Jenisej – FK Krasnodar 0:4 (kon.) | Groznyj – Samara 2:1 (kon.)
FK Achmat Groznyj
2:1 (2:1)
FK Křídla Sovětů Samara
Sobota 11.05.2019, 15:30 • Achmat Arena, Groznyj • Ruská Premier Liga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Hezké sobotní odpoledne u ruské Premier Ligy! Utkáním mezi Achmatem a Samarou, za kterou kdysi válel Jan Koller, vás provede Tadeáš Podolka. Začátek utkání je naplánován na příjemných 15:30.

Achmat se nachází na 9. pozici, na 9 bodů daleko od 5. příčky, která zajišťuje účast v pohárech. Tým z Čečenska je pohodlně uprostřed tabulky, a tak zase nemusí mít strach ze sestupu. Za to Samara se obávat musí, s 28 body je na 13. místě, což znamená baráž se třetím nejlepším týmem druhé ligy. Groznyj si připsal tři remízy v řadě, a to hrál proti silným mužstvům – Krasnodaru, Dynamu Moskva a Zenitu Petrohrad. Samara rovněž dokázala urvat bod s Ufou, ale předtím schytala 4 branky právě od Zenitu, prohrála s Uralem i s již zmiňovaným Dynamem.

FK Achmat Groznyj: Gorodov – Ucijev (C), Semjonov, Nižić, Plijev, Mohammadí – Szymański, Ivanov, Švec, Silva Lima – Mbengue.
    Náhradníci: Gudijev – Musalov, Rodolfo, Bernard Beriša, Roši, Balaj, Ch. Kadyrov, Sadulajev.

FK Křídla Sovětů Samara: Ryžikov – Šiškin, Burlak (C), Rogel, Vitalij Denisov – Timofejev, Rabiu – Tkačuk, P. Jakovlev, Zinkovskij – Šejdajev.
    Náhradníci: Konjuchov, Ovsjannikov – Karpov, Polujachtov, Zotov, Anton, Kiseljov.

Rozhodčí: Vilkov – Mosjakin, Čelcov.

1

2
    Groznyj jako první u míče, v zelených dresech. Hosté si vybrali bílou kombinaci.

3
    První šance Achmatu, která provětrala Ryžikova! Následuje rohový kop.

3
    Achmat Groznyj právě vstřelil branku!
    To byla ukázková hlavička, která šla mimo dosah Ryžikova. Prosazuje se ABLAYE MBENGUE. 1:0! Asistence: Silva Lima.
    3. Ablaye MBENGUE - 1:0

5
    To je skvělý začátek pro Achmat, který by mohl i diktovat tempo dnešního zápasu.

6
    Achmat kombinuje na své polovině, znovu chtěl vysunout aktivního Mbengueho, neúspěšně.

7
    Zelení jsou mnohem více aktivnější, Samara má co dělat, aby se ubránila.

8
    Faul hráčů Grozného, bílí se tak udrží na míči.

9
    Vyprodáno dnes rozhodně není, na stadionu je spousta volných sedaček.

10
    Samara hledá volné místo po centrovaných míčích, Achmat tyto balony zachytává a chodí do rychlých protiútoků.

11
    Daleký odkop teď provede Ryžikov, od něj se míč dostává až k druhému brankáři, Gorodovi.

13
    Další nedovolený zákrok domácích znamená přímý kop pro Samaru, zřejmě se ho ujme Denisov.

13
    A Gorodov musel zasahovat poté, co míč přestřelil zeď! Skvělý zákrok!

14
    Gorodov zasáhl i po druhé, tentokrát vyboxoval míč pryč z vápna.

15
    Samara se snaží o aktivitu, je dobře, že ji nepoložila úvodní branka.

16
    Bílí fotbalisté skvěle kombinují, jen občas si přesné přihrávky naruší útočným faulem. Jako to předvedl Šiškin.

17
    I zelení zkouší kombinovat, jenže naráží na obranu soupeře.

18
    Až teď fantasticky zasáhl Ryžikov! Když zasáhl proti technické střele k levé tyči!

19
    Rohový kop pro Groznyj, jak se ho ujme?

20
    Vůbec se mu tato standardní situace nepovedla, ale zůstává na balonu.

20
    Ofsajd nakonec zastavil velkou šanci Achmatu, bílí fotbalisté se tak osvobozují ze sevření.

22
    Samara se stále nemůže probít přes obranu Achmatu, ten hraje velmi zodpovědně.

23
    A naopak začíná opět zlobit, průnikový centr chytil připravený Ryžikov.

24
    Lima se dostal až do vápna, pak jen "přihrál" míč Ryžikovovi, a právě domácí útočník leží na zemi.

25
    Snad to nebude nic vážného, ale zdá se, že pokračuje ve hře.

26
    Mbengue zpackal přihrávku pro svého spoluhráče, a tak jsou u míče znovu bílí.

27
    V těchto minutách se na trávníku příliš zajímavých momentů neodehrává, jeden tým kombinuje, pak přenechá ho druhému, a takhle se tento kolotoč opakuje.

