Kasatkinová – Siniaková 2:1 (kon.) | Halepová – Vondroušová 1:2 (kon.)
Putincevová – Kvitová 0:2 (kon.) | Keninová – Plíšková 1:2 (kon.)
Vondroušová – Kasatkinová 2:1 (kon.) | Sakkariová – Kvitová 1:1; 4:0; 0-0 (skreč)
Darja Kasatkinová
2
2 6 6
Kateřina Siniaková
1
6 4 1
Čtvrtek 16.05.2019, 13:06 • Kurt č. 6, Řím (ITA) • WTA Řím - Internazionali BNL d'Italia (antuka) • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Vítám tu všechny tenisové příznivce! Ve 2. kole prestižního antukového turnaje v Římě se utkají Ruska Darja Kasatkinová a Češka Kateřina Siniaková. Ani jedna z hráček zatím neprožívá ideální sezónu, obě dámy dokonce disponují zápornou zápasovou bilancí.

Kateřina Siniaková v prvním kole vydřela obrat proti Číňance Čchiang Wang. Siniaková v zápase prohrávala už 1:6 a 2:4, ovšem druhý set nakonec získala poměrem 7:5. Ve třetí sadě nejprve česká hráčka neudržela vedení 3:0, ale přesto v ní zvítězila 6:4.

Kasatkinová v úvodním kole přehrála 6:2, 7:6 Rumunku Beguovou.

Utkání by mělo přijít na řadu již brzy. Předchozí zápas na kurtu číslo 6 mezi Rumunkou Buzarnescuovou a Němkou Görgesovou totiž skončil za stavu 4:4 ve třetím setu skrečí německé tenistky.

0:0

15-0
    První míček získala returnující Kasatkinová.

15-15
    Tentokrát zahrála Ruska do autu.

15-30
    Return Kasatkinové se do kurtu nevešel.

15-40
    Kasatkinová si nyní neporadila ani s druhým servisem soupeřky.

0:1
    Kasatkinová se až na začátek gemu nemůže trefit do returnu. I tenhle zahrála do autu a Siniaková tak bez větších problémů obhájila svůj servis.

15-0
    Další gem začíná nevynucenou chybou Siniakové.

15-15
    Siniaková zvládla lépe výměnu od základní čáry.

15-30
    Zatím je to hodně o chybách. Tu další udělala Kasatkinová.

30-30
    Tohle byl souboj bekhendových liftovaných míčů. Chyba tentokrát přišla z rakety Češky.

40-30
    Kasatkinová se dostává ke gembolu.

40-40
    Siniaková teď výborně. Soupeřku rozběhala a na její finální forhend Kasatkinová nedosáhla.

A-40
    Siniaková vyhodila return na druhý servis soupeřky. Kasatkinová má výhodu.

40-40
    Ruska se však teď nedokázala trefit do kurtu a jsme tedy zase na shodě.

40-A
    Kasatkinová udělala dvojchybu. Její druhý servis tedy pořádně ulétl. Siniaková má brejkbol!

0:2
    Skvěle! Kateřina brejkbol využila, když výměnu zakončila nechytatelným křížným úderem.

15-0
    Siniaková teď zahrála daleko do autu.

15-15
    Nyní chybovala z bekhendu Kasatkinová. Výměny jsou zatím velmi krátké, většinou končí chybou jedné nebo druhé hráčky.

30-15
    Kasatkinové vyšel přechod na síť. Pozici si vytvořila kvalitním forhendem a pak hrála smeč do odkrytého kurtu.

30-30
    Siniaková si pomohla esem!

30-40
    Skvěle! Bekhendem po lajně Siniaková ukončila tuto výměnu.

40-40
    Teď zahrála Siniaková až za základní čáru.

A-40
    A bohužel dvojchyba. Kasatkinová má brejkbol!

1:2
    Darja Kasatkinová si bere ztracené podání zpět a její situace je hned veselejší.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:2
    Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.

0-15
    Siniaková začala další gem dobře.

