Gruzie – Island 6:3 (kon.) | Mexiko – Izrael 4:5 (po pr.) | Izrael – Gruzie 7:3 (kon.)
Island – Nový Zéland 4:2 (kon.)
Izrael
7:3 (2:1, 4:0, 1:2)
Gruzie
Sobota 27.04.2019, 20:00 • Pista de Hielo Santa Fe, Mexico City • Mistrovství světa - II. B Divize • 5. kolo

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (22:38:35)

Gruzie je díky lepšímu vzájemnému utkání s Islandem prozatím třetí a stále usiluje o bronzové medaile. S napětím bude hledět na následující zápas, ve kterém se Nový Zéland střetne právě s Islanďany.

Izrael tak dokázal vyhrát i ve svém posledním utkání na turnaji a získat celkový počet 14 bodů. Pouze v souboji s Mexikem došlo utkání do prodloužení, ale i v něm Izraelci triumfovali.

Po třech bronzových příčkách v řadě se Izraeli podařilo mistrovství světa II. B divize vyhrát a příští rok se, dozajista opět pod vedením česko-slovenského trenérského dua Holík – Králík, představí ve výšší II. A divizi, kde je bude čekat náročný úkol v boji o udržení.

Izrael zvládl souboj s Gruzií i přes vlažný vstup do utkání. V první třetině sice prohrával, ale stačil ještě do konce úvodní dvacetiminutovky skóre otočit a čtyřmi góly ve druhé periodě rozhodnout o svém vítězství. Gruzie sice stáhla ve třetí třetině na 3:6, ale více se už přiblížit nedokázala.

Dnešní utkání sledovalo 85 diváků.

Nejlepším hráčem poražené Gruzie byl zvolen Arťom Žužunašvili (0+1). Nejlepším hráčem Izraele pak obránce Daniel Spivak (0+2).

Izrael porazil Gruzii 7:3 a získal další tři body, díky nimž vede tabulku mistrovství světa II. B divize s 14 body! Díky tomu postupuje do II. A divize!

59:54
    Tak ne, ještě jeden útok Izraelců podél pravého mantinelu, který Iljenko vyráží betony.

59:40
    Gruzie však vyhazuje puk a utkání se už jen dohraje.

59:20
    Začíná přesilovka Izraele v pěti proti třem!

58:33
    Vyloučení v týmu Gruzie (Vasilčenko – 2 min., podrážení).

58:31
    Vyloučení v týmu Gruzie (Charizov – 2 min., hákování).
    58:03 VERNYY - 7:3

58:03
    Izrael právě vstřelil branku!
    Sherbatov vyvezl puk ze svého pásma, ale ke střele přes dva obránce se neodhodlal. Našel však na středu najetého ARŤOMA VERNYYHO, který prázdnou branku Gruzie využil. Asistence: Eliezer Sherbatov.

57:49
    Rozhodčí přerušuje hru po zákroku Tichona.

57:20
    Gruzie zkouší hru bez brankáře!

57:20
    Vyloučení v týmu Izrael (J.Kozhevnikov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:20
    Další přerušení hry před brankou Tichona. Kozhevnikov poslal puk přes plexisklo a míří na trestnou lavici.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 15. Frenkel (Spivak, Sherbatov), 17. Frenkel (J.Kozhevnikov, Sherbatov), 23. Sherbatov (Frenkel, J.Kozhevnikov), 23. Mazour (R.Aharonovich, Halpert), 35. Sherbatov (J.Kozhevnikov, Spivak), 37. Klein (Sherbatov, J.Kozhevnikov), 59. Vernyy (Sherbatov) – 12. Vasilčenko (Obolgogiani, Kurbatov), 42. Kočkin (Kurbatov), 48. Vasilčenko (Obolgogiani, Žužunašvili)

Izrael: Tichon (Reisinger) – Spivak, Mostovoy, M. Kozevnikov, Rosenthal, T. Aharonovich, Maaravi, Malachi – R. Aharonovich, Mazour, Halpert – J. Kozhevnikov, Sherbatov, Frenkel – Klein, Geller, Vernyy – Ben Tov, Sherf, Greenberg.
    Gruzie: Iljenko (Ambrolava) – Kurbatov, Charizov, Comaja, Šalunov, Jeiranašvili, Gongadze – Žužunašvili, Kozjulin, Obolgogiani – Vasilčenko, Dumbadze, Kočkin – Vedjapin, Oganeziani, Švecov.

Rozhodčí: Jaksys (LTU) – Progin (SUI), Ramirez (MEX)