Táborsko – Sokolov 0:1 (kon.) | Znojmo – Vítkovice 0:3 (kon.) | Pardubice – Hr. Králové 0:0 (kon.)
Č. Budějovice – Varnsdorf 3:0 (kon.) | Ústí n. L. – Jihlava 2:3 (kon.) | Brno – Třinec 5:0 (kon.)
Prostějov – Chrudim 0:0 (kon.) | Žižkov – Vlašim 2:0 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
5:0 (2:0)
FK Třinec
Sobota 18.05.2019, 15:00 • Městský fotbalový stadion Srbská, Brno • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 29. kolo

Díky za pozornost a budeme se těšit zase brzo na tomto stadionu. Jakého soupeře Brňané dostanou, to teprve uvidíme. Mějte hezké sobotní odpoledne. (16:52:32)

Je hotovo. Zbrojovka naprosto po zásluze bere tři body, o nich rozhodla už v prvním poločase. Dvakrát se trefil Šumbera a po jedné brance přidali Pachlopník, Bariš a Magera. Zbrojovka se loučí se základní částí a je jasné, že půjde do baráže. Hradec totiž jen remizoval 0:0. Po nepodařeném podzimu se tak Brnu povedlo malý zázrak a díky zlepšenému jaru je tu velká možnost po roce se zase vrátit mezi elitu.

90+2

90+2
    Těsně před koncem měl další tutovku Ondřej Vintr, který šel sám na bránu. Adamuška jej však vychytal.

90+1
    Floder bude odkopávat od svého pracoviště, moc toho dnes už neudělá.

90
    Ještě v závěru měl loženku Bartolomeu, jenže ten se svou šancí naložil špatně. Sám před brankářem Adamuškou pálí vysoko do nebes.

89
    Nastavovat se budou dvě minuty.

88
    Hraje se ve středu hřiště a diváci netrpělivě očekávají zprávy z Pardubic, kde Hradec stále jen remizuje 0:0.

87
    Domácí stále nemají dost, v závěru druhé půle zničili svého soupeře a jsou blízko baráži.

85
    Brno právě vstřelilo branku!
    Tak to už je pro hosty kruté. Závěr vůbec nezvládli a je z toho pořádná nakládačka. Eismannův centr prošel do vápna, kde byl připravený nikým neatakován DAMIÁN BARIŠ a ten jen míč uklidil pohodlně do sítě.

85
    Dnešní utkání sleduje 3523 diváků.

83
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Martin Janošík, přichází Lukáš Cienciala.

82
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Robert Bartolomeu.

81
    A je tu další branka. ŠIMON ŠUMBERA dává dnes svůj druhý gól v zápase. Sám si míč na levé straně hřiště vybojoval a sám ho zakončil přesně do sítě. Hosté mu dali až příliš mnoho prostoru a někdejší hráč Třince nemilosrdně trestal.

81
    Diváci se na tribunách dobře baví, Brno naprosto kontroluje hru.

80
    Utkání se dohrává, své štěstí zkusil z velké dálky Richard Daněk, ale svou pumelicí pozdravil sedící diváky na tribuně.

78
    Brno ještě v závěrečném kole čeká Jihlava, která už je jistým účastníkem baráže.

77
    Rýsuje se pátá výhra Brna v řadě a hlavně jsou domácí blízko v baráži o nejvyšší soutěž. V Pardubicích je to stále nerozhodně 0:0.

76
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Lukáš Magera, přichází Ondřej Vintr.

74
    Pod Špilberkem je asi rozhodnuto. Přichystal výborně ve středu hřiště obral soupeře o míč, postoupil s ním až před vápno, odkud nacentroval na hlavičku ŠIMONA ŠUMBERY. Pro něj už to byla lahůdka, svůj pokus přesně namířil do Adamuškovy svatyně.

74
    Další dobrý pokus dobře hrající Zbrojovky. Eismann z levé strany našel hlavičkujícího Přichystala, jehož pokus končí mimo.

72
    Velká šance pro Štepanovského. K němu se dostal centr na zadní tyč a rázem se ocitl sám před Adamuškou. Třinecký gólman mu zmenšil střelecký úhel a v tváří v tvář jej vyčapal.

71
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Tomáš Weber, přichází Luis Arroyo.

