J. Korea – Česko 4:1 (kon.) | Kanada – USA 2:3 (po pr.)
Jižní Korea
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Česko
Sobota 04.05.2019, 13:00 • Ostrava, Ostravar Aréna • MS v para hokeji • Utkání o bronz

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Pěkné sobotní odpoledne při sledování online přenosu z MS v para hokeji. Šampionát vrcholí a dnes uvidíme souboj o bronz. Domácí Česká republika vyzve Jižní Koreu a zároveň bude v Ostravě bojovat o historický úspěch v podobě medaile. Utkání začíná ve 13:00. Přeji Vám příjemnou zábavu!

ČESKO

Para hokejisté České republiky si získali srdce celého národa. Svěřenci trenéra Jiřího Břízy propluli základní skupinou a čtvrtfinálovým zápasem bez porážky. Postupně porazili Japonsko, Švédsko, Itálii a v play off také Norsko. Stopku českému týmu vystavili para hokejisté USA, kteří semifinálový zápas zvládli v poměru 10:2. Šampionát v Ostravě navíc láme divácké rekordy, takže případný zisk bronzové medaile by byl fantastický úspěch českého týmu.

JIŽNÍ KOREA

Korejci figurovali v silnější skupině společně s USA, Kanadou a Norskem. Nakonec se dokázali dostat na třetí příčku v tabulce a ve čtvrtfinále tak narazili na Itálii, kterou porazili 6:3. Semifinálové utkání s Kanadou skončilo výsledkem 10:0 pro favorita ze Severní Ameriky.

Utkání začne za malou chvíli. Obě mužstva už pomalu přijíždějí na ledovou plochu.

Korejci navlékli modré dresy a Česká republika dresy bílé.

Jižní Korea: Lee Jae (Yu Man) – Choi Kwang, Cho Young (A), Jang Dong, Choi Si – Lee Jun, Ryu Jee, Jung Seung, Lee Ju, I. Kim, Kim Dea, Cho Byeong (A), Lee Jong, Jang Jong (C)

Česko: Vápenka (Kudela) – Kvoch, Kubeš (A), Doležal, Hrbek – Wágner, Novotný, Šafránek, Klíma, Geier (C), Raul, Palát, Hábl (A), Krupička.

00:01

00:20
    Korejský kapitán Jang Jong přidržel kotouč za vlastní bránou a pokusil se o rozehrávku.

01:02
    Kubeš přejel přes modrou čáru a rychle vypálil. Jeho pokus byl sražen nad bránu.

01:23
    Českému týmu se nepovedla dlouhá přihrávka. Bylo odpískáno zakázané uvolnění.

01:50
    Korejci prohráli vhazování a Česko mířilo vpřed. Útočnou akci však zastavil obránce Cho Young.

02:29
    Krupička předložil kotouč Novotnému, který už vystřelit nedokázal. Korejská obrana se rychle vrátila.

02:58
    Háblovi se nepovedlo dojet puk rychleji než obránci. Další icing českého týmu je na světě.

03:26
    Zakázané uvolnění také na druhé straně. Krupička skvěle zabojoval a dostal korejského obránce pod tlak.

03:49
    Krupička vypálil z ostrého úhlu a kotouč se následně dostal k Palátovi. Český útočník těsně minul bránu.

04:36
    Kvoch byl u puku rychleji a posunul jej do střední třetiny.

05:27
    Geier využil chybné zpětné přihrávky Lee Ju a řítil se vpřed. Těsně za modrou čárou vystřelil. Brankář Lee Jae udržel touš ve své moci.

05:42
    Doležalova přihrávka před bránu byla zastavena. Český tým se i nadále drží v útočném pásmu.

06:14
    Korejci jsou pod velkým tlakem. Atmosféra v Ostravě vybuzuje český tým ke skvělému výkonu.

07:02
    Korea se už dostala pryč z obranného pásma. Češi však zůstávají u puku.

07:24
    Geier se rozjel po levé straně a vypálil těsně vedle pravé tyče.

07:59
    Na druhé straně však zahrozila Korea. Zatím největší šanci asijského týmu měl na holi Choi Si. Vápenka se však zaskvěl parádním zákrokem.

08:23
    Kim Young rychle po buly vypálil. Vápenka reagoval, avšak střela nešla mezi tyče.

09:04
    Kvoch nerozehrál úplně přesně. Kotouč dříve dojeli Korejci.

09:37
    Kubešovi se nepovedlo zpracování Háblové pobídky. Sám sebe vystavil do ofsajdu.

10:15
    Jiří Raul se dostal k odraženému puku. Rychle vypálil, ale bránu netrefil.

10:30
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    Korea se dostala do přečíslení a finální fázi vyřešila velmi dobře. Lee Jong nabídl puk JUNG SEUNGOVI, který už jej dostal do prázdné brány. Vápenka reagovat nemohl. 1:0. Asistence: Lee Jong.
    10:30 Seung JUNG - 1:0

11:11
    Korea zůstala v útočném pásmu, ale nakonec byl rozhodčím odpískán ofsajd.

