Akhisarspor – Kayserispor 2:2 (kon.) | Bursaspor – Göztepe 0:0 (kon.) | Alanyaspor – Rizespor 1:1 (kon.)
Galatasaray – Başakşehir 2:1 (kon.)
Alanyaspor
1:1 (1:0)
Çaykur Rizespor
Neděle 19.05.2019, 18:00Turecká Superliga • 33. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám všechny příznivce turecké Superligy. V neděli večer se v předposledním kole utká domácí Alanyaspor proti Rizesporu.

Alanyaspor:
    Domácí celek leží na osmém místě a jestli chce ještě zabojovat o postupové příčky, musí jednoznačně na plno bodovat. V cestě za postupem do kvalifikace o Evropskou Ligu jim stojí Konyaspor, Antalyaspor a Malatyaspor, jenž hájí právě onu pátou pozici a který musí pro dobro domácích v posledním kole prohrát (Má o kolo navíc). Alanyasporu schází pět bodů, což znamená, že musí obě poslední kola vyhrát.

Rizespor:
    Çaykur je bez šance postupu, ale i bez možnosti sestupu. Příští sezónu tak budou v Superlize nadále pokračovat. Hosté z posledních pěti utkání jednou prohráli a vyhráli, třikrát pak skončil zápas remízou.

Vzájemná utkání:
    Jediné společné klání v této sezóně odehrály tyto týmy v prosinci minulého roku. Tehdy zápas skončil remízou 1:1.

Alanyaspor: Ceylan – Baiano, Caulker, Welinton, N´Sakala – Tufan, Gülselam – Karaca, Djalma, Villafáňez – P. Cissé.
    Náhradníci: Yılmaz – Alkılıç, Ayaroğlu, Bekir, Fernándes, Obi, Tzavellas, Yalçıner.

Çaykur Rizespor: Akkan – Melnjak, Awaziem, Abarhoun, Morozjuk – Saâdane, Okechukwu – Boldrin, Chahechouhe, Umar – Muriqi.
    Náhradníci: Topaloglu – Altınay, Talbi, Durak, Ovacıklı, Petrucci, Saymak, Tarhan, Uslu..

1

1
    První faul v utkání. Provinili se hráči Rizesporu.

2
    Míč u brankáře Akkana. Probíhá odkop od brány.

3
    Domácí vytvořili hezkou akci, kterou chtěli zakončit centrem před bránu. Obrana hostů však tuto skutečnost nedovolila a zblokovala nákop na první roh.

4
    Alanyaspor svůj první roh v branku nepřeměnil.

5
    Balón si na vytvoření první vážnější šance vzali hosté, ale v momentě o něj přišli.

6
    Zmařená šance domácích! Po fatální chybě obránce Saadaneho se míče na hranici vápna ujmuli hráči Alanyasporu a z levé strany nacentrovali na volného útočníka. Jejich spoluhráč sice míč trefil, ale ne tak jak by si to představoval. Balón nakonec skončil za brankou.

7
    Domácí nyní pádili do protiútoku z levé strany, odkud do prostoru před bránu přihrával do běhu Cissemu obránce Caulker. Cisse se k míči nakonec nedostal, neboť před ním dříve zasáhla defenzíva hostů.

9
    Hosté byli faulovaní a tak mají dost prostoru pro vytvoření první pořádné šance.

10
    Dobrá myšlenka od Rizesporu. Hráči získali míč a šli do přečíslení. Z pravé strany prudce přihrával na svého spoluhráče Azabuike, ale k cílenému adresátovi se míč nedostal, obránce hostů byl rychlejší.

11
    Rychlé přenesení hry od domácích, kteří se budou snažit ohrozit bránu Akkana dalším rohovým kopem.

12
    Centr doletěl až do vápna, kde se však nenašel nikdo, kdo by míč odhlavičkoval. Domácí však stále zůstávají na míči.

12
    Alanyaspor právě vstřelil branku!
    A je tu první gól! Krátce po rohovém kopu si domácí vytvořili další šanci! Carneiro z levé strany odcentroval jemným dloubákem před bránu, odkud míč trefil Campos a následně hrudníkem dopravil balón za čáru PAPISS CISSE!
    12. Papiss CISSÉ - 1:0

13
    Rozhodčí ještě po brance zkoumal s videorozhodčím, zda-li se nejednalo o Cisseho ruku. Nyní však ukázal na střed hřiště a gól domácím uznává!

