Pardubice – Sokolov 0:0 (kon.) | Znojmo – Táborsko 2:3 (kon.) | Žižkov – Vítkovice 2:0 (kon.)
Prostějov – Jihlava 1:1 (kon.) | Vlašim – Třinec 0:3 (kon.) | Č. Budějovice – Chrudim 3:1 (kon.)
Ústí n. L. – Varnsdorf 0:2 (kon.)
1. SK Prostějov
1:1 (1:0)
FC Vysočina Jihlava
Středa 08.05.2019, 17:00FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 27. kolo

Fotbalisté Jihlavy zachránili tři minuty po dvanácté remízu, která je zase přibližuje k baráži o postup do nejvyšší soutěže! Prostějov se ujal vedení ve 40. minutě po penaltové trefě Jana Vošahlíka a tento náskok pak hájil téměř až do konce zápasu. V poslední minutě nastavení však udělal neskutečnou chybu domácí brankář Le Giang, který si nevšiml, že se za jeho zády schoval Pavel Šulc, hodil si míč na zem, aby ho mohl odkopnout, ale v tu chvíli mu ho Šulc sebral a do prázdné brány vyrovnal. (18:57:24)

90+3

90+3
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Co to teď provedl Patrik Le Giang? Domácí brankář připravil svůj tým o vítězství, když si hodil míč před sebe a chtěl ho vykopnout. Nevšiml si ale, že zpoza jeho zad vyběhl PAVEL ŠULC, který mu balón ukradl a poslal ho do prázdné brány Prostějova. Neuvěřitelný závěr!

90+3
    Šulc sice získal na pravé straně pokutového území míč, ale v tísni ho poslal jen do rukavic Le Gianga.

90+3
    Velezkušený Jan Polák si už nic nekomplikoval. Balón odpálil do autu.

90+2
    Po dalším nákopu se dostal ke střele Lamin Jawo. Ten však nemířil přesně. Vykopávat bude Le Giang.

90+1
    Chlumecký už hrál dlouhý centr, který ale odvracejí domácí obránci.

90
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty!

89
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Michal Zapletal.

87
    Nyní se ocitl v dobré pozici Karel Kroupa. Dnes ale není jeho den. Místo střely volil domácí kapitán ještě nahrávku, která adresáta nenašla.

86
    Vlastimil Veselý domácím senzačně sebral druhý gól! Za obranu se dostali hned dva hráči Prostějova, ovšem Veselý vystartoval daleko ze své šestnáctky a protihráči míč čistě sebral z nohy!

86
    Pro centr Zoubeleho musel Le Giang. Napoprvé míč přizvedl do vzduchu a na druhý pokus ho chytil do rukavic.

84
    Další šance! Po ráně Lukáše Vaculíka se rozvlnila boční síť domácí svatyně. Le Giang by asi nedosáhl na tento pokus.

83
    Mohlo být srovnáno! Lukáš Zoubele poslal do šance Jiřího Klímu, který postupoval sám na Le Gianga. Když chtěl zakončovat, tak mu však míč zezadu vypíchl Jan Vošahlík, který se skvěle vrátil! Místo vyrovnání tak bude Jihlava zahrávat jen roh.

81
    Už jsme v poslední desetiminutovce řádné hrací doby. Jihlava je více na míči, ale do šancí se téměř nedostává.