Akhisarspor – Kayserispor 2:2 (kon.) | Bursaspor – Göztepe 0:0 (kon.) | Alanyaspor – Rizespor 1:1 (kon.)
Galatasaray – Başakşehir 2:1 (kon.)
Akhisarspor
2:2 (1:0)
Kayserispor
Neděle 19.05.2019, 15:00Turecká Superliga • 33. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Turecké Superligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Akhisarspor a Kayserispor

Domácí celek je aktuálně na posledním místě tabulky a má jistotu sestupu do nižší soutěže. Má 25 bodů. Z posledních pěti zápasů má jeden bod za remízu. Hosté jsou jedenáctí se 40 body. Z posledních pěti zápasů má čtyři body. Za jednu výhru a remízu. Favoritem zápasu je hostující mužstvo.

Akhisarspor: Öztürk – Vršajević, Osmanpaşa, Nizam, Keleş – Rotman, Ataseven – Regattin, Serginho, Barbosa – Cikalleši.
    Náhradníci: Yeral – Bokila, Çeviker, Manu, A. Sissoko, Yavru.

Kayserispor: M. Yıldırım – Lopes, Gülen, Kučer, Aytaç – Çinaz, Acar – Türüç, Chery, Korkmaz – Kravec.
    Náhradníci: Karakus – Çıtak, Demir, Gyan, Doğan, Özyıldırım, Varela..

1

2
    Sledujeme klidný úvod zápasu.

3
    Hosté se dostali do střelecké pozice, Fatih Öztürk byl připravený a dokázal si poradit se střelou k tyčce.

3
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

8
    Po nepřesné domácí akci bude od své branky rozehrávat hostující brankář. Muammer Yıldırım se rozhodl pro dlouhý výkop.

8
    Kadir Keleş vybojoval autové vhazování na útočné polovině, ale do šance se jeho tým dostat nedokázal.

12
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, míč mají hosté. Ti se marně snaží prokombinovat do šancí.

13
    Avdija Vršajević dobře zapracoval a dokázal si s akcí Kayserisporu poradit.

14
    Opticky aktivnější je hostující celek, který má balon pod kontrolou a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

15
    Serginho to myslel dobře, navedl si míč na střed, jenže jeho akci zastavil bek za cenu rohového kopu.

17
    Kayserispor kombinuje na útočné polovině, ale do střeleckých pozic se nemůže přes obranu propracovat.

19
    Nurettin Korkmaz hledal před brankou spoluhráče, jeho centr byl zblokovaný.

19
    Domácí celek měl velkou šancí, jenže lob jednoho z hráčů končí nad brankou. Vykopávat bude brankář Muammer Yıldırım.

20
    Dvacet minut hry je pryč, aktivněji hrají hosté, velkou šanci měli také domácí.

22
    Fatih Öztürk vykopává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop.

24
    Hráči obou týmů mají nyní krátkou přestávku k občerstvení. Ve velmi horkém počasí je nutné dodržovat pitný režim.

26
    Po velmi krátké přestávce pokračuje zápas dál. Domácí celek rozehrává na polovině.

27
    Akhisarspor se pokoušel dostat do šance, jenže Serginho byl v postavení mimo hru.

28
    Hélder Barbosa to zkoušel individuálně, jeho ránu zblokovala obrana. Následně hrají hosté. Olexandr Kučer rozehrává na své polovině.

30
    Obrázek hry se nyní nemění, hosté hrají aktivněji a domácí se musí bránit.

31
    Hasan Hüseyin Acar zůstává ležet na hrací ploše po souboji s hráčem. Zdá se, že bude ve hře pokračovat.

32
    Artem Kravec zkoušel přejít přes obránce Vršajaviče, ale nepodařilo se mu překonat soupeře.

34
    Eray Ataseven výborně zapracoval před svou brankou a zastavil šanci hostujícího celku.

34
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

Hasan Hüseyin Acar fauloval soupeře, faulovaným byl Hélder Barbosa. Míč pro domácí hráče.

37
    Akhisarspor právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává v závěru poločasu do vedení, po dobré přihrávce spoluhráče se prosazuje ADRIEN REGATTIN.
    37. Adrien REGATTIN - 1:0

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, domácí celek se dostal do velké šance. Hélder Barbosa pálil mimo branku z dobré pozice. Rána byla však tečovaná, takže rohový kop.

42
    Musa Nizam centroval z pravé strany před branku, ale obrana si dokázala poradit.

42
    Adrien Regattin hledal dlouhým pasem spoluhráče. Přihrávka však mířila do postavení mimo hru. Akce tak končí.

43
    Fatih Öztürk byl připravený a dokázal si poradit se střelou přes obránce, kterou vyslal Deniz Türüç.

44
    Sokol Cikalleši se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana hostujícího celku jej nepustila do šance.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut bude sudí nastavovat nad rámec základních pětačtyřiceti.

45+1
    Dvě minuty uvidíme navíc.

45+2
    Hostující celek vedl další akci, střelu zblokoval Musa Nizam na rohový kop.

45+2
    Obrana domácího celku si dokázala poradit. Následně míč vyboxoval brankář.

45+3
    Žlutou kartu dostává Tiago Lopes (Kayserispor).