15
    Domácí tým se vrací do útočné poloviny, odkud bude vhazovat další aut.

16
    Alanyaspor míč ztrácí. Vzal si ho brankář hostů, který si připravuje odkop od své klece.

17
    Nebezpečná akce domácích! Hráči Alanyasporu se rychlou kombinací dostali do vápna, odkud vypálil na bránu domácí útočník. Gólman Akkan však znovu stál na dobrém místě a pokus soupeře zneškodnil.

19
    Nyní se hostům otevírá šance vsítit branku z rohového kopu.

20
    Rizespor právě vstřelil branku!
    No to snad ne! Domácí teď okusili rčení "nedáš, dostaneš," když jeden z hráčů Alanyasporu při přečíslení netrefil prázdnou bránu a místo toho trefil brankovou konstrukci! Ihned poté se do protiútoku dostali hosté, kteří narozdíl od jejich soupeřů přečíslení využili krásnou střelou pod brankáře Ceylana! Autorem gólu je VEDAT MURIQI!

22
    Tak pozor! Branka nakonec není uznána! Rozhodčí si vše ověřil s videorozhodčím a vyrovnávací gól ruší!

24
    Tak tohle byly hodně divoké tři minuty! Nyní se však vracíme zpět na hřiště.

25
    První žlutá karta! Zasloužil se o ní Gulselam, když "šlapákem" trefil nohu Azubuikeho.

25
    Hosté budou mít standartní situaci.

26
    Rizesporští standartku zužitkovat nedokázali, namísto toho míč zbytečně darují domácím.

27
    Do šance se znovu dostali domácí, když pronikli až do šestnáctky, odkud znovu před bránu přihrával Tufan. Nabízející fotbalista před bránou mohl míč jednoduše kopnout do prázdné brány, ale na balón byl krátký.

28
    Sudí si teď jde sám zkontrolovat na video zákrok na hráče Tufana.

29
    Ukázalo se, že kontakt hostů tam vůbec nebyl a domácí hráč tak simuloval, za což ihned dostává žlutou kartu!

31
    Krásná střela Cisseho z hranice vápna! Míč se o centimetry vyhnul horní tyči.

32
    Chahechouhe zahrál míč rukou a tak domácí dostali míč zdarma.

33
    Z útočné akce Alanyasporu málem padnul vlastní gól. Po dobrém uvolnění domácího hráče přišla přihrávka do středu šestnáctky, z které balón tečoval nebezpečně obránce hostů. Gól z toho nakonec nebyl, jelikož lopta těsně minula pravou tyč.

34
    Další standartka z levé strany pro Rizespor.

35
    Ani teď to hostům v šedých dresech nevyšlo. Balón byl v mžiku odhlavičkován domácí defenzívou pryč z prostoru jejich brány.

36
    Šedí zkoušeli rozvinout další akci centrem na pravou stranu, ale míč byl na ofenzívu hostů příliš dlouhý.

37
    Hosté nyní převzali na hřišti moc a nechtějí teď domácí za žádnou cenu pustit k balónu.

38
    Po centru hostů se za míčem ve vápně hnal Awaziem, jenž následně upadl. Následně si on i celá lavička Rizesporu přála penaltu, ale rozhodčí na vlastní oči nic neviděl.

39
    Sudí nejspíš čeká na verdikt od videorozhodčího.

39
    Kontakt tam nebyl, hra může pokračovat.

40
    Mužstvo domácích se díky inkasovanému faulu osvobozuje. Po delší době mají konečně trochu prostoru na rozehrávku.

42
    Svojí prospěšnost a rychlost teď předvedl domácí hráč Karaca, který nejdříve přesprintoval dva hráče a následně získal rohový kop.

43
    Ten samý hráč připravil po neúspěšném rohu další akci, když centroval z pravé strany. V šestnáctce se míče nikdo nedotkl a tak musel jeden z Alanyasporu putovat za míčem až k autové čáře, kde podle rozhodčího zahrál rukou.

44
    Další roh zahráli i fotbalisté Rizesporu. Jeden z nich se k hlavičce před bránou dostal, ale umístil ji vedle levé tyče.

45
    Pár minut před koncem poločasu jsou na balónu hosté.

45+1
    Díky častému přerušování se nastavují čtyři minuty.

45+2
    Míče se zmocnili domácí, jenže ve středu hřiště jej nepřesnostmi zase vrátili šedým.

45+3
    Na zemi leží Campos. Sudí ukazuje, aby se o něj postarali týmoví ošetřovatelé.

