Dortmund – Schalke 2:4 (kon.) | Düsseldorf – W. Brémy 4:1 (kon.) | Frankfurt – Hertha 0:0 (kon.)
Hannover – Mohuč 1:0 (kon.) | RB Lipsko – Freiburg 2:1 (kon.) | Stuttgart – Mönchengladbach 1:0 (kon.)
Fortuna Düsseldorf
4:1 (2:1)
Werder Brémy
Sobota 27.04.2019, 15:30 • Esprit Arena, Düsseldorf • Německá Bundesliga • 31. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:13. (17:33:35)

Fotbalisté Düsseldorfu odehráli proti Werderu skvělé utkání a byť už hrají jen o umístění, dokázali o evropské poháry bojující Brémy přehrát 4:1.

Düsseldorf do utkání vstoupil fantasticky, když už na konci 1. minuty se dostal před brankáře Pavlenku Benito Raman a střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre. Hosty inkasovaný gól viditelně zaskočil a tak se dlouho jen bránili. Ve 23. minutě jim navíc zasadil druhý úder Kenan Karaman, jenž skóroval po úchvatném sólu, které zahájil už na vlastní polovině hřiště. Brémám pomohla až penalta, ze které snížil Max Kruse. Hosté pak mohli do přestávky i vyrovnat, ale hlavičku Şahina zastavilo břevno.

Po změně stran už stříleli pouze domácí. V 56. minutě tečoval Karamanův centr za Pavlenkova záda Rouwen Hennings a Fortuna opět vedla o dva góly. Brémy se ještě mohly vrátit do hry, ale Gebre Selassie nejprve nepřekonal gólmana Rensinga a poté po jeho nabídce poslal míč těsně vedle tyče Kruse. V 73. minutě tak zpečetil skóre Markus Suttner, jenž napálil za Pavlenku odražený míč.

90+5

90+4
    Tak nakonec ještě akce Zimmermanna, který se v šestnáctce uvolnil přes Langkampa, ale už neměl dost prostoru na přesné zakončení.

90+4
    Domácí ještě budou vhazovat. O moc víc toho už asi neuvidíme.

90+3
    Hosté šli do přečíslení 3 na 1. Martin Harnik to však vyřešil špatně, když nedokázal přihrát a volný míč sbírá Rensing.

90+2
    Žlutou kartu dostává Juja Osako (Werder Brémy).

90+2
    Adam Bodzek si všiml, že je Jiří Pavlenka vyběhnutý poměrně daleko ze své brány a tak ho zkusil z poloviny hřiště přelobovat. Myšlenka skvělá, míč se však snesl nad bránu Werderu.

90+1
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty!

90
    Po něm se řítil do rychlého kontru hostující Eggestein, jehož zastavil čistým skluzem Bodzek! Výtečná práce domácího záložníka.

90
    Obrana Brém odvrací na další rohový kop.

89
    Niko Gießelmann si ještě na levé straně hřiště došel pro roh...

88
    Fanoušci Fortuny nadšeně kvitují na každý dotyk svých miláčků s míčem. Tenhle zápas si mohou užívat.

86
    Po rohovém kopu Kruseho se domácí ubránili. Brémy to nezabalily a ještě se sympaticky snaží alespoň o korekci stavu.
    85. Kruse neprostřelil Rensinga.

85
    Opět výtečný Rensing! Domácího gólmana nyní nepřekonal z pravé strany pokutového území Max Kruse. Jeho rána mířila k bližší tyči, ale Rensing ji vyškrábl na roh.

82
    Tak tohle byla velká šance hostí! Kevin Möhwald vypálil z poměrně velké dálky a Michael Rensing míč vyrazil k Martinu Harnikovi, který ho z dorážky také neprostřelil. Gólman Fortuny svůj tým podržel.

81
    Brémy kombinují na pravé straně hřiště. Zatím však bez nějakého efektu.

80
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ludwig Augustinsson, přichází Martin Harnik.

Martin Augustin

Branky: 1. Raman (Hennings), 23. Karaman (Bodzek), 56. Hennings (Karaman), 73. Suttner – 28. M. Kruse (pen.)

Karty:   62. Lukebakio (DSF) – 25. N. Moisander (BRM), 38. Langkamp (BRM), 90+2. Osako (BRM)

Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:13.
    Fortuna Düsseldorf: Rensing – Zimmermann, K. Ayhan (C), Hoffmann, Suttner – Bodzek – Lukebakio (71. Gießelmann), Stöger, Karaman, Raman (36. Barkok, 52. Kownacki) – Hennings.
    Náhradníci: Drobný – Gießelmann, Kownacki, Kamiński, Barkok, Morales, Ducksch.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Langkamp, N. Moisander, Augustinsson (80. Harnik) – M. Eggestein, Şahin, Klaassen (59. Möhwald) – M. Kruse (C) – J. Eggestein (46. Osako), Rašica.
    Náhradníci: Kapino – Möhwald, Friedl, Harnik, C. Pizarro, Sargent, Osako.

Rozhodčí: Cortus – Kleve, Grudzinski