Amiens – Guingamp 2:1 (kon.) | Angers – Saint-Étienne 1:1 (kon.) | Caen – Bordeaux 0:1 (kon.)
Dijon – Toulouse 2:1 (kon.) | Marseille – Montpellier 1:0 (kon.) | Nantes – Štrasburk 0:1 (kon.)
Nice – Monaco 2:0 (kon.) | Nîmes – Lyon 2:3 (kon.) | Remeš – PSG 3:1 (kon.)
Rennes – Lille 3:1 (kon.)
FC Nantes
0:1 (0:0)
RC Štrasburk
Pátek 24.05.2019, 21:05 • La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 38. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (23:10:35)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:1. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:8.

Štrasburk díky třem bodům v konečné tabulce předstihl dnešního soupeře, hosté sezonu zakončili na jedenácté příčce, fotbalisté Nantes skončili dvanáctí.

Dnešní zápas ukázal, jak umí být fotbal někdy krutý. Domácí do druhého poločasu vstoupili daleko lépe a vypracovali si několik slibných příležitostí, ovšem skórovat se jim nepodařilo. Podařilo se to až hostům, kteří v podstatě ze své jediné vážnější akce ve druhé půli vybojovali pokutový kop, o kterém rozhodovalo video. Mothiba se stal jediným střelcem, Štrasburk závěrečné minuty ubránil.

90+6

90+5
    Pátá nastavená minuta už spěje ke svému konci. Jedna z posledních možností pro domácí tým, který akci rozjíždí z vlastní poloviny hřiště.

90+4
    Obránce Pallois si to namířil mezi tři bránící hráče soupeře. Míč si hodně předkopl, balón nakonec skončil v zámezí.

90+3
    Už se zase hraje. Domácí to zkouší především nakopávanými míči, ovšem tudy cesta zatím nevede, hostující defenziva je pozorná.

90+2
    Rozhodčí Abed přidal pět minut nad rámec druhého poločasu. Zatím se ale téměř nehrálo, Koné se totiž bolestivě drží za rameno.

90+2
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Sanjin Prcić.

90
    Nedorozumění na útočné polovině Nantes, rozehrávat bude brankář Kawašima. To ale až po dalším střídání Štrasburku.

89
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Imran Louza, přichází Randal Kolo Muani.

88
    Z nějakých dvaceti metrů napřáhl Touré. Ten už několikrát prokázal, že z této vzdálenosti umí vystřelit, tentokráte však těsně přestřelil branku!

87
    Imran Louza se do souboje s Da Costou dostal pozdě a nemůže se divit, že obdržel žlutou kartu. Hostující hráč zůstává na trávníku.

85
    Závěr utkání se blíží, domácím zbývá zhruba deset minut. To je stále dost času pro domácí, ovšem hosté výborně brání.

84
    Domácí už vsadili především na ofenzivu a dá se očekávat, že soupeř bude hrozit především z rychlých kontrů. Stejně jako teď, když byla střela hostujícího fotbalisty zblokovaná.

83
    Nedorozumění domácích fotbalistů na levé straně hřiště. Rongier se omlouvá za nepřesnou přihrávku, rozehrávat budou hosté.

82
    Hodně tvrdě šel do souboje na levé straně hřiště Caci. Rozhodčí nechal hru pokračovat, fandové domácího celku opět hlasitě pískají.

81
    Rongier prováhal vhodný moment na zakončení. Poté posouval na svého spoluhráče, střelecký pokus Louzy byl zblokovaný, roh pro Nantes!

Štěpán Slovák

Branky: 59. Mothiba (pen.)

Karty:   78. K. Coulibaly (NAT), 87. Louza (NAT) – 28. Sissoko (SSG)

FC Nantes: Olliero – Kwateng, Walongwa, Pallois, Lucas Lima – Rongier (C), A. Touré, Moutoussamy (80. Mance) – Waris (72. Youan), K. Coulibaly, Louza (89. Kolo Muani).
    Náhradníci: Dupé – Mance, Kolo Muani, Homawoo, Ch. Traoré, Evangelista, Youan.

RC Štrasburk: Kawašima – Caci, S. Mitrović (C), Ndour (79. L. Koné) – Lala, Gonçalves, Sissoko, Liénard (69. Da Costa), Carole – Thomasson (90+2. Prcić) – Mothiba.
    Náhradníci: Sels – Prcić, Zohi, L. Koné, Corgnet, Da Costa.

Rozhodčí: Abed – Rahmouni, Berchebru