45+4
    Hráč se dobelhal za čáru a hra může znovu pokračovat.

45+4
    Hosté teď předvedli parádní kombinaci v prostoru domácího vápna! Neustále kličkovali mezi hráči Alanyasporu, ale ne a ne se dostat ke střele. Z mnohých nabídek se k jedné dostal Boldrin, ale brankou neskončila. Nutno zmínit také dobrou činnost domácí defenzívy.

45+5

Máme za sebou dost divokou čtyřiceti pěti minutovku! Na gól se v prvním poločase nečekalo dlouho. Již ve 12. minutě rozvlnil síť domácí hráč Papiss Cisse. O osm minut později pak na hřišti nastal opravdový zmatek. Nejdříve se dostali hráči Alanyasporu do přečíslení dva na jednoho, které po hezké přihrávce nedokázal využít do prázdné brány domácí útočník, trefil pravou tyč. Ihned na to hru otočili rizesporští, jenž se taktéž dostali do přečíslení. Toho dokázal využít Muriqi, když tváří v tvář překonal gólmana Celyna přízemní střelou. Jenže ani to po konzultaci s videorozhodčím nebyl gól. Domácí okamžitě reklamovali ofsajd, který byl po dlouhých dvou minutách potvrzen. Do šaten se tak jde za stavu 1:0 pro Alanyaspor.

Další poločas začne za přibližně 10 minut.

46

47
    Ihned po začátku druhého poločasu se střetli dva hráči v blízkosti autové čáry. Už se však po těžkém střetu zvedli a pokračují.

48
    Po nepřesném pasu šedých míč získávají domácí, jenž se ženou kupředu.

49
    Hosté prošli skrz obranu na levou stranu vápna odkud centroval do prostoru branky Aberhoune, kde se však nikdo v šedém nenašel.

50
    Ze stejného místa přichází opětovná standartní situace pro Rizespor, což se vůbec nelíbí domácím fanouškům.

51
    Defenzíva Alanyasporu balón odvrací do bezpečí.

52
    Díky řadě chyb na obou stranách je na míči každou chvílí jiný klub.

53
    Hezká akce od Alanyasporu. Domácí dobrou kombinací dvakrát prošli až do šestnáctky. Nejprve přišel centr z pravé strany, který nikoho nenašel. Přesný opak přišel po druhém nákopu, když se k hlavičce dostal Cisse.

54
    Zkusili to také hosté, ale střela Chahechouheho vůbec netrefila branku.

55
    Ostrý zákrok domácího fotbalisty na Morozyuka, který se svíjí v bolestech.

56
    Útočný nedovolený zákrok Chahechouheho. Následuje volný kop Alanyasporu.

57
    Centr letěl na levou stranu, kam si nabíhal Carneiro, ovšem balón byl až moc prudký. Míče se po dlouhé době ujímá Akkan, který bude zahrávat odkop od brány.

58
    Další nepřesnost hostů zapříčinila odevzdání míče hráčům v černých dresech.

59
    Jeden z útočníků Rizesporu se v šestnáctce skoro dostal ke střele. Jednalo se o Boldrina, jenž si míč zpracoval hrudí, ale následně nedokázal trefit míč.

60
    Hosté to zkoušeli z další akce vytvořenou prudkým pasem na Cisseho. Pomezní sudí však zvedl praporek a ukazuje na ofsajd.

62
    Druhá půle zatím nemá takový náboj, jako měla ta první. Vidíme spoustu nepřesností a málokdy dojde na nebezpečnou akci

63
    Střídání v týmu Alanyaspor: ze hřiště odchází Djalma, přichází Junior Fernándes.

64
    Byla nařízena penalta.

64
    Po domácího brankářem na Morozyuka byla odpískaná penalta, kterou se štěstím proměňuje VEDAT MURIQI! Tomuto hráči nebyl uznán gól z první půle, nyní si tak mohl spravit chuť! Hosté tak necelých 30 minut před koncem srovnávají stav utkání.
    64. Vedat MURIQI - 1:1

67
    S míčem na kopačkách můžeme vidět znovu aktivní Rizespor.

68
    Boldrin teď předvedl jednu z těch nejhorších přihrávek tohoto zápasu, díky které daroval míč soupeři.

69
    Domácím se otevřel prostor po pravé straně. Umar to však neudělal dobře a o míč lehkým způsobem přišel.

71
    Rizespor se nemůže dostat za polovinu hřiště. Domácí začali více napadat a vyplatilo se, hosté zahráli nesmyslně do autu.