0-30
    Kateřina dostává soupeřku pod tlak. Tohle je zajímavé skóre na returnu.

0-40
    Siniakové se vyplácí aktivní pojetí! Nyní šla na síť, Kasatkinová ji zkusila lobovat a míček skončil těsně za základní čarou. Tři brejkboly pro Kateřinu.

1:3
    Hned první je využit a Siniaková je tak zase o brejk napřed!

15-0
    Kasatkinová vytáhla perfektní return.

30-0
    Siniaková se ve výměně od základní čáry ocitla pod tlakem. Forhend tak nehrála z ideální pozice a poslala ho do autu.

40-0
    Skvělý return Kasatkinové! Ta následně mohla hrát forhendový volej do protipohybu soupeřky a má tři brejkboly!

2:3
    Servis dnes zatím není velkou výhodou. Také Kasatkinová brejkla Siniakovou čistou hrou.

2:3

2:3

15-0
    Siniaková zahrála křížný forhend do autu.

15-15
    Siniaková hrála to samé, ale tentokrát do kurtu. Ruska se marně natahovala.

30-15
    Kasatkinová získává další fiftýn.

30-30
    Dvojchyba Kasatkinové. Druhý servis šel do sítě.

30-40
    Výtečný return Siniakové! Ta pak mohla blíže k síti a dvěma bekhendovými údery do rohu prorazila obranu soupeřky. Kateřina má brejkbol!

40-40
    Ten využit není. Viděli jsme jednu z mála delších výměn. Siniaková na jejím konci zahrála do sítě.

40-A
    V další výměně si Siniaková vynutila tlak úderem po lajně. Následným forhendem na boční lajnu si zajistila další brejkbol!

40-40
    Ten Kasatkinová odvrací přímým bodem ze servisu!

40-A
    Kasatkinová se z forhendu vyhodila. Tenhle zápas je opravdu především o chybách obou hráček.

2:4
    Darja Kasatkinová šla na síť, ale volej naprosto pokazila! Siniaková tedy zase vede s brejkem, který by konečně potřebovala potvrdit.

15-0
    Siniaková to nemyslela zle. Stopbolem si vytvořila dobrou pozici pro útok. Forhend pak ale poslala mimo vymezené území.

15-15
    Další výměna vyzněla lépe pro Kateřinu.

15-30
    Výměna od základní čáry nejprve připomínala čekání na chybu. Siniaková pak přeci jen přitvrdila a několika bekhendovými údery udolala soupeřku.

15-40
    Katka má dokonce gemboly. Po returnu soupeřky ji tam poslala winner.

30-40
    Křížný forhend Siniakové skončil v těsném autu.

2:5
    Return Kasatkinové byl příliš dlouhý. Kateřina Siniaková tak konečně potvrdila brejk a je jediný získaný gem od vítězství v prvním setu!

2:5

2:5

0-15
    Kasatkinová začala gem svou třetí dvojchybou.

0-30
    Vítězný forhend po lajně z rakety Siniakové! Ta je dva míčky od zisku prvního setu.

15-30
    Siniaková pokazila return a Kasatkinová se tak drží ve hře.

15-40
    Nyní však Ruska pokazila úder, zahrála ho do autu a bude tak čelit dvěma setbolům!

2:6
    Kasatkinová ukončila set forhendem do deblového koridoru. Kateřina Siniaková se tedy ujímá vedení 1:0 na sety!

0:0
    První set ovládla Kateřina Siniaková nakonec jasně 6:2. Zatím je to hodně o chybách, je znát, že proti sobě nastoupily hráčky, které neprožívají dobrou sezónu. Siniaková ale ve druhé polovině sady, na rozdíl od soupeřky, přeci jen hru zpřesnila a zaslouženě ji získala.

15-0
    Druhá sada začíná přepáleným forhendem Siniakové.

15-15
    Siniaková mohla jít díky kratšímu úderu soupeřky vy výměně do tlaku. Zahrála křížný bekhend a Kasatkinová už míček nevrátila do dvorce.

