Sobota 04.05.2019, 14:00 • DRFG Aréna • Euro Hockey Tour

Za dvě hodiny se těšíme na Vaší přízeň znovu u utkání Česka se Švédskem.

Statistiky 3. třetiny:
    střely – 5:10
    mimo – 6:3
    zblokované – 2:2

Finsko vyučilo soupeře v proměňování přesilovek. Až tu poslední nevyužilo, ale to severský tým nemusí mrzet. Třetí vzájemný duel v sérii Euro Hockey Tour vyhrává poměrem 3:1, když třetí branku vsítil obránce Oliwer Kaski.
    V samém závěru utkání se přeci jen prosadili i borci z Rusi. Tlak v přesilovce využili až po jejím vypršení střelou Alexandra Ovečkina. Ale asi moc spokojeni po utkání nebudou. Celých 59 minut nenašli na obranu Finska recept.

59:10 Alexandr OVEČKIN - 1:3

59:10
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Kuzněcov naznačoval střelbu, ale v poslední chvíli namířil puk přes pásmo a ALEXANDR OVEČKIN už jen z první snižuje a upravuje konečný stav utkání na 1:3. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.

59:04

57:35
    Domácí se snaží překonat obrannou hradbu, ale koncentrace Lankinena je neuvěřitelná.

57:04
    Vyloučení v týmu Finsko (Oliwer Kaski – 2 min., držení).

56:31
    Kuzněcov se obtočil kolem Anttily, jenže přišel o kotouč. Ten se snaží dostat pod kontrolu Dadonov, ale ani jemu se to nedaří.

55:10
    Kučerov zavezl kotouč do útočné třetiny a nahrával na obránce, který ale puk nezachytil. Rusko musí znovu těžce vybojovávat puk a pokusit se smazat finskou nulu.

54:42
    Zakončení Nestěrova končí v Lankinenově lapačce.

54:24
    Icing Finska.

54:08
    Jedovatá střela Malkina končí na boční síti.

53:49
    Na druhý pokus se nezdařil přechod přes modrou čáru a je pískán ofsajd.

53:05
    Zajcev přečetl nahrávku z rohu na střed hřiště a jeho tým může útočit. Jenže po usazení se v pásmu se o něj záhy připravují.

51:55
    nesmělý postup k finské bráně není korunován střelou mezi tyče. Respektive je, ale Lankinen má skvělé postřehy a lapačkou puk vytěsnil na plexi.

51:00
    Georgijev odpaluje betonem projektil Manninena.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 60. Ovečkin (Kuzněcov) – 6. Pesonen, 31. Lehtonen (Rajala, Kakko), 46. Kaski (Ojamäki)

Rusko: Georgijev (I. Sorokin) – Sergačjov, Nestěrov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Zub, Jelesin – N. Gusev, Malkin (A), Kučerov – Ovečkin (A), Kuzněcov, Dadonov – Grigorenko, Anisimov, Kaprizov – Kovalčuk (C), Andronov, S. Plotnikov – Tělegin.
    Finsko: Lankinen (Olkinuora) – Lehtonen (A), Kivistö, Sund, Jokiharju, Mikkola, Kaski, Lindbohm, Vainio – Rajala, Ruotsalainen, Kakko – Pesonen, Manninen, Kuusela – Kiviranta, Luostarinen, Ojamäki – Sallinen (A), Tyrväinen, Anttila (C).

Rozhodčí: Jeřábek, Pešina – Hynek, Svoboda