72
    Střídání v týmu Alanyaspor: ze hřiště odchází Efecan Karaca, přichází Hasan Ayaroğlu.

73
    Domácí se pořád nemůžou dostat do nějaké další výrazné šance. Místo toho musí řešit útočné průniky soupeře.

75
    Dobrá příležitost Alanyasporu! Domácí se konečně dostali do útoku, když po pěkném pasu zkoušel zakončovat Cisse. Právě jeho však vykryl hezkým zákrokem Akkan a poslal míč na roh.

76
    Centr od praporku zužitkován nebyl, hosté se po nebezpečí domácích osvobodili.

77
    Střídání v týmu Alanyaspor: ze hřiště odchází Ozan Tufan, přichází Joel Obi.

78
    Šance Alanyasporu k dalšímu gólu nevedla. Domácí se hnali přes pravou stranu, odkud míč nákopem posílal na svého spoluhráče Carneiro. Výborně však zakročila obrana hostů, která svého soupeře nepustila k žádnému ohrožení branky.

79
    Hosté jdou do protiútoku.

80
    Výborný zákrok Ceylana teď zachránil domácím alespoň bod. Hosté se dostali až do vnitra šestnáctky, odkud přízemní střelou vypálil Boldrin.

82
    Saadane komplikuje situaci pro svůj tým. Těsně před vápnem fauloval domácího hráče, takže je nařízen velmi nebezpečný přímý kop pro domácí.

83
    Výtečný zákrok brankáře Akkana, který skokem na pravou stranu zlikvidoval nebezpečnou střelu.

84
    Střídání v týmu Çaykur Rizespor: ze hřiště odchází Azubuike Okechukwu, přichází Davide Petrucci.

85
    Jeden z domácích vyzkoušel střelu, která však ani omylem netrefila bránu.

86
    Útočný faul domácích zezadu. Míč znovu pro šedé.

88
    Petrucci se odhodlal k centru, která připomínala zároveň střelu i přihrávku. Míč tak skončil několik metrů od pravé tyče a sám hráč tomu nemůže uvěřit.

88
    Ihned po rohovém kopu hostů se proti pravidlům provinil Fernandes, jenž fauloval hráče těsně před hranicí vápna. Od rozhodčího ihned přichází zdvižená ruka se žlutou kartou.

89
    Střídání v týmu Çaykur Rizespor: ze hřiště odchází Mykola Morozjuk, přichází Koray Altınay.

90
    Domácí centr odvracejí na další roh.

90+1
    Vynikající zákrok brankáře Ceylana zachránil Alanyaspor od dalšího inkasování! Tento gólman na poslední chvíli vytáhl míč nad břevno!

90+2
    Tým domácích zkoušel proniknout přes obranu a pokusit se vystřelit. Bohužel pro ně se zadrhli hned u první činnosti a míč tak věnovali soupeři.

90+3
    Míč teď náleží hostům.

90+4
    Jeden z hráčů Rizesporu pobízel svého spoluhráče ke sprintování za míčem. K balónu se dostal, ale ještě před tím fauloval domácího útočníka.

90+5
    Hosté znovu faulují. Tentokrát dávají domácím ohrozit bránu Akkana ze standartní situace.

90+6
    Jedna z posledních šancí! Domácí mají roh!

90+6
    Konec zápasu. K dalšímu skórování nedojde! Domácí se před bránou ke kontaktu s míčem nedostali a tak sudí ukončuje utkání.

Je tu konec dnešního divokého utkání! Došlo na dva góly, i když jich mohlo být vsítěno mnohem víc! Již ve 12. minutě rozradostnil domácí fandy Cisse, když hrudí překonal brankáře Akkana. Ve 20. minutě pak byly ve hře hned dva góly! Nejprve tutovku neproměnil domácí hráč, který místo prázdné brány trefil pravou tyč, následně byl ihned poté neuznán vyrovnávací gól hostů, když byl Muriqi v ofsajdu! Další branka tak padla až ve druhém poločase, tehdy se hostům naskytla po faulu domácího brankáře penalta. Tu proměnil Muriqi, který si po neuznaném gólu spravil chuť. Dějství po druhé brance nebylo tak zajímavé, jako například v první půli. Od té doby se skóre tak již nezměnilo a oba týmy odchází s jedním bodem.

Děkuji za pozornost. (20:06:09)