70
    Hosté se chystají podruhé střídat. Stále se však ještě hraje.

69
    Následoval Šumberův a posléze také Eismannův roh. Adamuška mohl zůstat v klidu

68
    Přichystalova přihrávka došla na Šumberu, který napálil míč do vápna. Tam hosté v poslední chvíli pohlidali situaci před svým brankářem.

67
    Šumbera kombinoval s Eismannem, ale hosté jejich úmysl přečetli. Zatím je druhý poločas stále bez větších šancí na obou stranách.

65
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Tomáš Omasta, přichází Lukáš Buchvaldek.

65
    Slovenský fotbalista se vrací zpátky na hřiště a vypadá to, že bude v pořádku.

64
    Peter Štepanovský zůstává ležet na hřišti, bude probíhat ošetřování. Navíc se hráci mohou občerstvit.

63
    Slušně naloženo dostal také Kryštůfek, který se těžce sbíral z trávníku.

62
    Přichystal se dopustil útočného faulu, druhý poločas je zatím spíš o bojovnosti.

60
    Žlutou kartu dostává Imrich Bedecs (FK Fotbal Třinec).

59
    Třinečtí zahrávali další roh, míč všelijak poskakoval po malém vápně, až ho uklidil do bezpečí Eismann.

58
    Další možnost na přečíslení soupeře se minula účinkem. Byl to Šumbera a také Přichystal, který byl sice volný za obranou, ale píská se ofsajd.

56
    Brno poté předvedlo rychlý kontr středem hřiště, k míči se dostal Štepanovský, jehož tvrdá rána z dálky nemohla Adamušku ohrozit.

55
    Hodně nepřesností nyní sledujeme na brněnském hřišti. Po sérii špatných přihrávek se dostal k míči přeci jen Martin Samiec a svůj pokus poslal hodně vedle pravé tyče.

54
    Šumbera se na druhé straně hřiště ujal exekuce trestného kopu, který však také končí na hlavách hráčů soupeře.

53
    Centr někdejšího brněnského hráče Jiřího Janoščina končí u Flodera, respektive jeho spoluhráčů.

52
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Jakub Přichystal.

52
    Omastův centr zablokoval Růsek a bude z toho další roh pro hosty.

51
    Jakub Šural vrací míč na polovinu hřiště, Třinec bude rozehrávat trestný kop.

50
    Zbrojovka se zatím pouze brání náporu soupeře, který však nic moc velkého před Floderem nepředvedl.

49
    Slezané však i nadále zůstávají u míče a chtějí svůj solidní nástup do poločasu nějak zhodnotit. Což se ale zatím nedaří, píská se ofsajd.

49
    Hosté nerozehráli roh příliš dobře, obrana byla připravena.

48
    Hodně nasupený byl teď brněnský Eismann, který spoluhráčům vyčetl chybu v bránění a následný roh Třince.

47
    Hrstka třineckých fanoušků pozdravila svého bývalého hráče Šimona Šumberu, který působí momentálně v dresu Brna. Ten jim za to zatleskal.

46
    Jdeme do druhé části, zatím oba trenéři ponechali stejné sestavy.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:02.

Pohledný první poločas je za námi. Lépe do něj vstoupil Třinec, který zahrozil již ve druhé minutě. Zbrojovka následně přebrala iniciativu a také měla k dispozici šance. Nejprve Pachlopník trefil tyč a Štepanovský o kousek minul bránu. Pak už se ale Moravané mohli radovat. Hlavička Magery znamenala vedení a "šatňák" Pachlopníka znamená výsledek 2:0 po prvním poločase.

45+1

45
    Nastavuje se jedna minuta.

44
    Domácí stihli minutu před koncem poločasu zvýšit na 2:0 a teď jen doufají, že to nebude nějaká Csaplárova past. Svěřenci Pavla Šustra to mají skvěle rozehrané a navíc jsou blízko baráži. Růsek se podíval a krásně našel za obranou ONDŘEJE PACHLOPNÍKA. Mladý fotbalista se dostal na malé vápno, kde přesnou střelou k levé tyči nedal Adamuškovi žádnou šanci.

43
    Přihrávka na Šumberu úplně nevyšla, gólman Adamuška si pro míč došel dřív.

41
    Zatímco Lukáš Zoubele právě vstřelil v dresu Jihlavy hattrick za 40 minut hry, tady už se čeká na konec poločasu. Brňané nechtějí udělat chybu.