15-30
    Nyní Kasatkinová nedostala do kurtu return.

15-40
    Ruska byla ve výměně příliš opatrná a hrála krátké údery. Siniaková toho opět využila, zatlačila Rusku a ta chybovala.

0:1
    Teď chtěla Kasatkinová přitlačit, ale skončilo to úderem do pásky. Siniaková tak vstupuje do druhého setu úspěšně.

15-0
    Teď musíme Kasatkinovou pochválit. Každý její forhendový úder v této výměně měl kvalitu. Siniaková se srdnatě bránila, ale poslední úder po lajně už šel do odkryté poloviny dvorce.

15-15
    Siniaková si zajistila vyrovnání stavu gemu.

30-15
    Příliš dlouhý forhend z rakety české hráčky.

30-30
    Dobrá práce Siniakové, která rozběhala soupeřku. Kasatkinová tak nehrála poslední úder v ideální pozici a trefila jen síť.

40-30
    Siniaková hrála forhend po lajně, ale míček spadl až za základní čáru.

1:1
    Kasatkinová zaservírovala ven z kurtu a Saniaková míček vrátila jen do autu. Je tedy vyrovnáno.

15-0
    V gemu jde do vedení Kasatkinová.

30-0
    Ruska se prosadila také ve výměně od základní čáry.

40-0
    Kasatkinová se oproti prvnímu setu hodně zlepšila. Najednou je schopná udržet míček déle ve hře a tentokrát chybovala jako první Siniaková. Ta bude čelit hned třem brejkbolům!

2:1
    Darja Kasatkinová vzala soupeřce servis čistou hrou! Siniaková tedy bude muset dotahovat.

2:1

2:1

0-15
    Kasatkinová vstoupila do gemu dvojchybou!

0-30
    Tentokrát hrála Kasatkinová do autu.

15-30
    Kasatkinová zahrála forhend do rohu kurtu, který Siniaková ještě vybrala. V momentě, kdy se Češka vracela na střed, však přišel další forhend do stejného místa a Siniaková už nemohla tak rychle změnit směr běhu.

15-40
    Siniaková má přesto dva brejkboly!

2:2
    Darja Kasatkinová ukončila gem dvojchybou a přišla tak o výhodu brejku!

0-15
    Siniaková si dobře počínala ve výměně od základní čáry. Její soupeřka zahrála do sítě.

15-15
    Siniaková hrála míček z forhendu jen do sítě.

30-15
    Siniaková zahrála příliš dlouhý forhend.

40-15
    Další moc dlouhý forhend české hráčky. Kasatkinová má dva brejkboly!

3:2
    Do třetice hrála Siniaková až za základní čáru! Darja Kasatkinová je zase o brejk napřed.

3:2

3:2

0-15
    Kasatkinová zahrála forhend až za základní čáru, tedy do autu.

0-30
    Teď zase chybuje Kasatkinová a Siniaková tak má opět reálnou šanci na rebrejk.

0-40
    Tím spíš, že bekhendový kraťas Kasatkinové nebyl dobrý nápad. Siniaková to přečetla, míček doběhla a došla si pro tři brejkboly!

3:3
    Kateřina Siniaková si i v tomto případě dokázala vzít ztracený servis rychle zpět!

0-15
    V souboji bekhendů chybovala jako první Kasatkinová.

0-30
    Siniaková vytlačila Kasatkinovou až mimo kurt, došla si na síť a tam už to měla snadné.

15-30
    Čop Siniakové spadl až za boční lajnu.

30-30
    Kasatkinová nyní dostala ve výměně soupeřku pod tlak, popoběhla si dopředu a křížným forhendem nedala Siniakové šanci.

30-40
    Siniaková má přesto šanci gem ukončit.

3:4
    Kasatkinová zahodila šanci na shodu. Forhend z téčka, tedy ideální pozice, zahrála pouze do sítě.

3:4

3:4

15-0
    Kasatkinová vyhnala servisem Siniakovou z kurtu a poté zahrála přesný forhend po lajně.

