Vel. Meziříčí – Hlučín 2:1 (kon.) | Rýmařov – Zlínsko 5:0 (kon.) | Kroměříž – D. Benešov 5:1 (kon.)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
5:1 (2:1)
FC Dolní Benešov
Pátek 24.05.2019, 18:00Moravskoslezská fotbalová liga • 26. kolo

SK Kroměříž potvrdila roli favorita a i přes brzké prohrávání dokázala otočit stav utkání a získat tři body.

Již ve 14. minutě se k překvapení všem prosadili hosté, přesněji Jakub Býma, který využil centr od rohového kopu a skóroval úvodní branku. Ve 35. minutě dokázali domácí přeměnit dlouhodobý tlak na soupeře ve srovnávací branku. Jednalo se však o vlastní gól, jelikož si míč do vlastní brány srazil Tomáš Moravec. O necelých deset minut později mohli domácí znovu slavit. Prosadil se Marián Kovář, který se před domácími fanoušky předvedl krásnou střelou k pravé tyči.
    Ve druhé půli jsme byli svědky další branky až v 71. minutě, ve které se Kroměříži naskytl pokutový kop. Míč si na penaltový puntík postavil Jan Silný a bezlítostně zakončil do levé strany brány. Poslední branku zaznamenal střídající hráč v poslední hrací minutě, když se z protiútoku prosadil Daniel Chytil.

Domácí SK tak získává důležité tři body do tabulky o postup do FNL.

To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (20:02:14)

90+1
    Konec zápasu. Rozhodčí znovu nenastavuje ani minutu.
    90. CHYTIL - 5:1

90
    Kroměříž právě vstřelila branku!
    A ještě jedna branka! Na 5:1 upravuje střídající DANIEL CHYTIL, který se dokázal prosadil hezkou střelou z protiútoku. I teď zbyly brankáři hostů oči pro pláč.

89
    Kapitán hostů se sám vykličkoval před vápnem domácích a míč nakonec ztratil.

88
    O vítězi je již dlouhou dobu rozhodnuto. To ví i hráči, kteří se již tolik nesnaží a nedávají do toho maximum.

87
    Rozhodčí ukazuje další žlutou kartu. Dostává ji za faul Matyáš Blahuta.

86
    Domácí se pokoušeli vstřelit další gól. Tentokrát se jim útok nevyvedl podle jejich představ, míč si bere gólman Chvěja.

85
    Běží nám posledních pár minut tohoto utkání. Uvidíme ještě nějaký vsítěný gól?

84
    Žádný z nich se jim však využít nepodařilo. Nyní je tu navíc prostor pro Dolní Benešov.

83
    Domácí předvádí sérii několika rohových kopů za sebou!

82
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Kovář, přichází Chytil.

82
    U míče jsou nyní hosté.

80
    Střelec pátého gólu v utkání dostává žlutou kartu!
    80. KRHUT - 4:1

80
    Krásný gól číslo PĚT! Patří domácímu hráči DANIELU KRHUTOVI, který se blýskl krásnou střelou do levé části brány. Vše začalo z nenápadné kombinace a skončilo krásnou brankou na kterou byl brankář Chvěja krátký.

77
    Další provinilec! Je jim domácí střelec Kovář, za jehož faul mu je ukázaná žlutá.

76
    Máme tu první žlutou kartu v zápase! Zasloužil se o ní hráč Dolního Benešova Skroch.

76
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Okleštěk, přichází Masař.

75
    Jeden z domácích si před šestnáctkou vzal příliš velké sousto. S míčem si to namířil mezi tři obránce, kteří ho v rámci pravidel srovnali se zemí.

73
    Hosté na inkasovaný gól zareagovali zajímavým protiútokem. Na hranici vápna však jejich akce skončila díky pohotovým obráncům, kteří míč vybojovali zpět na stranu domácích.
    72. SILNÝ - 3:1

72
    Dolní Benešov se ve své šestnáctce provinil proti pravidlům a daroval tak domácímu týmu PENALTU! Tu si na starost vzal JAN SILNÝ, který jednoduchou střelou k levé tyči posílá Kroměříž do pohodového dvougólového vedení!

70
    Byla nařízena penalta.

69
    Červenobílí to vyzkoušeli z levé strany, odkud před bránu Chvěji centroval Silný. Další gól z toho však nepadne.