40
    Pět minut před koncem půle rozehrávala Zbrojovka další útočnou akci, jenže Štepanovský se provinil útočným faulem.

39
    Hraje se ve středu hřiště, Zbrojovka musí dávat pozor na občasné brejky svého protivníka.

37
    René Dedič se uvolnil v středu hřiště, ale dostal se pouze před vápno, odkud vyslal lehkou přízemní střelu. Pro Flodera to bylo spíš jen takové protažení.

35
    Za těchto okolností by Zbrojovka postupovala do baráže, jelikož Jihlava vede a Hradec jen remizuje v derby s Pardubicemi. Ale je za námi ještě málo času.

34
    Nyní v akci pro změnu Třinec, ale Tomáš Weber se dopustil útočného faulu.

32
    Tohle Zbrojovka potřebovala, dnes hraje velmi dobře, ale gólově se nemohla prosadit. Podařilo se to zhruba patnáct minut před půlkou.

31
    Akce domácích pokračovala. Centr z levé strany poslal do vápna Bariš, obránce Kryštůfek vyhrál hlavičkový souboj v přetlačované s třineckými hráči a pak už to pro LUKÁŠE MAGERU nebyla neřešitelná situace. Sám před brankářem zakončil přesně hlavou do sítě.

31
    Standardku zahrával Šumbera a jeho znovu nebezpečný míč do vápna Adamuška nedokázal zkrotit. Pak mu ale pomohla obrana.

30
    Máme za sebou třicet minut hry, oba týmy u měly jakés takés šance, tu největší měl Pachlopník, od jehož paty šel míč do tyče.

28
    Přetažený centr chtěl na zadní tyči usměrnit do sítě obránce Sukup, ale měl to na dlouhou nohu. Pachlopník to každopádně nemyslel vůbec špatně.

27
    Hra se částečně uklidnila a na další vážnější šanci čekáme. U míče je častěji Brno.

25
    Mnoho prostoru před pokutovým územím nebylo, Magera hledal chvíli neobsazeného Růska, jenže k němu se míč nedostal.

24
    Domácí se znovu ubránili náznaku třinecké šance a zkusí něco vymyslet před Adamuškou.

23
    Magera si chtěl těsně před vápnem vykoledovat faul na svou osobu, rozhodčí zůstavají v klidu.

21
    Teď zase po delší době chce něco vymyslet Třinec a málem z toho byla pořádná polízanice pro Zbrojovku. Martin Janošík si proklestil cestu před dva obránce a dostal se až před Flodera. Ten mu zmenšil úhel a zastavil jeho odvážný průnik.

20
    Dlouhý centr hledal za obránci rychlíka Štepanovského, brankář Adamuška však velmi chytře odhadl brněnský úmysl a u míče byl o něco málo dřív.

19
    Následně kopali Brňané roh, i v tomto případě se Adamuška dokázal poradit a zorientovat se v nepřehledné situaci.

18
    Exekuce se ujal Damián Bariš, který poslal utaženou střelu na bližší tyč, ta ale končí znovu o pár centimetrů vedle.

17
    Což se v tuto chvíli daří, Brno bude zahrávat standardku z velmi výhodné pozice.

16
    Domácí zůstávají u míče, snaží se přitlačit soupeře ještě víc do vlastního obranného pásma.

14
    Tak to bychom měli. Zatím sledujeme vcelku pohledný fotbal, dvě solidní šance Třince a jednu tutovku Zbrojovky.

13
    Znovu Peter Štepanovský. Tentokrát se uvolnil na pravé straně hřiště, poslal do vápna přízemní centr, který lehce tečoval Pachlopník. Po jeho šanci končí míč na levé tyčce!

12
    A na druhé straně v minulých zápasech výtečně hrající Štepanovský. Nyní se uvolnil ve středu hřiště a zkusil technickou střelu z dvaceti metrů. Jeho pokus nebyl vůbec špatný a končí těsně vedle.

11
    Další nebezpečná akce hostů. Janošík z leva centroval a Omasta se dostal k hlavičce. V souboji s Floderem ale uspěl brněnský brankář, který do míče mírně sáhl a nepřipustil komplikace.