28
    Až teď to mohl změnit Mbengue, který se ocitl sám před Ryžikovem. Ale byl v ofsajdovém postavení.

29
    Samara zahrává volný kop, nacentruje míč do vápna?

30
    Sice tam míč dostala, ale musí se bránit protiakci Achmatu, kterému je opět pískán ofsajd.

31
    Už se zdálo, že byl Mbengue faulován v šestnáctce Samary, hlavní rozhodčí Vilkov tento dojem vyvrátil.

32
    Hezká protiakce Samary, která mohla skončit daleko lépe. Šejdajev zakončil opravdu špatně.

33
    Ani Lima netrefil míč ideálně, jen jej postrčil dále k Ryžikovovi.

35
    Achmat opět zavírá Samaru na její polovině, chce ještě navýšit vedení.

36
    Nedovolený zákrok teď spáchán na Ivanova, Groznyj stále u balonu.

37
    A ofsajd zastavil postup vpřed Achmatu, na zemi leží Szymański, ale rychle se oklepal.

38
    Teď nepřesnost v rozehrávce Achmatu, která znamená držení míče v podání Samary.

39
    Po sérii soubojů se míč dostává k Ryžikovovi.

40
    I Samara umí zahrozit, to byla velká šance, kterou nedali hosté!

41
    Rabiu rozehrál aut předtím, než rozhodčí ukázal, kdo jej má zahrávat. Míč se pak vrátil Achmatu.

42
    Autorem branky je ABLAYE MBENGUE, který dostal krásnou průnikovou přihrávku od Silvy Limy, a tak dává už svůj druhý gól v zápase! 2:0! Asistence: Silva Lima.
    42. Ablaye MBENGUE - 2:0

43
    Tento gól pomůže Achmatu, který tak bude hrát ve větším klidu.

44
    Samara právě vstřelila branku!
    To je překvapení, hosté zničehonic snižují! Na centrovaný míč si naběhl TARAS BURLAK a hlavičkou jej usměrnil za Gorodova! 2:1! Asistence: Anton Zinkovskij.
    44. Taras BURLAK - 2:1

45
    První poločas se nám pomalu blíží ke konci. Ještě uvidíme volný kop v podání Achmatu, který může poslat centrovaný míč do vápna.

45+1
    Míč proletěl pokutovým územím, ale nikdo jej nezachytil.

45+1

Je za námi první část dnešního mače, po které vede zaslouženě domácí Achmat 2:1. Obě branky zaznamenal Ablaye Mbengue, na které mu přihrál jeho parťák Silva Lima. Samara nečekaně před poločasem ještě snížila zásluhou Burlaka.

Druhý poločas začne přibližně v 16:32.

46

46
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Ismael Silva Lima, přichází Odise Roši.

47
    Samara se osvobodila z úvodního sevření a dostala se do útoku.

48
    Úvodní minuty nejsou ve velkém tempu, Achmat hraje v klidu, Samara marně dobývá.

50
    Gorodov vyrazil centrovaný míč a leží na trávníku v bolestech, snad to není nic vážného.

51
    Nepřesný útok Achmatu, míč končí v zámezí, z toho nic nebude.

52
    Ale teď mají fotbalisté z Čečenska rohový kop.

53
    A ten byl o poznání lepší, Ryžikov si připsal další zákrok.

54
    Útočný faul Šejdajeva teď zastavil postup bílých vpřed, kteří jsou v úvodu mnohem aktivnější.

55
    Volný kop Grozného znamená další standardku, a to rohový kop.

55
    Žlutou kartu dostává Agustín Rogel (FK Křídla Sovětů Samara).

56
    Žlutou kartu dostává Anton Švec (FK Achmat Groznyj).

57
    Achmat najednou ožil a není tak pasivní, jako v úvodu.

58
    Groznyj zavřel Samaru na její polovině, ale nedokázal nic kloudného vymyslet.

59
    Teď jsme viděli dva pády, jeden od domácích a pak i od hostů. Zajímavých momentů je ve druhé půli zatím pomálu.

60
    Teď mohl šeď protrhnout Roši, ale to by musel přihrát přesně Mbenguemu.

61
    Ucijev se dopustil útočného faulu, a tak zamezil dalšímu pokračovaní jeho týmu vpřed.

62
    Na soupisce Grozného najdeme Chalila Kadyrova, syna Ramzana Kadyrova, prezidenta Čečenska.

63
    A právě domácí mají rohový kop, a budou podruhé v dnešním mači střídat.

64
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Damian Szymański, přichází Bernard Beriša.

