Finsko – Česko 3:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:2 (1:1, 1:1, 3:0) Stav série: 3:0
New York Islanders
Čtvrtek 02.05.2019, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • Play-off NHL • Semifinále V. konference
    Carolina vede v sérii už 3:0 na zápasy!

Československá stopa v utkání:
    Petr Mrázek pro zranění v brance Caroliny nenastoupil. (03:52:33)

1. Justin Williams (CAR) 1+0
    2. Jaccob Slavin (CAR) 0+2
    3. Justin Faulk (CAR) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 38:30 (11:10, 14:12, 13:8)
    Zblokované střely – 17:16
    Vyhraná vhazování – 34:24
    Trestné minuty – 6:4
    Hity – 25:28

Hokejisté Caroliny vyhrávají i třetí duel této série! Dnes Islanders přehráli 5:2. Zápas byl ale dlouho naprosto otevřený, po dvou třetinách se odcházelo do šaten za stavu 2:2 a toto skóre platilo ještě deset minut před koncem. Pak ale Aho za brankou zachytil rozehrávku brankáře Lehnera a po jeho přihrávce strhl Justin Williams potřetí v zápase vedení na stranu Canes. To si domácí velmi dobrou hrou hlídali a v poslední minutě se ještě dvakrát trefili do prázdné branky. Výsledek pečetili finští útočníci Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho.

Stav série – 3:0 na zápasy

59:55 Sebastian AHO - 5:2

59:55
    Carolina právě vstřelila branku!
    Domácí v závěru přidávají ještě jeden gól do prázdné branky! SEBASTIAN AHO to měl jednoduché, když najížděl na opuštěnou klec Islanders. Asistence: Lucas Wallmark.
    59:02 Teuvo TERÄVÄINEN - 4:2

59:02
    Je zřejmě rozhodnuto! Po buly se dostali k puku domácí, TEUVO TERÄVÄINEN ho přebral ve středním pásmu, přejel s ním červenou čáru a pak ho poslal do prázdné branky soupeře. Asistence: Brett Pesce a Jordan Staal.

58:54
    Teď už hostující gólman na střídačce je. Po zákroku McElhinneyho si Islanders vyžádali oddechový čas.

58:33
    Lehner by rád odjel na střídačku, ale domácí hrají výborně takticky a soupeře zatím nepouštějí k power-play!

58:00
    Teräväinen šikovně vyhodil. Puk dojel Niederreiter, který pro domácí šetří cenné sekundy.

57:20
    Fanoušci jsou na nohou a ženou Carolinu za výhrou.

56:32
    Scott Mayfield si dobře vylepšil pozici a zakončoval z pravého kruhu. Domácí jeho střelu ale zablokovali.

55:58
    Do konce zápasu zbývají čtyři minuty, teď nezavezl puk do útočného pásma hostí Leddy.

54:43
    Domácí hrají s velkou energií a nechtějí se dostat pod tlak. Naopak sami hrozí. Faulk pálil mimo, Svečnikov pak do připraveného Lehnera.

53:55
    Domácí odehráli další minutu daleko od své branky. Tohle jim samozřejmě vyhovuje.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. T. Teräväinen (Slavin, D. Hamilton), 32. Faulk (Foegele, J. Staal), 51. Williams (Aho), 60. T. Teräväinen (Pesce, J. Staal), 60. Aho (Wallmark) – 9. D. Toews (Jo. Bailey, Eberle), 35. Jo. Bailey (Kühnhackl)

Carolina Hurricanes: McElhinney (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), Pesce, H. Fleury, de Haan – Williams (C), Aho, Foegele – T. Teräväinen, J. Staal (A), Niederreiter – B. McGinn, Wallmark, Svečnikov – P. Brown, McKegg, Martinook.
    New York Islanders: Lehner (Greiss) – Hickey, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, Barzal, Lee (C) – Beauvillier, B. Nelson, Jo. Bailey – Komarov (A), Filppula, Kühnhackl – Clutterbuck, Cizikas (A), M. Martin.

Rozhodčí: Peel, Joannette – Shewchyk, MacPherson

Diváci: 19 066