Hoffenheim – Porto 0:3 (kon.) | Barcelona – Chelsea 2:2 (4:5 po pen.)
po penal. (4:5)
FC Barcelona
2:2 (1:0)
Chelsea FC
Pátek 26.04.2019, 18:00 • Centre sportif de Colovray (Nyon) • UEFA Youth League • Semifinále

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 9:11. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:8. (20:11:29)

Mladíci londýnské Chelsea postupují do pondělního finále UEFA Youth League. Po divokém průběhu devadesáti minut zvládli o poznání lépe penaltový rozstřel nad Barcelonou.

Samotný úvod zápasu patřil Kataláncům. Náporu mohl využít již v šesté minutě Monchu, ale v gólové šanci proti Zigerovi neuspěl. Poté se do hry dostala také Chelsea, ale Arnau Tenas v první půli nemusel předvést těžší zákrok. Naopak Barcelona se po parádní individuální akci Konrada De La Fuenteho dostala do vedení, na konci souhry byl zakončující Anssumane Fati.

I po změně stran byla Barcelona více u balonu, postupem času se ale dostala více do hry Chelsea. O vyrovnání se postaral po obrovské chybě Arnaua Tenase kapitán Luke McCormick. Barcelona ale okamžitě odpověděla druhým zásahem Anssumane Fatiho. Až tři minuty před koncem druhé půle se podařilo anglickému celku podruhé srovnat. Zmatky v rozehrávce tentokrát využil Charlie Brown. Chelsea mohla jít dokonce do vedení, ale Brown další šanci už neproměnil.

Do penaltového rozstřelu vstoupila lépe Barcelona, když na chybu Gallaghera reagoval gólem Jaime. Ve čtvrté sérii ale poté selhal také Nico González a bylo srovnáno. Šestou sérii uzavíral Juan Miranda, kterého ale skvěle vychytal Karlo Ziger a poslal Chelsea do finále.

Zigerův rozhodující zákrok proti penaltě Mirandy

6. série
    4:5
    Také Juan Miranda musel dát. Krajní obránce Barcelony zvolil stejnou stranu jako jeho předchůdci, ale do Karlo Ziger dokázal balon vyrazit a poslal Chelsea do finále!

6. série
    4:5
    Také Faustino Anjurin umístil balon mimo dosah Tenase. Chelsea je znovu ve výhodě.

5. série
    4:4
    Autor dnešních dvou branek na sebe vzal zodpovědnost, musel dát. Míč napálil ideálně do rohu branky, Ziger navíc padal na opačnou stranu.

5. série
    3:4
    Sedmnáctiletý Nizozemec Ian Maatsen zamířil svou levačkou do pravé části branky a jednoznačně překonal Tenase.

4. série
    3:3
    Nico González přišel na trávník až těsně před koncem druhé půle, nyní ale přestřeluje v důležitý moment. V penaltovém rozstřelu je srovnáno.

4. série
    3:3
    Billy Gilmou se rozběhl rychle, poté zakončil k pravé tyče. Tenas padal na druhou stranu.

3. série
    3:2
    Alejandro Marqués zpomalil před odkopem, nakonec si ale počkal na pohyb brankáře a poté umístil míč na opačnou stranu.

3. série
    2:2
    Jako další se postavil k penaltě Joseph Colley. Umístěným pokusem do pravého horního rohu s přehledem srovnal.

2. série
    2:1
    Krajní obránce Barcelony Guillem Jaime vsadil na razanci a udělal dobře. Tvrdou ránu neměl šanci Ziger vyrazit.

2. série
    1:1
    Conor Gallagher odehrál povedený zápas, z penaltového bodu poslal míč vysoko nad branku! Chelsea se dostává do nevýhody.

1. série
    1:1
    V barcelonském dresu se jako první představil Orellana. Osmnáctiletý útočník sice nechal sáhnout Zigera na balon, ale ten nakonec skončil v síti.

1. série
    0:1
    Jako první si postavil míč na značku pokutového kopu Charlie Brown. Autor vyrovnávací branky poslal střelu přesně k pravé tyči.

Střílení penalt začíná.

Devadesát minut nerozhodlo! O postupujících do samotného finále UEFA Youth League rozhodne až penaltový rozstřel.