Itálie – Švédsko 4:0 (kon.) | J. Korea – Norsko 3:2 (kon.) | Česko – Japonsko 8:0 (kon.)
Kanada – USA 1:3 (kon.)
Kanada
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
USA
Sobota 27.04.2019, 18:30 • Ostravar aréna • MS v para hokeji

43:49
    Josh Hargis u mantinelu v útočném pásmu použil zápasnický chvat proti soupeři a dostává menší trest. Velká šance pro Kanadu zkusit hru šest na čtyři!

38:10
    Dvířka od trestného boxu jsou otevřená a Kanadě se naskýtá šance udeřit v přesilovce. Brody Roybal je vyloučen za sekání.

30:18
    A třetí třetina začíná pěkně od podlahy. Kevin Sorley srazil protihráče v útočném pásmu, tým Kanady oslavoval tvrdý hit, ale rozhodčí byl jiného názoru. Dvě minuty za nedovolené bránění.

17:27
    Jack Wallace najel po své nevyužité šanci do brankáře a nabídl tím Kanadě přesilovou hru.

12:22
    Tyler McGregor se dopustil držení a je vyloučen. První přesilovku si tak zahrají Američané.

Jan Chlubna

Branky a nahrávky: 17. Westlake (Lavin) – 20. Farmer, 22. Douglas (Grove), 45. Farmer

Kanada: Larocque (Watson) – Henry, Hickey, Crane, Armstrong, Sorley – Lavic, McGregor, Westlake, Bridges, Cozzolino, Dunn, Smith, Lehoux.
    USA: Cash (Lee) – Gooley, Pauls, Dequebec, Wallace, Douglas – Zych, Farmer, Grove, Roybal, Hargis, Dodson, McDermott, Roman

Rozhodčí: Luthcke (Norsko) – Lunden (Švédsko), Wesley (Česká republika)