Ath. Bilbao – Celta Vigo 3:1 (kon.) | Atlético – Sevilla 1:1 (kon.) | Barcelona – Getafe 2:0 (kon.)
Real Betis – Huesca 2:1 (kon.) | Girona – Levante 1:2 (kon.) | Leganés – Espanyol 0:2 (kon.)
Real Sociedad – Real Madrid 3:1 (kon.) | Valencia – Alavés 3:1 (kon.) | Rayo Vallecano – Valladolid 1:2 (kon.)
Villarreal – Eibar 1:0 (kon.)
Athletic Bilbao
3:1 (3:0)
Celta de Vigo
Neděle 12.05.2019, 18:30 • Estadio San Mamés • Španělská LaLiga • 37. kolo

Druhý poločas nám nenabídl žádnou strhující podívanou. Spíše se oba celky dopouštěly drobnějších či větších faulů a hrálo se spíše uprostřed hrací plochy bez nějakého tahu na jednu či druhou branku. Až posledních deset minut se bylo opět na co dívat. Nejdříve neuznaná branka domácích. Následně odpískaná penalta a na jistotu proměněný pokutový kop hostujícího celku. Athletico Bilbao dnes zaslouženě vítězí a připisuje si tři body. (20:26:49)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 1:0. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:18.

90+4

90+3
    Předposlední minuta nastavení, domácí celek drží míč a již se utkání jen dohrává.

90+2
    Rohový kop domácích, míč se snesl před branku, kde se domácí hráč pokoušel o hlavičkové zakončení.

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
    89. Iago ASPAS - 3:1

89
    Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je IAGO ASPAS, který takový lehčím dloubáčkem poslal míč do branky. Vigo nakonec dosáhlo čestné branky a snižuje na rozdíl dvou branek.
    88. Ruka domácího hráče.

88
    Po centru se míč nešťastně dorazil do ruky bránícího domácího hráče a je tu penalta pro hosty!

88
    Žlutou kartu dostává Aritz Aduriz (Athletic Bilbao).

87
    Standardní situace pro hostující celek, který má jednu z posledních šancí, jak překazit čisté konto brankáři Athletica.

87
    Žlutou kartu dostává Ander Capa (Athletic Bilbao).

86
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Fran Beltrán.

85
    Po tomhle útoku k ní nebyli daleko, ale nakonec zpětná přihrávka na střed vápna byla zachycena obráncem.

84
    Vigo u míče a nejspíše se bude pokoušet alespoň o čestný zásah v dnešním utkání.

83
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Aritz Aduriz.
    82. Neuznaná branka Bilbaa pro ofsajdové postavení

82
    Bilbao sice vstřelilo branku, kdy Iñaki Williams dostal dobrou přihrávku do vápna a ten z první prostřelil brankáře u jeho levé tyčky. Avšak Ander Capa se při zisku míče nacházel v ofsajdu a technologie VAR neuznává tuhle čtvrtou branku!

Adam Dořák

Branky: 16. Raúl García (pen.), 17. Raúl García (Muniain), 40. I. Williams – 89. Aspas (pen.)

Karty:   45. Beñat (ATB), 61. Muniain (ATB), 87. Capa (ATB), 88. Aduriz (ATB) – 24. Boudebouz (CVG), 36. N. Araujo (CVG), 64. Hoedt (CVG)

Athletic Bilbao: Herrerín – Berchiche, I. Martínez, Yeray, Capa – Dani García, Beñat – Muniain (79. Susaeta), Raúl García, I. Gómez (76. I. Córdoba) – I. Williams (83. Aduriz).
    Náhradníci: Simón – Aduriz, I. Córdoba, de Marcos, Núñez, San José, Susaeta.

Celta de Vigo: Blanco – Mallo, N. Araujo, Hoedt, Olaza – Méndez, Yokuşlu (72. Jozabed), Lobotka (86. Beltrán), Boudebouz – Aspas, Gómez (63. Boufal).
    Náhradníci: S. Álvarez – Beltrán, Boufal, Costas, Hjulsager, Jozabed, Sisto.

Rozhodčí: J. Fernandez