Carolina – NY Islanders 5:2 (kon.) | Dallas – St. Louis 4:2 (kon.)
Dallas Stars
4:2 (2:1, 2:0, 0:1) Stav série: 2:2
St. Louis Blues
Čtvrtek 02.05.2019, 03:30 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

Československá stopa v utkání:

Radek Faksa (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:58
    Roman Polák (DAL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:07 (06:20:14)

1. Tyler Seguin (DAL) 0+2
    2. Jamie Benn (DAL) 0+1
    3. Mats Zuccarello (DAL) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 31-29; Zablokované střely: 20-10; Vhazování: 59%-41%; Hity: 30-28; Přesilové hry: 1/2-1/3; Trestné minuty: 8-6.

Stoprocentní venkovní bilance St. Louis v letošním playoff je minulostí. Blues nestačili v Dallasu na domácí Stars, kteří vyrovnali stav série na 2:2 a poohlížejí se po obratu série stejně jako v úvodním kole proti Nashvillu. Konečný výsledek zní. Dallas Stars 4 St. Louis Blues 2.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:14
    Jordan Binnington vyrazil na střídačku a útok hráčů St. Louis zastavilo přizvednuté nahození.

56:10
    Andrew Cogliano vyrazil do útoku jeden na jednoho a na vrcholu pravého kruhu napřáhl k prudké střele zápěstím, která minula bližší horní roh brány St. Louis.

55:27
    Ryan O'Rielly vystřelil zpoza brány a málem kuriózně překonal Bena Bishopa o záda!

54:08
    Hra byla přerušena a na řadu přichází poslední reklamní přestávka. St. Louis prohrává na ledě Dallasu 4:2.
    53:44 Robert THOMAS - 4:2

53:44
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Ben Bishop sice fantasticky zasáhl vyrážečkou proti střele Alexe Pietrangela od modré čáry, jenže jeho ostrá rána mu vyrazila hokejku z ruky a poté ho překonal krásnou střelou z bodu levého kruhu ROBERT THOMAS, který o horní tyč vymetl bližší levý horní roh brány – 4:2! Asistence: Alex Pietrangelo a Ryan O'Reilly.

52:43
    Stars už hrají v závěru zápasu hodně jednoduše a je to pouze čekání na to, s čím přijdou hosté ze St. Louis.

51:09
    Robert Thomas se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru, po kterém následuje komerční přestávka.

50:32
    Ivan Barbašev na levém křídle vypálil od hrazení a Ben Bishop musel dávat pozor, aby kotouč úspěšně vyrazil.

49:13
    Jordan Binnington si snadno poradil s nahozením domácích Stars z levé strany a ukryl puk v náručí.

48:46
    Colton Parayko vystřelil na vrcholu pravého kruhu a po zákroku Bena Bishopa žádná dorážka Blues nepřišla.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 12. Dickinson (Seguin, Zuccarello), 20. Spezza (Radulov, Lindell), 30. J. Klingberg (Seguin, Zuccarello), 38. Hintz (Ja. Benn, Radulov) – 6. Tarasenko (Dunn, R. O'Reilly), 54. Thomas (Pietrangelo, R. O'Reilly)

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Heiskanen, R. Polák, Hanley, Lovejoy – Dickinson, Seguin (A), Zuccarello – Ja. Benn (C), Hintz, Radulov – Cogliano, Faksa, Comeau – Pitlick, Dowling, Spezza. Hlavní trenér: Jim Montgomery.
    St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, R. O'Reilly, Tarasenko (A) – B. Schenn, Sundqvist, Perron – Maroon, Bozak, Thomas – Fabbri, Barbašev, Steen (A). Hlavní trenér: Craig Berube.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brian Pochmara. Čároví: Trent Knorr, Pierre Racicot

Diváci: 18790