USA – Francie 7:1 (kon.) | Rusko – Rakousko 5:0 (kon.) | Dánsko – Německo 1:2 (kon.)
Itálie – Švédsko 0:8 (kon.) | Velká Británie – Kanada 0:8 (kon.) | Lotyšsko – Švýcarsko 1:3 (kon.)
Itálie
0:8 (0:1, 0:1, 0:6)
Švédsko
Neděle 12.05.2019, 16:15 • Zimný štadión Ondreje Nepely, Bratislava • Mistrovství světa • Skupina B

S konstatováním, že švédští fanoušci předvedli skvělý pěvecký výkon při hymně, se s vámi pro tuto chvíli loučíme. Ve 20:15 začíná další utkání, tentokrát mezi Lotyšskem a Švýcarskem. To odkomentují naši kolegové. Přejeme pěkný večer. (18:33:26)

Závěrečný poměr střel je 13:58. V hale zní švédská hymna, seveřanům se podařilo uspokojit své příznivce, kterých je v hledišti poměrně hodně.

Tak to se příliš často nevidí. Nejlepším hráčem Italů je vyhlášen Marco De Filippo Roia, který dostal osm kousků. I tak ale s touto volbou souhlasíme, protože si připsal 51 zákroků! Na druhé straně je to právě autor hattricku Anton Lander.
    Zápas byl nakonec jasnou záležitostí, Švédsko v poslední třetině smetlo Itálii šesti góly

Třetí třetina je u konce a naprosto změnila ráz utkání. Švédsko v ní konečně přetavilo herní převahu ve velký počet gólů. Během poslední dvacetiminutovky jich nasázelo hned šest. Hattrickem se blýskl Anton Lander.

59:40
    V dnešním utkání už se toho zřejmě moc nestane.
    58:29 Patric HÖRNQVIST - 0:8

58:29
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Osmý gól Švédska přidává PATRIC HÖRNQVIST skvělou tečí z předbrankového prostoru. Letící puk sklepl dolů naprosto nechytatelně pro italského gólmana. Asistence: Adrian Kempe.

58:15
    Marco Insam vypálil od modré čáry jen do betonů Lundqvista.

57:38
    Itálie se snaží dosáhnout čestného úspěchu, ale nedaří se jí to. Dvě střely Alexe Trivellata byly zablokovány.

57:19
    Mattias Ekholm vystřelil hodně vysoko, ale De Filippo Roia raději puk chytil do lapačky.

56:25
    Markus Gander dostal přihrávku do levého kruhu, ale Henrik Lundqvist opět nemusel zasahovat, protože střela letěla nad jeho svatyni.
    55:49 Tata trefa platit nemohla, Larsson zahrál vysokou holí

55:49
    Švédi vstřelili další gól, ale rozhodčí okamžitě rozpažil, protože došlo k zásahu vysokou holí!
    55:32 Anton LANDER - 0:7

55:32
    Švédsko je ve třetí třetině k nezastavení. Další branku a tím pádem hattrick kombinuje ANTON LANDER, který se prosadil další krásnou střelou pod horní tyčku. Švédský forvard je v dnešním utkání 100%, zužitkoval všechny tři své střely. Asistence: Elias Lindholm.

55:19
    Loui Eriksson promáchl ve skvělé pozici před prázdnou bránou.

54:50
    Tak jsme s naším odhadem nebyli příliš daleko. Dnešní utkání sleduje 6984 diváků.

Lukáš Foff

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 3. Lander (Bratt, Eriksson), 26. Hörnqvist (Eriksson), 42. Lindblom (A. Kempe, W. Nylander), 43. Krüger (Rasmussen, M. Kempe), 49. Lander (Eriksson), 53. W. Nylander, 56. Lander (E. Lindholm), 59. Hörnqvist (A. Kempe)

Itálie: De Filippo Roia (Andreas Bernard) – Trivellato (C), Pavlu, McMonagle, Helfer (A), Hofer, Marchetti, Tauferer, L. Zanatta – Ramoser, Bardaro, Rosa – Insam (A), D. Kostner, Miceli – Gander, Andergassen, de Luca – Hochkofler, S. Kostner, Lambacher.
    Švédsko: H. Lundqvist (Markström) – A. Larsson, Ekman-Larsson (C), Ekholm (A), E. Gustafsson, Hägg, M. Pettersson – E. Pettersson, Hörnqvist (A), W. Nylander – A. Kempe, E. Lindholm, Lindblom – Eriksson, Lander, Bratt – Krüger, M. Kempe, Rasmussen.

Rozhodčí: Reneau (USA), Staňo (SVK) – Dalton (GBR), Šišlo (RUS)