30-0
    Tentokrát se muselo do výměny, ale i tu zvládla lépe Kasatkinová.

40-0
    Siniakové ulétl bekhend až za základní čáru. Zatím snadný gem pro Kasatkinovou.

4:4
    Tak tohle byl od Kasatkinové suverénně nejlepší gem na podání v zápase. Zaslouženě tak srovnává stav druhé sady.

15-0
    Kasatkinová v delší výměně přehrála Siniakovou. Zakončovala ji na síti.

30-0
    Kateřina nyní pokazila bekhend, který zahrála do sítě. Potřebovala by se zvednout, pokud chce utkání ukončit už po druhém setu.

40-0
    To ale nebude lehké, protože se Kasatkinová rozehrála. Její forhend zamířil do růžku. Tři brejkboly!

5:4
    Kasatkinová hned první z nich využila! Získala osm fiftýnů v řadě a po přestávce bude moci druhý set ukončit na svém servisu.

5:4

5:4

15-0
    Jen do sítě teď zahrála Siniaková.

30-0
    Siniaková returnovala jen do sítě. Desátý bod pro Kasatkinovou v řadě.

30-15
    Siniaková konečně přerušila sérii Rusky. Pomohla si ostrým returnem, s nímž si Kasatkinová neporadila.

30-30
    Siniaková je bojovnice! Udržela se ve výměně a lob Kasatkinové pak skončil v autu.

30-40
    Moc dlouhý bekhend Kasatkinové, Siniaková má brejkbol!

40-40
    Kasatkinové se podařilo brejkbol odvrátit! Siniaková se snažila bránit, ale tohle přestát nemohla.

A-40
    Kasatkinová si pomohla servisem a má setbol!

6:4
    Další dobrý servis! Darja Kasatkinová si tak vynutila třetí set!

0:0
    Ve druhé sadě se Darja Kasatkinová zlepšila. Siniaková sice dokázala z minus brejku otočit skóre na 4:3, ale poté Ruska uhrála deset fiftýnů v řadě. Zajímavostí je, že se hráčkám vůbec nedaří odvracet brejkboly. Kasatkinová odvrátila tři z devíti, Siniaková dokonce ani jeden z pěti případů.

0-15
    Siniaková začala třetí set přímým bodem.

15-15
    Viděli jsme jednu z nejdelších výměn zápasu. Chyba dlouho ne a ne přijít. Nakonec míček v kurtu neudržela Siniaková.

30-15
    Opět byla přesnější hráčkou 22letá Ruska.

40-15
    Tohle je už zcela jiná Kasatkinová než v prvním setu. Výborně se hýbe, brání a vrací míčky do kurtu. Siniaková nakonec naprala míček do sítě a čelí brejkbolům!

1:0
    Siniaková hrála jen do autu a Darja Kasatkinová tak vstupuje do rozhodující sady skvěle!

15-0
    Kasatkinová teď na kurtu vládne. Siniaková neví, co hrát a opět se vyhazuje.

15-15
    Teď konečně přišla chyba i ze strany ruské tenistky.

30-15
    Kasatkinová zakončovala výměnu přesným forhendem z téčka.

40-15
    Kasatkinová hraje výborně! Nejprve zahrála forhend po lajně a další úder šel na druhou odkrytou část dvorce.

2:0
    Rusce to tam padá! Teď trefila přesně boční lajnu a potvrzuje tak předchozí brejk.

0-15
    Eso Siniakové!

0-30
    Siniaková trefila první servis, přesto se muselo do výměny. Tu Češka zvládala a v gemu tak vede o dva fiftýny.

15-30
    Kasatkinová si to teď dobře připravila a hrála halfvolej do protipohybu Siniakové.

30-30
    Siniaková hrála forhend, za kterým se musela natahovat. Míček poslala do autu.

30-40
    Siniaková předvedla úspěšný přechod na síť a má gembol.

40-40
    Půjde se ale přes shodu.

