Švédsko – Japonsko 2:1 (2:0 po s.n.) | Kanada – J. Korea 4:0 (kon.) | USA – Norsko 10:0 (kon.)
Itálie – Česko 0:4 (kon.)
Itálie
0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Česko
Úterý 30.04.2019, 20:00MS v para hokeji

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších hokejových přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (22:02:22)

Nejlepší hráči:

Itálie: Christoph Depaoli
    Česko: Michal Geier

Klíčový duel přijde na řadu už zítra, kdy se ve čtvrtfinále českým bojovníkům postaví národní tým Norska.

Česká para hokejová reprezentace pokračuje ve fantastických výkonech. Po jasných výhrách nad Švédskem a Japonskem se proti Itálii očekával lítý boj o prvenství ve skupině, avšak hráči se lvem na prsou rozhodli o svém vítězství už v první třetině, když se prosadili hned třikrát, z toho dvakrát při vlastním oslabení. Jednu branku vstřelil Pavel Kubeš, o další dvě se postaral kapitán Michal Geier. Ve dalších dvou třetinách už padl jen jeden gól, v početní výhodě se v přesilovce prosadil po skvělé samostatné akci Jiří Raul. Zásluhu na vítězství má bezesporu i Michal Vápenka, jenž podržel tým několika důležitými zákroky.

44:44
    V utkání už se již nic nestane, poslední šanci Šafránka zastavil lapačkou pozorný gólman.

44:05
    Zaplněná Ostravar Arena potleskem ve stoje děkuje svým borcům za další skvělý výkon.

43:30
    Do konce utkání zbývá devadesát vteřin. Vítězství může vzít Čechům snad už jen nějaký velký zázrak.

43:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

42:48
    Závar před italskou svatyní znovu vyřešil Gabriele Araudo, jenž puk uschoval pro sebe.

42:34
    Jakoby Araudo nechtěl být o moc pozadu, italský gólman skvěle zasáhl proti ráně z úhlu Šafránka.

41:57
    Andreoni se dostal do samostatného úniku, Michal Vápenka ovšem zachoval chladnou hlavu a nájezd soupeře skvěle zlikvidoval!

41:29
    Velmi špatná rozehrávka Kalegarise vedla k okamžité střele Kubeše, jeho druhému zásahu v utkání zabránil Araudo.

40:59
    Palát si neporozuměl s Doležalem, čehož okamžitě využívá k získání kotouče Roberto Radice.

40:12
    Postavení útočícího hráče v brankovišti nyní vyžene Italy až do středního pásma.

39:51
    Tým z Apeninského poloostrova se snaží vstřelit alespoň čestný zásah, Michal Vápenka je ale proti.

39:30
    Český národní tým je v plném počtu, vítězství je každou minutou blíž a blíž.

38:57
    Branku se snažil obkroužit Zdeněk Hábl, Araudo tentokrát u své tyčky připraven.

38:21
    Přesilovka dnes Italům vůbec nefunguje. Nejen, že z ní ještě nevstřelili branky, avšak dokonce dvě inkasovali.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 5. Kubeš (Hábl), 7. Geier (Kvoch), 14. Geier (Raul, Novotný), 16. Raul (Šafránek)

Itálie: Araudo – Kerschbaumer, Cavaliere, Radice, Macri, Parolin, Enderle – Kalegaris, Kafmann, Larch – Andreoni, Depaoli, Lanza
    Česko: Vápenka (Kudela) – Kvoch, Kubeš, Doležal – Novotný, Geier, Hábl – Wágner, Šafránek, Klíma – Krupička, Koříken, Raul – Palát

Rozhodčí: Yamaguchi (JPN) – Nittyla (FIN), Rundstrom (SWE)