68
    Velká spálená šance domácích! Jeleček se z místa penaltového puntíku odhodlal ke střele, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi!

67
    Okleštěk se rozhodl pro přízemní střelu, ale obránce, jenž tvořil zeď mu na to neskočil. Dolní Benešov se prozatím osvobozuje.

65
    Nedovolený zákrok hostů. Těsně před hranicí vápna tak budou domácí zahrávat zajímavý přímák.

64
    Faul fotbalisty Kroměříže. Volný kop pro Dolní Benešov.

63
    Rohový kop domácích. Bude jej rozehrávat kapitán Matoušek.

62
    Jenže ani domácí favorité nejsou neomylní. Náhle ztratili balón a dali tak svému soupeři velmi dobrou příležitost. S míčem na kopačkách se napříč bráně Tomana hnal Novak, ale o míč dost smolně přišel.

61
    Střídání v týmu FC Dolní Benešov: ze hřiště odchází Býma, přichází Skroch.

61
    Teď to zkoušel nákop jeden z obránců Benešova, ale ani teď to nevyšlo. Míč si vzali domácí a vydali se do útoku.

60
    U míče se zdržují hráči v modrém. Nedaří se jim však vytvořit si nějakou výraznější šanci.

59
    Míč se dostal až před bránu, kde se k zakončení dostal jeden z domácích. Brankář Chvěja však stál znovu na správném místě a balón vyrazil pohotově levou nohou!

58
    Střelecká pozice pro Zavadila. Ten bránu díky teči obránce míjí. Nastává tak opět roh.

57
    Střídání v týmu FC Dolní Benešov: ze hřiště odchází Baránek, přichází Adamík.

56
    Hosté roh likvidují odkopem. U míče však stále zůstávají hráči Kroměříže.

55
    Jeleček teď výborným napadáním vybojoval míč a poslal jej ihned na nabíhajícího spoluhráče. Ten se dostal k střele z dobré pozice, ale další výborný zákrok předvedl Chvěja! Roh pro domácí.

54
    Po rohu se v šestnáctce zjevil Motal, který si s míčem dlouho hrál. Nakonec se po obtočení dostal ke střele, která však k přesnosti měla hodně daleko.

54
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Moravec, přichází Marchuk.

53
    Rohový kop pro domácí celek.

52
    Matouškovi se nákop vůbec nezdařil. Trefil nastavenou zeď hostů, čímž se pro Dolní Benešov otevřel prostor zaútočit.

51
    Jeden z domácích útočníku předvedl své individuální schopnosti a prodral se přes dva obránce. Následně byl však faulován. Nebezpečná standartka také pro Kroměříž.

50
    Centr bránu zcela přeletěl. Hosté tuto šanci zbytečně zahodili.

50
    Nyní tu je nebezpečná standartka pro Dolní Benešov.

49
    Brankář Toman si hezky poradil s napadajícím útočníkem. Míč si jednoduše zasekl, čímž útočníka oklamal.

48
    Neúspěšný útok červených. Následuje odkop od brány hostů.

47
    Domácí teď pořádně prohnali obranu soupeře, která musela přihrát až svému brankáři, který míč raději odkopl daleko od brány.

46

Akce ze 14. minuty domácí tým pořádně zaskočila. Prosadili se totiž dnešní outsideři, když míč z rohového kopu dotlačil do brány hráč hostů Jakub Býma. Od té doby Kroměříž tlačila a chtěla s nedobrým výsledkem něco udělat. Podařilo se ji to až ve 34. minutě, když se díky dobré teči prosadil Tomáš Okleštěk. Vedení poprvé v utkání domácím následně vystřelil dvě minuty před koncem půle Marián Kovář, když předvedl přesnou střelu z před vápna k pravé tyči.

Druhý poločas začne za přibližně 10 minut.

45+1
    První poločas skončil. Sudí se rozhodl žádnou minutu nenastavovat a tak hráči odchází do kabin za stavu 2:1 pro Kroměříž.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu.
    43. KOVÁŘ - 2:1

43
    Domácí otáčí vývoj dnešního utkání! Kroměříž se dostala do dalšího útoku z kterého znovu těžila! Když se míč odrazil od obrany soupeře, chopil se jej MARIAN KOVÁŘ a přesnou střelou z před vápna poslal domácí poprvé do vedení!

