Maďarsko – Švýcarsko 4:2 (kon.) | Německo – Japonsko 2:1 (po pr.) | Finsko – Česko 4:2 (kon.)
Rusko – Rakousko 3:1 (kon.)
Německo
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Japonsko
Neděle 28.04.2019, 12:30 • Zimní stadion Příbram • Evropský pohár žen do 16 let • Skupina A

Německo tak díky výhře bude hrát o 5. místo a Japonky o místo sedmé. Za melodie německé hymny se s Vámi po dnešním velice vyrovnaném zápase loučím. Nezapomeňte sledovat zde na Onlajnech semifinálový duel FinskoČesko, který začíná v 15:30. (14:14:32)

Nejlepší hráčky:
    Japonsko – Minami Kamadaová
    Německo – Ronja Harková

47:32 STERZIKOVÁ - 2:1

47:32
    Německo právě vstřelilo branku!
    ANNABELLA STERZIKOVÁ se dostala do přečíslení dvou proti jednomu, před brankou naznačila přihrávku, ale nakonec vypálila a vymetla levý horní růžek japonské branky. Bez asistence.

47:01
    Stöberová vyvezla kotouč, ve středním pásmu o něj ale přišla.

46:48
    Nyní Němky chtěly založit útok, to jim ale překazily japonské hokejistky.

46:15
    Oba týmy se přesouvají z jedné strany na druhou, v zápase jsou opravdu velmi vyrovnané síly.

45:25
    Stejná situace i na druhé straně, jen se tentokrát týkala Mayerové.

45:19
    Kamadaová se mohla dostat do úniku, ale nakonec německou obránkyni nepřekonala.

45:08
    Jako první se do útoku dostaly Němky, ale okemžitě se musejí vracet.

45:01

Němky nakonec nestihly v posledních vteřinách propálit japonskou brankářku, ale teď na to budou mít více než dost času. Po vyrovnaných pětačtyřiceti minutách nás čeká pětiminutové prodloužení. Uvidíme, zda někdo dokáže vstřelit gól, nebo jestli zápas dospěje až do samostatných nájezdů.

45:00

44:51
    Úmyslný ofsajd vrací hru v posledních sekundách před Nakanovovou.

44:33
    Začíná jít do tuhého, nechybí tvrdší srážky, tvrdé střely a obří podpora fanoušků.

44:10
    Němky se dostaly do útoku a Nakanovová má teď plné ruce práce.

43:34
    Japonky se teď dostaly do středního pásma a musejí zakládat nový útok.

43:21
    To se Němkám nepovedlo, zřejmě nechtěně vyhodily až na zakázané uvolnění.

Lukáš Mayer

Branky a nahrávky: 22. Topfmeierová (Harková), 48. Sterziková – 18. Kitamuraová (Cucumiová)

Německo: Uhrmannová (Lubyová) – Mayerová, Eggerová, Kohbergová, Baduraová, Belnningerová, Stöberová, Topfmeierová, Heyerová – Christofová, Sterziková, Harková "C" – Voigtová, Gruchotová "A", Millerová "A" – Böttcherová, Häckelsmillerová, Wallnerová – Geschwandtnerová, Massnerová, Kolbecková
    Japonsko: Nakanovová (Sasakiová) – Cucumiová, Kutamuraová, Nomuraová "A", Šinodaová, Tomučiová, Kosugaová – Itovová, Kamadaová "A", Hajakawaová – Riri Norová, Rio Norová, Šimomukaiová "C" – Hatedeová, Muramakiová, Sugieová – Takimotovová, Kitanovová, Tanabeová

Rozhodčí: Novotná – Smetková, Pipková