Švýcarsko – Slovensko 4:1 (kon.) | USA – Finsko 6:0 (kon.) | Bělorusko – Rusko 0:6 (kon.)
Kanada – Lotyšsko 3:1 (kon.) | Švédsko – Česko 4:2 (kon.)
Švýcarsko
4:1 (2:1, 1:0, 1:0) Stav série: 1:0
Slovensko
Čtvrtek 25.04.2019, 11:30Mistrovství světa do 18 let • O udržení

První zápas play-out série berou Švýcaři! Slováci se sice prosadili jako první, domácí celek ale v druhé polovině třetiny zápas otočili a ve zbytku utkání už jen hlídali skóre. Ode mne je to prozatím vše a budu se na vás těšit například u čtvrtfinálového utkání mezi Spojenými státy a Finskem od 15:30!

Statistiky zápasu:
    Střely na branku: 42:46
    Vyloučení: 6:9 Využití: 2:1 (14:10:35)

58:48
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    A Švýcarko přesilovku využívá! Autorem branky je JANNIK CANOVA. Asistence: Ronny Dähler.

58:27
    Ale bude muset zase zpátky! Dávid Mudrák si jde sednout za hrubost.

57:44
    Patrik Kozel jde z branky!

54:36
    Slovensko má šanci ještě utkání zdramatizovat! Elvis Schlaepfer hákoval a Slovensko má přesilovku 5 na 3! Slovenská lavička taky hned volá po timeoutu.

53:11
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Rocco Pezzulo – 2 min., hákování).

50:18
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Bastian Guggenheim – 2 min., nedovolené bránění).

45:11
    Slovensko jde do tří! Oliver Turan neudržel emoce na uzdě a následuje Samuela Krajča.

45:11
    Vyloučení v týmu Slovensko (Samuel Krajč – 2 min., držení).

40:01

40:00

35:41
    Vyloučení v týmu Slovensko (Artur Turanský – 2 min., hákování).

26:38
    Vyloučení v týmu Slovensko (Simon Jellúš – 2 min., hákování).

24:23
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Inaki Baragano – 2 min., podrážení).

21:08
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Samuel Hlavaj, přichází Patrik Kozel.

21:08
    Autorem branky je JANNIK CANOVA. Asistence: Denys Rubanik.

20:01

V úvodní třetině jsme viděli tři góly a do kabin se jde lépe Švýcarům. Ti sice neotevřeli skóre zápasu jako první, když faul Guggenheima potrestal Sojka, v polovině třetiny ale Schlaepper srovnal a 58 sekund před koncem šla země helvetského kříže do vedení zásluhou Stoffela.

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 11. Schlaepfer (Fuss, Zuercher), 20. Stoffel (Delémont), 22. Canova (Rubanik), 59. Canova (Dähler) – 3. Sojka (Čajkovič, Turan)

Švýcarsko: Henauer (Vuichard) – Delémont, Fiedler, Pezzulo, Baragano, Guggenheim, Chanton, Rubanik, Ugazzi – Stoffel, Salzgeber, Knak – Dähler, Canova, Jobin – Zuercher, Schlaepfer, Fuss – Marchand, Valenza, Bardh.
    Slovensko: Hlavaj (22. Kozel) – Turan, Golian, Lavička, Kňažko, Mudrák, Gajdoš, Hlaváč – Turanský, Sojka, Čajkovič – Chromiak, Haščák, Krajč – Škvarek, Jellúš, Valigura – Mrázik, Eliaš, Lašák.

Rozhodčí: Labonte, Shrubok – Badyl, Kilian