11:20
    Jeden z korejských hráčů se dostal těsně před Vápenku. Pro český tým bylo štěstí, že se mu kotouč nepodařilo tečovat.

12:18
    Cho Byeong se prodral po levém křídle až před českou bránu. Ve výborné pozici těsně přestřelil horní tyč.

12:52
    Kubeš nečekaně vypálil od červené čáry. Brankáře Lee Jae však neohrozil.

13:16
    Vápenka se opět zaskvěl. Skvěle zakročil proti nebezpečné střele z mezikruží.

13:54
    V závěru třetiny je Korea lepší. Český tým se nyní těžce dostává k zakončení.

14:18
    Těsně před Vápenkovou svatyní se dostal k puku Cho Byeong. K velkému štěstí českého týmu nezakončil.

15:00

První třetina skončila. Začátek utkání byl jasně v režii českého týmu, avšak druhá polovina první patnáctiminutovky patřila Koree. Jediná branka utkání padla po nádherné kombinaci v 11. minutě. Česko tak na Koreu ztrácí jeden gól.

15:01

15:20
    Kubeš se hned na začátku třetiny dostal do výborné pozice. Břevno těsně přestřelil.

15:37
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Cho – 2 min, držení).

15:59
    Šafránek vystřelil od modré čáry, ale korejský brankář vrcholem sáněk kotouč vyrazil.

16:24
    Korea se osvobozuje výhozem přes všechny čáry.

16:43
    Česko podnikalo další útočnou akci. Rozhodčí však odpískal ofsajd.

17:03
    Kubeš hledal na levém křídle najetého Hábla, který se k zakončení nedostal. Lee Jae přikryl puk pod svou lapačkou a přerušil hru.

17:33
    Českému mužstvu se nepovedla rozehrávka. Byl odpískán icing a přesilovka se chýlí ke konci.

17:37
    Korea je v plném počtu.

18:13
    Jung Seung se dostal k volnému puku na levém kruhu a rychle vystřelil. Vápenka se činil skvělým zákrokem ramenem.

18:52
    Kubeš nepředložil Háblovi přesnou přihrávku.

19:06
    Český tým nechal za obranou osamoceného LEE JU, který mířil sám na Vápenku. Rychlou kličkou si s českým brankářem poradil a zvýšil korejské vedení na 2:0.
    19:06 Ju LEE - 2:0

19:38
    Vápenka předvedl další famózní zákrok. Tentokrát zasáhl lapačkou proti střele z levého kruhu.

20:19
    Česko se dostalo pod tlak. Muselo se osvobodit výhozem do obranného pásma soupeře.

20:59
    Krásnou přihrávku obdržel mezi kruhy Jong Kyung Lee. Vápenka si trochu vyjel z brány a dokázal zasáhnout.

21:57
    Korea je nyní lepší na puku. Další útok týmu v modrých dresech zastavilo postavení mimo hru.

22:38
    Geier dlouho podržel puk a jakmile měl možnost, tak rychle vypálil. Horní růžek korejské svatyně minul o kousek.

23:15
    Michal Vápenka drží české naděje nad vodou. Úplně sám se před ním zjevil Lee Jong Kyung, ale nakonec neuspěl.

23:41
    Česko právě vstřelilo branku!
    Český tým snižuje v pravou chvíli! Tomáš Kvoch nahodil puk na bránu a jeden z bránících hráčů srazil kotouč na hůl ZDEŇKA KRUPIČKY. Český útočník následně zametl puk pod víko. 2:1. Asistence: Tomáš Kvoch.
    23:41 ZDENĚK KRUPIČKA - 2:1

24:38
    Nyní se hraje hodně otevřeně na obou stranách. Šance střídá šanci.

25:14
    Korea zatlačila českou elitní formaci v pásmu. Vápenka zatím odolává.

26:06
    Hábl už neměl tolik sil, a tak pouze nahodil puk do útočného pásma. Mezitím jeho spoluhráči zatlačili na korejského soupeře u mantinelu.

26:31
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Choi Kwang – 2 min, držení).

26:55
    Hábl se nádherným manévrem dostal do střelecké pozice a jeho tvrdou ránu zastavila horní tyč.

27:38
    Geier vystřelil z velké vzdálenosti a korejský brankář vyrazil puk nad sebe. Následně z dorážky neuspěl ani Novotný. Korea přečkala velké šance Česka.

28:15
    Sledujeme opravdu výborný para hokej. Je s podivem, že jsme při takovém množství šancí viděli pouze tři branky.

28:37
    Vápenka vykryl přihrávku korejského hráče před bránu. Poté puk přikryl pod lapačku a přerušil hru.

28:52
    Geierova rychlá rána vypadla Lee Jaemu z moci. K dorážce se ale žádný z českých hráčů nedostal.

29:40
    Závěr druhé periody se už hraje ve větším klidu. Vypadá to, že tenhle stav vydrží do přestávky.

29:53
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Kim Young – 2 min, podrážení).

