetiny lepší!

39:56
    Norky se po delší době dostaly do útočného pásma, puk po lehké střele končí v lapačce Wagnerové.

38:58
    Od modré čáry pálila Bachmannová, kotouč těsně minul branku!

38:15
    Norky vyhazují na zakázané uvolnění, Švýcarky začínají přebírat aktivitu.

36:46
    Velký tlak Švýcarek! Po závaru před brankou se kotouč dostal až na modrou čáru, odkud ho vystřelil Kehlová, Glasová její pokus se štěstím vyrazila. Následně to stejná hráčka zkoušela od modré čáry ještě jednou, ani tento pokus ale nebyl úspěšný.

35:59
    Kotouč je ve středním pásmu, k vidění je teď hodně nepřesností.

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 9. Gundersenová (Hovdaová, Pedersenová), 17. Löschbrandtová (Pedersen) – 6. Harjuová (Zoggová), 23. Aschwandenová, 46. Zoggová (Surdezová)

Norsko: Glasová (Risaová) – Hovdaová, Haukaliová, Tillmanová, Ardalová, Trondsdotterová, Vedalová, Andersenová, Jörgensenová – Löschbrandtová, Pedersenová L. (C), Skegeová – Pedersenová M., Gundersenová (A), Didriksenová – Kristensenová, Nybergová (A), Lerviková – Pettersenová, Asrihová, Kristiansenová.
    Švýcarsko: Wagnerová (Streicherová) – Martiová, Kehlová, Polettiová (A), Gaberellová, Bachmannová (A), Baechlerová, Aymonová, Harjuová Ni.,- Surdezová, Zoggová (C), Harjuová No., – Salzgeberová, Büchiová, Schmidtová – Aschwandenová, Thalmannová, Peterová – Kozuhová, Schmidová, Diazová.

Rozhodčí: Růžičková – Lounová, Zábršová.