Itálie – Švédsko 4:0 (kon.) | J. Korea – Norsko 3:2 (kon.) | Česko – Japonsko 8:0 (kon.)
Kanada – USA 1:3 (kon.)
Česko
8:0 (2:0, 2:0, 4:0)
Japonsko
Sobota 27.04.2019, 15:00 • Ostravar aréna • MS v para hokeji

Česká para hokejová reprezentace poráží ve svém úvodním zápase na mistrovství světa Japonsko vysoko 8:0 a vstupuje nejlepším možným způsobem do turnaje. Hattrickem se blýskl zadák Pavel Kubeš, čisté konto udržel gólman Martin Kudela. Za fantastické atmosféry Ostravar aréna děkuje našim hráčům. A já děkuji za sledování on-line reportáže, zdaleka ale ještě nekončíme, čeká nás dnes ještě šlágr USA – Kanada! (17:02:01)

Nejlepší hráči

Česká republika: Martin Kudela

Japonsko: Eiji Misawa

44:55
    Ještě jedno přerušení kvůli japonskému ofsajdu.

44:00
    Jedna minuta do konce a české para hokejisty vyprovází skandovaný potlesk plné Ostravar arény. Jde z toho mráz po zádech.

43:04
    Hábl vystřelil do chumlu hráčů, kotouč zůstal chvíli volně ležet, ale nejdříve u něj byl janponský obránce.

42:55
    Kořínek si počkal na hranici brankoviště, ale přihrávku od zadního mantinelu v gól neproměnil.

42:29
    Zakázané uvolnění pro změně na české straně, ale to už dvě a půl minuty před koncem mnoho lidí v aréně netrápí. Národní tým má výhru v kapse.

41:50
    Zdecimovaná japonská družina se dopustila zakázaného uvolnění a zřejmě by už měla zápas ráda za sebou.
    41:02 KUBEŠ - 8:0

41:02
    Česko právě vstřelilo branku!
    Toto už mělo nádech exhibice. Češi skvělým bruslením zrušili hrozící icing, z rohu se vymotal Hábl, ale trefil jen nože Fukušhimových sání. PAVEL KUBEŠ ovšem celé dílo i svůj hattrick dokonal a náš tým vede už 8:0! Asistence: Zdeněk Hábl.

40:34
    Český icing pozdrží hru před Kudelou.

40:22
    Zdeněk Hábl se vrací z trestného boxu, Češi přežili oslabení a můžou pomýšlet na čistý zápas.

40:19
    Kumagai krásně a Kudela ještě lépe! Japonský bek vyslal jedovku z pravého křídla, jejíž gólové parametry byly smazány českou lapačkou.

39:35
    Další šance Japonců při přesilovce! Kumagai se i přes těsnou Kvochovu obranu dostal ke střele a Kudela se musel ujistit, že mu puk nevypadl za zády.

39:00
    Zatímco Ostravar arénou obíhá vlna, Kodama prověřil Kudelu solidní ranou z vrcholu kruhu. Brankář ze Studénky měl trochu problémy puk pokrýt, snažil se toho využít dorážející Yoshikawa, ale český talent odolal.

38:22
    Zdeněk Hábl se ve středním pásmu dopustil nedovoleného najetí do protihráče a inkasuje dvě trestné minuty.

38:00
    Na ledě je patrné, že už je rozhodnuto. Důležité bude, aby se nikdo nezranil před příštími zápasy turnaje.

35:45
    Dnešní utkání sleduje 7224 diváků. Kam sahají mé znalosti o para hokeji, tak je to jednoznačně rekord v rámci mistrovství světa. A možná i v para hokeji celkově. Úžasné.

Jan Chlubna

Branky a nahrávky: 3. Šafránek, 11. Kubeš (Hábl), 16. Hábl (Geier, Palát), 22. Geier (Kvoch), 31. Kubeš (Geier), 31. Šafránek, 33. Hábl, 42. Kubeš (Hábl)

Česko: Kudela (Vápenka) – Kvoch, Kubeš, Doležal – Geier "C", Palát, Hábl, Wágner, Šafránek, Raul, Krupička, Novotný, Klíma, Kořínek.
    Japonsko: Fukushima (Hoshiro) – Sudo, Ishii, Kumagai, Misawa – Yoshikawa, Kodama, Niitsu, Hamamoto, Shiba, Shioya, Sakamoto.

Rozhodčí: Grumsen (Dánsko) – Lewis (USA), Li Lintai (Čína)