40-A
    Siniaková zahrála bekhendový winner a je tedy ve výhodě!

2:1
    Výtečně! Kateřina si připravila pozici pro přechod na síť forhendem do rohu a volejem pak snadno ukončila výměnu i gem.

2:1
    Následuje přestávka a výměna stran. Tak od půlky druhé sady je lepší hráčkou Kasatkinová, ale projev Siniakové rozhodně není odevzdaný. Česká tenistka se po každém dobře zahraném míčku povzbuzuje a je vidět, že by průběh zápasu ráda otočila.

2:1

15-0
    Kasatkinová trefila první servis, který Siniaková nedokázala returnovat.

15-15
    Teď naopak přišel vynikající return Katky!

30-15
    Obranný lob Siniakové se snesl až za základní čáru.

40-15
    Ani další úder Siniaková nevměstnala do kurtu.

3:1
    Kasatkinová si bez větších problémů uhájila servis a drží se o brejk vpředu.

15-0
    Darja Kasatkinová je v pohodě a padají ji tam i těžké míče! Teď vykouzlila lob, za nímž se Siniaková mohla jen ohlédnout.

30-0
    Další fiftýn si připsala Kasatkinová.

40-0
    Darja má dokonce tři brejkboly!

40-15
    První je minulostí. Kasatkinová poslala míček z forhendu za základní čáru.

4:1
    Druhý už je využit. Situace Kateřiny Siniakové se stává kritickou.

4:1

4:1

15-0
    Kasatkinová zabodovala forhendem po lajně.

15-15
    Tentokrát se úderem po lajně blýskla Siniaková. Jednalo se o bekhend.

30-15
    Kasatkinová je ale opět o krůček napřed.

40-15
    Moc dlouhý byl úder Siniakové. Kasatkinová má gemboly na 5:1.

40-30
    Chybovala také ruská hráčka.

40-40
    Půjde se přes shodu. Siniaková se dostala k téčku a bekhendem hrála do odkryté části kurtu.

A-40
    Kasatkinová si však dokázala pomoci servisem.

5:1
    Siniaková se z forhendu vyhazuje a Darja Kasatkinová tak získává ve třetí sadě pátý bod.

15-0
    Siniaková kazí po returnu soupeřky.

30-0
    Tentokrát Katka odehrála do autu křížný bekhend.

40-0
    Kasatkinová se postupně dostala až k síti, kde zahrála volej do protipohybu soupeřky. Máme tu tři mečboly!

40-15
    Siniaková ještě zápas protáhla. Soupeřka si neporadila na returnu.

40-30
    Teď si Siniaková došla až na síť a smečí odvrací druhý mečbol!

40-40
    A jde se přes shodu! Kasatkinová zahrála do autu.

40-A
    Další nevynucená chyba Rusky, na kterou možná dolehl strach z vítězství!

40-40
    Škoda forhendu Siniakové, který skončil na síti. Shoda.

40-A
    Siniaková zahrála krásný bekhend! Těsně nad sítí, po lajně a soupeřka navíc stála na druhé straně.

40-40
    Siniaková šla na síť, kde nedokázala výměnu ukončit a Kasatkinová to trestá prohozem.

A-40
    Darja Kasatkinová se opět dostává k mečbolu!

6:1
    Siniaková ještě s vypětím všech sil vyškrábla míček, který už mohl být v utkání posledním. Kasatkinová však byla připravena u sítě na smeč a to už Siniaková věděla, že se s tím nedá nic dělat. Do kurtu se tak už jen spíše symbolicky vracela chůzí a Kasatkinová v jasné pozici nechybovala. Je konec!

Konec zápasu

Zápas sice pro Kateřinu Siniakovou dobře začal, když získala první set hladce 6:2, ale poté už tahala za kratší konec provazu. Výkon Kasatkinové se totiž v průběhu utkání stále zlepšoval a v rozhodující třetí sadě už ruská tenistka dominovala. Pro Siniakovou tedy turnaj v Římě končí ve 2. kole. (14:52:03)