45+3

46

46
    Střídání v týmu Kayserispor: ze hřiště odchází Hasan Hüseyin Acar, přichází Asamoah Gyan.

47
    Domácí celek vstoupil do druhého poločasu dobře, pokouší se něco vymyslet na polovině soupeře.

48
    Nurettin Korkmaz pálil z dobré pozice, rána končí nad domácí brankou. Gólman zasahovat nemusel.

49
    Domácí Musa Nizam to zkoušel individuálně, ale do šance se nedostal. Hélder Barbosa následně neuspěl.

54
    Artem Kravec měl obrovskou šanci, jeho rána z malého vápna končí na tyčce, následně obrana odehrála míč na rohový kop.

56
    Muammer Yıldırım má míč pod kontrolou. Domácí celek hraje nyní aktivně a rychle prochází středem do šancí.

58
    Hraje se na polovině hrací plochy, následně se do šance dostával Adrien Regattin. Finální přihrávka však postrádala přesnost.

60
    Patnáct minut hry druhého poločasu je pryč, sledujeme rychlý fotbal, nyní kombinuje hostující celek na polovině.

61
    Kayserispor právě vstřelil branku!
    Hostující celek nyní dokázal po ojedinělé šanci vyrovnat. Míč do branky dostal ARTEM KRAVEC, který zakočoval k bližší tyči. Asistence: Sakıb Aytaç.
    61. Artem KRAVEC - 1:1

65
    Žlutou kartu dostává Musa Nizam (Akhisarspor).

66
    Střídání v týmu Akhisarspor: ze hřiště odchází Eray Ataseven, přichází Abdoulwahid Sissoko.

68
    Tjaronn Chery pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje domácí brankář. Fatih Öztürk byl připravený.

69
    Další přestávka na občerstvení.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, aktuálně je stav nerozhodný, oba celky se dokázaly prosadit jednou.

70
    Střídání v týmu Akhisarspor: ze hřiště odchází Adrien Regattin, přichází Elvis Manu.

73
    Žlutou kartu dostává Elvis Manu (Akhisarspor).

73
    Žlutou kartu dostal domácí hráč za hru rukou. Volný kop pro hostující mužstvo z dobré pozice.

74
    Hostující celek rozehrává od své branky, pokouší se co nejrychleji přenést hru na útočnou polovinu.

76
    Kadir Keleş to zkoušel individuálně, jenže to střelecké pozice se nepropracoval.

78
    Domácí brankář rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

79
    Střídání v týmu Kayserispor: ze hřiště odchází Nurettin Korkmaz, přichází Silvestre Varela.

80
    Domácí celek se dostává deset minut před koncem zápasu do vedení, výborná dlouhý přihrávka mířila Barbosy na ELVISE MANU. Ten se zakončením počkal a dokázal prostřelit brankáře přízemní ránou k tyčce.
    80. Elvis MANU - 2:1

82
    Obrovskou šanci měl nyní domácí celek. RÁna Nimaze končí na břevnu, následně míč vyrazil brankář na rohový kop. Z něj si Akhisarspor výraznější šanci nevypracoval.

84
    Hosté se nyní odhodlali ke střele z velké dálky. Rána se od tyče odrazila do hry. Štěstí měl domácí celek. Tjaronn Chery pálil výborně, trefil štangli.

86
    Střídání v týmu Kayserispor: ze hřiště odchází Sakıb Aytaç, přichází Emre Demir.

88
    Střídání v týmu Akhisarspor: ze hřiště odchází Sokol Cikalleši, přichází Jeremy Bokila.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Celkem čtyři minuty uvidíme nad rámec druhé půle.

90+2
    Hostující celek se nastěhoval před branku, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale hraje domácí obrana zodpovědně. Rána Artema Kravece byla nepřesná.

90+3
    Hostující celek dokázal nyní vyrovnat. Ránu Kučera odrazil do branky ASAMOAH GYAN. Asistence: Olexandr Kučer.
    90+3. Asamoah GYAN - 2:2

90+4
    Žlutou kartu dostává Serginho (Akhisarspor).
    Žlutou kartu dostává Olexandr Kučer (Kayserispor).

90+5

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 9:9. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:9.

V tomto zápase se narodila remíza 2:2. Domácí celek sice v zápase dvakrát vedl, ale hosté vždy dokázali srovnat. Poslední gól zápasu vstřelil Asamoah Gyan. (16:55:19)

Jan Prošek

Branky: 37. Regattin (Keleş), 80. Manu (Barbosa) – 61. Kravec (Aytaç), 90+3. Gyan (Kučer)

Karty:   65. Nizam (AKH), 73. Manu (AKH), 90+4. Serginho (AKH) – 45+3. Lopes (KAY), 90+4. Kučer (KAY)

Akhisarspor: Öztürk – Vršajević, Osmanpaşa, Nizam, Keleş – Rotman, Ataseven (66. A. Sissoko) – Regattin (70. Manu), Serginho, Barbosa – Cikalleši (88. Bokila).

Kayserispor: M. Yıldırım – Lopes, Gülen, Kučer, Aytaç (86. Demir) – Çinaz, Acar (46. Gyan) – Türüç, Chery, Korkmaz (79. Varela) – Kravec.
    Náhradníci: Karakus – Çıtak, Demir, Gyan, Doğan, Özyıldırım, Varela.