30:00

Druhá třetina je u konce. Korea ve dvacáté minutě zvýšila své vedení a v následných chvílích měla hned několik dalších šancí. Český celek však do hry vrátil Zdeněk Krupička a od té doby jsme registrovali hlavně příležitosti našeho týmu. Stav po druhé třetině se tak zastavil na poměru 2:1 pro Koreu.

30:01

30:17
    Hned na začátku třetiny vyhazují Korejci puk přes všechny čáry.

30:36
    Geier projel po pravém křídle ke střele, ale neuspěl. Jeho pokus letěl příliš vysoko.

31:02
    Raulův pokus lapil brankář Lee Jae do své lapačky. Po přerušení se bude vhazovat po jeho levé ruce.

31:42
    Palát si rychle vyměnil puk s Krupičkou a druhý jmenovaný vystřelil. Lee Jae opět nechal zaskvět svou lapačku.

31:53
    Korea hraje v plném počtu.

32:12
    Geier nenabral správný směr a kotouč letěl na opačnou stranu. Icing českého mužstva.

32:53
    Palát zabojoval o puk a navíc přesně přihrál. Český tým se drží v útočné třetině a kombinuje.

33:34
    Korejci se dostali z obranného pásma do bezpečí. Ostravské publikum si přeje gól v korejské brance.

34:23
    Jung Seung hledal před bránou spoluhráče, ale Kvoch se výborně vrátil na svou pozici. Dokázal křižnou přihrávku zastavit.

35:12
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Česko bojuje u mantinelu o puk za bránou soupeře.

35:40
    Vyloučení v týmu Česko (Jiří Raul – 2 min, nedovolené bránění).

36:03
    Korea drží puk na svých hokejkách. Zatím se ke střele neodhodlala.

36:24
    Češi se ubránili výhozem puku přes celé kluziště.

36:57
    Geier vyvezl puk z vlastní třetiny, ale neměl v oslabení podporu spoluhráčů. Puk vystřelil na korejskou bránu z velké dálky.

37:21
    Korea měla velkou šanci. Kapitán Jang Jong jel úplně sám na Vápenku, který dokázal zakročit.

37:40
    Česko hraje v plném počtu.

38:15
    Para hokejisté z Koree jsou blízko zisku bronzových medailí. Využili totiž velké chyby českého týmu a hned tři hráči celku v modrých dresech se řítili sami na Vápenku. Cho sice neuspěl, ale JUNG SEUNG dokázal doklepnout puk do prázdné brány. 3:1. Asistence: Cho Byeong.
    38:15 Seung JUNG - 3:1

38:58
    Další protiútok Korejců dokázal Vápenka famózním zákrokem zastavit.

40:12
    Po komerční přestávce se opět pokračuje ve hře. Český tým musel dojet kotouč až k vlastní bráně.

40:39
    JONG LEE zvyšuje na 4:1. Choi Kwang mu přihrál přesně před bránu a vybídl jej k jednoduchému gólu. Vápenka nemohl zasáhnout. 4:1. Asistence: Choi Kwang.
    40:39 Jong LEE - 4:1

41:27
    V obraně českého týmu se tvoří obrovské mezery. Jung Seung jel úplně osamocen na Vápenku, který se dokázal položit proti zakončení k ledu včas.

41:57
    Vyloučení v týmu Česko (Miroslav Novotný – 2 min, krosček).

42:18
    Korejskou akci zastavil ofsajd. I přes nepříznivé skóre si fanoušci tento zápas o bronz užívají.

43:03
    Geier vyhodil puk do útočného pásma. Češi se zřejmě neodhodlají ke hře v šesti mužích v poli.

43:33
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Kim Young Sung – 2 min, držení).

43:33
    Jiří Bříza si vyžádal oddechový čas a Vápenka zřejmě zůstane na střídačce.

43:40
    Po vyhraném vhazování Kubeš horní tyč o kousek přestřelil.

43:59
    Korejci minuli odkrytou bránu. Český tým už hraje přesilovku.

44:19
    Šafránkova rána zůstala v moci korejského brankáře Lee Jae. Vhazovat se bude v útočném pásmu Česka.

44:48
    Hábl se musí pro kotouč vracet do vlastního pásma. Už se zřejmě nic nestane.

44:59
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Choi Kwang – 2 min, naražení zezadu).

44:59
    Vyloučení v týmu Česko (Zdeněk Hábl – 2 min, hrubost).

Korea zvládla tento zápas lépe, a tak získává bronzové medaile. O vítězství korejského celku rozhodli dva dvougóloví hráči a vynikající výkon brankáře Lee Jae. I přes dnešní prohru si čeští para hokejisté zaslouží uznání publika, které také hned po závěrečné siréně přichází.

Nejlepší hráči utkání:

Cho Byeong (Korea)
    Michal Vápenka (Česko).

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji Vám za pozornost a nezapomeňte sledovat také finálové utkání tohoto šampionátu mezi Kanadou a USA. (15:01:23)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 11. Jung (Lee), 20. Lee, 39. Jung (Cho), 41. Lee (Choi) – 24. Krupička (Kvoch)

Rozhodčí: Fergenbaum – Lewis (oba Kanada)