Mladá Boleslav – Teplice 1:1 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:2 (kon.)
SK Sigma Olomouc
3:2 (1:2)
FC Zlín
Neděle 12.05.2019, 15:00 • Andrův stadion, Olomouc • FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu • Semifinále

To je z tohoto duelu vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (17:01:49)

Velkolepý druhý poločas je minulostí! Olomouc necelých pětadvacet minut před koncem zápasu dvěma góly otočila vývoj tohoto utkání a k postupu jí chyběla jedna branka. Tu se jí ale přes množství šancí nepovedlo vsítit. V závěru střetnutí se do hry mimo jiných podíval i Lukáš Železník, který však na hřišti vydržel pouhé dvě minuty. Po dvou žlutých kartách duel (a tedy i červené) odešel do kabin ještě před koncem. Týmově mu to ale vadit nemusí, protože Zlín se i přes prohru na hřiště Sigmy raduje z postupu do finále FORTUNA:LIGA – Skupina o Evropu, a to díky více vstřeleným gólům na hřišti soupeře.

90+4

90+4
    Žlutou kartu dostává Matej Rakovan (FC Fastav Zlín).

90+4
    Konečně se Poznarovi povedlo podržet míč na útočné polovině Zlína, dokonce si vynutil i faul.

90+3
    Domácí stále obléhá soupeřovu šestnáctku, ale nedaří se jí dopravit míč mezi tři tyče. Zlín se snaží pouze odkopávat.

90+2
    Olomouc tlačí svého protivníka, Beneš z levé strany nastřelil tyč!

90+2
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90+2
    Hosté naposledy vystřídali. Za Pabla Joaquina Podia naskočil Pavel Vyhnal.
    90+1. Červená karta po 2. žluté

90+1
    A chvíli po první žluté kartě dostal Lukáš Železník i druhou! To znamená červená karta! Železník tedy na hřišti dlouho nepobyl!

90
    Lukáši Železníkovi dlouho trvalo rozehrát rohový kop, což se hlavnímu sudímu nelíbilo. Udělil mu tedy žlutou kartu.

89
    Poznar běžel do protiútoku spolu se Železníkem. Jeho přihrávku křížem však zablokoval Jemelka! Poznar poté vybojoval roh.

88
    Zlín podruhé mění hráče, místo Vakhtanga Čanturišviliho si zahraje Lukáš Železník.
    87. Čanturišviliho obstřel v dobré pozici nebyl dostatečně umístěný

87
    Čanturišviliho projektil z dálky Buchta bez potíží zastavil.

86
    Na druhé straně zastavil Miloš Buchta centr z levé strany.
    85. Jemelkův pokus z rohového kopu skončil jen uprostřed

85
    Po rohovém kopu hlavičkoval Jemelka, jeho zakončení schoval Rakovan do náruče!

Tomáš Schmiedt

Branky: 26. Lalkovič (Houska), 66. Nešpor (Houska), 68. Houska – 1. Podio, 30. Džafić (Poznar)

Karty:   69. Pilař (OLO), 79. Zahradníček (OLO) – 60. Bačo (ZLN), 66. Gajić (ZLN), 72. Podio (ZLN), 84. Hlinka (ZLN), 90. Železník (ZLN), 90+4. Rakovan (ZLN)   90+1. Železník (ZLN)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 1:1. Rohy: 4:6.
    SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Chvátal (41. Falta), Beneš, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček, Plšek, P. Dvořák (46. Nešpor), Houska, Lalkovič (61. Pilař) – Yunis.
    Náhradníci: Reichl – Kotouč, Pilař, Chytil, Polom, Falta, Nešpor.

FC Zlín: Rakovan – Li. Holík, Bačo, P. Buchta, Gajić – Džafić (79. Slaměna), Hlinka, Podio (90+2. Vyhnal), Jiráček (C), Čanturišvili (88. Železník) – Poznar.
    Náhradníci: S. Dostál – Cedidla, Slaměna, Železník, Jakubov, Matejov, Vyhnal.

Rozhodčí: Klíma – Kříž, Novák