Udinese – Spal 3:2 (kon.) | Janov – Cagliari 1:1 (kon.) | Sassuolo – AS Řím 0:0 (kon.)
Udinese Calcio
3:2 (3:0)
Spal
Sobota 18.05.2019, 15:00 • Dacia Arena, Udine • Italská Serie A • 37. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (16:57:47)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:13.

Je dobojováno! Máme za sebou utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním se Udinese hned třikrát prosadilo ze standardních situací a zdálo se, že si bezpečně dojde pro vítězství. Spal ale nesložil zbraně a po změně stran se díky gólům Petagny a Valotiho docvakl na rozdíl jediné branky. Na tu vyrovnávající měli hosté více než půlhodinu, nicméně žádnou výraznější možnost k překonání Mussa už neměli. Udinese tak slaví druhou výhru v řadě a takřka definitivní jistotu záchrany. Spal naopak zůstává jedenáctý a hrozí mu propad až o tři místa.

90+4

90+4
    De Paul zabojoval o balón v prostoru u střídaček a nenechal hosty projít na útočnou polovinu. S největší pravděpodobností je rozhodnuto.

90+3
    Juan Musso si zkušeně doběhl pro nákop ze standardní situace a už nepustil balón ze svých rukavic. Hostům zbývá poslední šance na útok.

90+2
    Zeegelaar si dává na čas s vhozením autu. Na tváři hostujícího kouče mezitím začíná být zřetelné smíření s porážkou.

90+1
    Jistotu tří bodů Udinese ještě rozhodně nemá. Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Stefano Okaka, přichází Łukasz Teodorczyk.

89
    Mirco Antenucci převzal balón nějaké dva metry před vápnem, odkud rychle vystřelil, ale míč proletěl několik decimetrů nad břevnem Mussovy brány.

88
    Znovu v hlavní roli Stefano Okaka a proti němu hned tři protihráči. Ty sice potrápil, ale balón tentokrát neudržel. Vhazovat bude Manuel Lazzari.

87
    Stefano Okaka si na půlící čáře dobře pokryl míč a získal také faul na svou osobu. Provinil se hostující kapitán Thiago Cionek.

86
    Lazzari potáhl míč přes střed hřiště a posunul ho do vápna na Jankoviće. Ten se snažil dojít pro pokutový kop, nicméně hlavní rozhodčí zůstal v naprostém klidu.

85
    Jankovićův centr se snášel před Mussa, kde ve vzduchu zaúřadoval De Maio. Domácí okamžitě zahájili rychlý přesun do útoku.

84
    Spal ve druhé půli dvakrát snížil, nicméně třetí krok k zisku jednoho bodu je prozatím v nedohlednu. Udinese si svůj náskok naopak bezpečně hlídá.

83
    Rodrigo de Paul proběhl kolem Jankoviće, kterého přitom stihl podrazit. Ani domácí kapitán žluté kartě neutekl.

82
    Čtvrtou asistenci si argentinský šikula de Paul nepřipsal. Žádný z jeho spoluhráčů se k zakončení hlavou neprotlačil.

81
    Marco D´Alessandro zahájil další přímočarý postup po pravé straně, kde Fares srazil centrovaný balón na rohový kop.

80
    Zatímco v první půli sbíral de Paul asistence, tak po změně stran na sebe přitahuje celou řadu faulů. Spalu se pomalinku krátí čas.

Michal Břuchanský

Branky: 6. Samir (de Paul), 32. Okaka (de Paul), 35. Okaka (de Paul) – 53. Petagna (Bonifazi), 59. Valoti (Kurtić)

Karty:   28. Zeegelaar (UDI), 45. Samir (UDI), 67. Mandragora (UDI), 83. de Paul (UDI) – 5. Vicari (SPAL), 39. Fares (SPAL), 72. Kurtić (SPAL), 75. M. Janković (SPAL)

Udinese Calcio: Musso – Troost-Ekong, De Maio, Samir – Stryger Larsen, Mandragora, de Paul (C), Sandro (16. D'Alessandro), Zeegelaar – Lasagna (61. Pussetto), Okaka (90. Teodorczyk).
    Náhradníci: Nicolas, Perisan – Badu, D'Alessandro, Hallfredsson, Mićin, Nuytinck, Pussetto, Teodorczyk, ter Avest, Wilmot.

Spal: A. Gomis – Bonifazi, Cionek (C), Vicari (70. M. Janković), Fares – Lazzari, Valoti (77. Paloschi), Murgia, Kurtić – Floccari (63. Antenucci), Petagna.
    Náhradníci: Fulignati, Poluzzi, Viviano – Antenucci, F. Costa, Dickmann, M. Janković, Paloschi, Regini, Schiattarella, Šimić, Valdifiori.

Rozhodčí: Fabbri – Peretti, Liberti