10
    Po nepřesné rozehrávce Třince se bude pokračovat od brněnské brány.

9
    Zase z toho byl roh, který zahrál Šumbera podstatě lépe. Eismann se šrouboval do vzduchu, ale k míči se o kousek nedostal. Pak už vše skončilo rukou Pachlopníka.

8
    Šumbera zahrál do míst, kde byla připravená hostující defenziva. Mírný tlak Brna však pokračuje i nadále.

6
    Šural dobře odstavil dotírajícího Dediče. Poté centroval do pokutového území a bude z toho první roh pro Zbrojovku.

5
    To mohla být velmi zajímavá akce. Růsek se už řítil do protiakce, jenže chyběla mu větší přesnost v kombinační fázi. Nicméně Brno je dál u míče.

4
    Štěpanovský velmi šikovně vyvezl míč z obranného území, udělal slalom mezi několika hráči, ale další pokračování už jeho akce neměla.

3
    Z následného rohu si Brno dokázalo poradit. Floder může rozehrávat od svého pracoviště.

2
    Obrovská šance pro hosty. Janoščin centroval z levé strany hřiště, míč propadl ve vápně na Webera, jehož sražená střela končí těsně vedle Floderovy brány.

1
    První akci si vytvořila Zbrojovka, ale centr Eismanna byl až přílíš dlouhý. Pokračovat se bude od brankáře Adamušky.

1

Hráči jsou na hřišti, rozhodčí Cieslar za pár chvil zahájí toto utkání.

Ještě jednou pěkný den z Brna, kde se za pár chvil představí Třinec. Počasí přímo ideální na fotbal, žádná zima, ale ani extra velké horko. Hlediště se pozvolna plní.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Sukup, Jakub Šural, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský, Bariš, Růsek, Šumbera – Pachlopník – Magera (C).
    Náhradníci: Halouska – Kotula, Vraštil, Pavlík, Bartolomeu, O. Vintr, Přichystal.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Ilko, Šuľa, Bedecs (C), Janoščín – R. Vaněk I., Samiec – Omasta, Weber, Janošík – Dedič.
    Náhradníci: Paleček – Arroyo, Buchvaldek, Kušnír, Schwendt, Hapal, Cienciala.

Rozhodčí: Cieslar – Pochylý, Lakomý.

Co na blížící se sobotní duel říká kouč Brna Pavel Šustr? „Třinec sehrál dobré zápasy, teď zvládli velice dobře domácí utkání se Žižkovem. Jsou v klidu, nemají co ztratit, pro nás to rozhodně nebude nic jednoduchého. Platí ale stále to, že chceme ovládnout každý zápas, tím spíš domácí. Hrajeme teď takové play-off, když zvládneme Třinec a pak Jihlavu, jsme v baráži a nemusíme se dívat doprava, doleva. Jiné okolnosti si nechceme připouštět," řekl před utkáním kouč na webu Zbrojovky.

Zároveň by rád viděl v ochozech co nejvíce fanoušků. „Byl bych hodně rád, kdyby nás v sobotu přišla podpořit co nejvyšší návštěva, fanoušci nám výborné prostředí vytvořili už ve Vítkovicích i předtím s Hradcem a v dalších zápasech," burcuje Šustr.

V utkání na sebe narazí dva týmy s aktuálně nejlepší formou – Zbrojovka zvítězila čtyřikrát za sebou a posunula se na třetí příčku, Třinec se třemi výhrami zase katapultoval do horní poloviny tabulky. Aktuálně je osmý. Navíc mu Zbrojovka má co oplácet – na podzim totiž ve Slezsku podlehla 1:2.

Ve vzájemných soutěžních zápasech se oba soupeři potkávají vesměs ve druhé lize. V ročníku 2011/12 Brňané doma remizovali 0:0, na hřišti soupeře pak zvítězili 2:1. V letošní sezóně byl výsledek v Třinci zrcadlově opačný. Oslabení Brňané šli zásluhou Sukupa do vedení, pak ale povedenou ranou srovnal současný hráč Zbrojovky Šumbera a druhý gól přidal Dedič.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Dnes nás čeká poslední zápas základní části druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Domácí Zbrojovka v boji o baráž hostí Třinec, který okupuje osmé místo a už prakticky o nic nehraje. To třetí Brňané mají o motivaci postaráno. Jsou na třetím místě zajišťující účast v baráži o 1. ligu a není tajemstvím, že se Brno chce po roce zase vrátit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.