66
    Dlouho se čekalo, až bude hlavní arbitr Vilkov spokojený s tím, odkud se rozehraje aut Achmatu.

67
    Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Roman Šiškin, přichází Georgij Zotov.

68
    Jedno přerušení střídá druhé, málo souvislé hry v posledních minutách.

69
    Samara kombinuje jen na své polovině, takto se skutečně o vyrovnání nebojuje...

70
    Na zemi zůstal ležet Gorodov, zdá se, že ho bolí ruka.

71
    Už k němu běží týmoví lékaři, snad to nebude nic vážného.

72
    Je to taková zvláštní druhá půle, Samara se nemůže k ničemu dostat, Achmat hraje úplně v klidu, až profesorsky.

72
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Ablaye Mbengue, přichází Bekim Balaj.

73
    Berisha přetáhl centr, ten tak nemohl hosty vůbec ohrozit.

74
    Rohový kop pro Samaru, že by ona protrhla nudnou šeď druhé půle?

75
    Ne, tento roh nebyl ideální. Ve hře ale stále pokračují Křídla Sovětů.

76
    Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Pavel Jakovlev, přichází Paul Anton.

77
    Žlutou kartu dostává Denis Tkačuk (FK Křídla Sovětů Samara).

79
    Minuty ubíhají velmi pomalu, a bohužel se hra obou týmů nezlepšuje. Je ve stejné šedi jako na začátku poločasu.

80
    Gorodov nebude pospíchat s rozehrávkou, přeci jen bude chtít tahat čas.

82
    Groznyj si přihrává, nikam nespěchá, až teď Ucijev zatáhl míč do útoku.

83
    Rogel rozehrává další akci Samary, ta se ne a ne dostat do útoku.

84
    Zdá se, že se virus českého fotbalu, takové té házené přenesl i do Ruska. Druhý poločas je ukázkový.

85
    Žlutou kartu dostává Mohammed Rabiu (FK Křídla Sovětů Samara).

86
    Ucijev táhne po křídle útok Achmatu, jenže ho obral Rabiu a zase se dostaneme do kolotoče přihrávek.

87
    Rohový kop pro Groznyj, jak s ním naloží?

88
    Klička dobrá, zakončení hrůzostrašné. Berisha nemohl vysokou ranou vůbec trefit branku.

88
    Konečně jsme se dočkali skvělé šance! Ale to zakončení, opět nebylo podle představ Grozného, Balaj poslal míč mimo branku.

90
    Teď i zakončení na druhé straně, ani Anton branku netrefil.

90+1
    Čtyři minuty nastavuje Vilkov.

90+1
    Groznyj dál útočí, Samara asi zřejmě už nevyrovná.

90+2
    Vilkov teď musí řešit souboj několika horkých ruských hlav, to mu vůbec nezávidím.

90+3
    Žlutou kartu dostává Taras Burlak (FK Křídla Sovětů Samara).

90+3
    Žlutou kartu dostává Oleg Ivanov (FK Achmat Groznyj).

90+4
    Běží poslední minuta dnešního zápasu. Achmat na 99% zvítězí, navíc může přidat ještě další branku.

90+4

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 18:14.

Je za námi utkání ruské Premier Ligy, které dopadlo lépe pro domácí Achmat, jenž získal 3 body na úkor Samary. První dobrý poločas úplně "zazdil" ten druhý, který byl velmi zvláštní. Groznyj stáhl o přestávce Limu, a prakticky jen bránil. Ani Samara se ale nesnažila o vyrovnání, Achmat zaznamenal dvě branky už v první půli. Dvarkát se trefil Mbengue, jednoznačný hráč zápasu.

To je již vše, děkuji za sledování a u fotbalových přenosů na počtenou! (17:25:48)

Tadeáš Podolka

Branky: 3. Mbengue (Silva Lima), 42. Mbengue (Silva Lima) – 44. Burlak (Zinkovskij)

Karty:   56. Švec (GRZ), 90+3. Ivanov (GRZ) – 55. Rogel (KSS), 77. Tkačuk (KSS), 85. Rabiu (KSS), 90+3. Burlak (KSS)

FK Achmat Groznyj: Gorodov – Ucijev (C), Semjonov, Nižić, Plijev, Mohammadí – Szymański (64. Bernard Beriša), Ivanov, Švec, Silva Lima (46. Roši) – Mbengue (72. Balaj).

FK Křídla Sovětů Samara: Ryžikov – Šiškin (67. Zotov), Burlak (C), Rogel, Vitalij Denisov – Timofejev, Rabiu – Tkačuk, P. Jakovlev (76. Anton), Zinkovskij – Šejdajev.

Rozhodčí: Vilkov – Mosjakin, Čelcov