Boston – Columbus 4:3 (kon.) | San Jose – Colorado 2:1 (kon.) | Dallas – St. Louis 1:4 (kon.)
Dallas Stars
1:4 (1:1, 0:1, 0:2) Stav série: 3:3
St. Louis Blues
Neděle 05.05.2019, 21:00 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

To už je z mé strany vše. Na shledanou! (00:02:54)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:25 (7:10, 9:4, 7:11)
    Zblokované střely – 9:10
    Vyhraná vhazování – 34:21
    Trestné minuty – 8:6
    Hity – 35:34

Je otázkou, zda střídání brankáře Bishopa po čtvrtém gólu bylo preventivního rázu, nebo zda jeho rameno po Paraykově ráně výrazněji utrpělo. Případná absence brankářské jedničky v sedmém zápase by byla pro Dallas samozřejmě velká rána.

Hokejisté St. Louis vítězí v Dallasu 4:1 a o postupujícím do finále Západní konference tak rozhodne až sedmý zápas na jejich letě!

Do třetí části se nastupovalo za stavu 2:1 pro hosty. Ti Dallas nepustili do žádného náporu a ve 48. minutě navíc sami udeřili. Obránce Parayoko bombou od modré sestřelil brankáře Bishopa, který zůstal v bolestech ležet na ledě, rozhodčí ale hru nepřerušili a Steenovu nabídku tak mohl usměrnit do volné klece Jaden Schwartz. Bishop pak po krátkém ošetření pokračoval ve hře, ale hned o 33 sekund později ho prostřelil Sammy Blais a to už domácí gólman zamířil rovnou do šaten. Zbytek duelu se již v poklidu dohrál. Stars na zvrat neměli.

59:34
    Ze středního pásma prověřil Binningtonovu pozornost Andrew Cogliano. Gólman Blues raději přerušil hru.

59:13
    Po střele Jadena Schwartze si puk podržel v lapačce Anton Chudobin.

59:01
    Máme tu poslední minutu třetí třetiny.

58:55
    Dallasu bylo odpískáno postavení mimo hru.

58:36
    Teď už se jen dohrává, hosté mají puk za svou brankou.

58:02
    Domácí jsou kompletní. Nyní však zahráli na zakázané uvolnění.

57:41
    Dickinson získal v oslabení kotouč a pokusil se s ním vyjet dopředu. Ve středním pásmu byl však zastaven.

56:59
    Hosté se nikam neženou. Prostě sbírají v přesilovce čas.

55:58
    A je po power-play. Sudí Rooney totiž viděl, že Alexandr Radulov držel protihráči hůl. Blues tak budou hrát přesilovku a to je definitivní konec nadějím Stars.

55:22
    Domácí to už teď zkoušejí s prázdnou brankou!

55:04
    Puk nyní vypadl ze hřiště. Následuje reklamní přestávka, poslední v zápase.

54:59
    Do konce třetí třetiny už zbývá jen pět minut. Žádnému zvratu nic nenasvědčuje.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Seguin (Zuccarello, Ja. Benn) – 2. Pietrangelo (Edmundson, Schwartz), 36. Perron (Sundqvist, Barbašev), 48. Schwartz (Steen, Parayko), 49. Blais (R. O'Reilly)

Dallas Stars: Bishop (49. Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Fedun – Zuccarello, Seguin (A), Dickinson – Radulov, Hintz, Ja. Benn (C) – Comeau, Faksa, Cogliano – Spezza, Dowling, Janmark.
    St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Gunnarsson, Dunn – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Schwartz – Perron, Sundqvist, B. Schenn – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Barbašev, Blais.

Rozhodčí: Dwyer, Rooney – Murphy, Cormier

Diváci: 18 876