42
    Dolní Benešov nezvládl zpracování míče a dává tak možnost svému soupeři založit další útok.

41
    Odkop od brány hostů.

40
    Domácí hráč si hlasitým výkřikem a padnutím na trávník říkal o penaltu. Rozhodčí však zůstává klidný a ukazuje ať hra plyne dál.

39
    Silný se teď s míčem chtěl dostat před kapitána hostů Moravce, ale nezvládl to. Místo toho jej k tomu všemu fauloval, na což sudí reaguje pouhým slovním vyříkáním.

38
    Útočný faul Kroměříže. Míč si bere znovu Chvěja a bude opět rozehrávat.

37
    Balón je u gólmana hostů, který předvádí dalekou rozehrávku.
    35. MORAVEC - 1:1

35
    Je srovnáno! Ze standartní situace se míč dostal do vápna odkud na bránu vystřelil Krhut. Míč by se však za záda Chvěji nedostal, kdyby si jej do své klece nesrazil TOMÁŠ MORAVEC!

34
    Standartka pro Kroměříž.

33
    Zbytečný a nepřesný nákop domácích, balón znovu v moci Dolního Benešova.

32
    Hosté se osvobozují z obležení na své půli díky inkasovanému faulu.

31
    Další šance pro Kroměříž. Tentokrát si útočník míč smolně předkopl a daroval jej tak brankáři.

30
    Domácí to teď neudělali vůbec dobře. Nejprve šli do zajímavé útočné akce dva proti dvěma, následně však jeden z útočníků přihrál daleko na svého spoluhráče na křídlo, který pro změnu předvedl jeden z nejhorších centrů tohoto utkání.

28
    Po levé straně se s míčem dopředu dostal Silný, ale než stačil odcentrovat, míč byl již za čarou.

27
    Kroměřížští uklidňují hru kombinacemi se svým brankářem.

26
    Po delší době se do protiútoku hnali také hosté, které ovšem zastavil trochu se štěstím domácí obránce. Hra se znovu otáčí.

25
    Ani teď z toho není gól! Krhut vypálil ostrý míč, který však brankář znovu vykrývá.

24
    Neskutečný CHVĚJA! Teď na něj domácí vyslali dvě prudké střely z blízkosti, s kterýma si tento šikovný gólman dokázal poradit!

23
    Červení se prodrali až do vápna, kde jednomu z nich vypíchl míč Baránek. Následuje další centr od praporku.

22
    Nic dalšího než kombinace v šestnáctce z toho pro domácí nebude. Opět totiž faulovali, takže zbytečně ztrácí míč.

21
    Kroměříž s výsledkem rozhodně není spokojená, proto také zakládá další nebezpečný útok.

20
    Ani nyní se to neobejde bez faulu. Tentokrát se provinili modří, jenž při hlavičkovém souboji zahráli proti pravidlům.

19
    Moravec fauluje. Hostům se naskytá volný kop.

18
    Do šance se dostal také domácí Matoušek, ale zastavil ho pozorný Chvěja.

17
    Hosté se na útočné polovině soupeře provinili faulem. Gólman Toman bude rozehrávat.

16
    První roh také pro Kroměříž. Využitý ovšem nebyl, jelikož jako první u míče byli hosté.

15
    Domácí na gól rychle zareagovali nebezpečným útokem. Skórovat mohl jeden z jejich útočníků, ale překopl bránu.
    14. Jakub BÝMA - 0:1

14
    Dolní Benešov právě vstřelil branku!
    Tak to jsou věci! Hosté střílejí úvodní branku a jdou do vedení! Hráč, který zařídil první roh v zápase teď může slavit svojí další branku! Mám na mysli útočníka JAKUBA BÝMU, jenž domácí tým pořádně zaskočil.

13
    Fotbalista Dolního Benešova Býma vybojoval svému týmu rohový kop.

11
    I na domácí straně se vyskytla chybička. Chopil se jí jeden z hostů, který ihned přihrával na svého spoluhráče na levé straně. Ten se odhodlal k centru, který se zdá nebyl úplně nejlepší variantou. U míče jsou domácí.

10
    Outsideři zatím Kroměříži nic nenechávají zadarmo.

9
    Obránce hostů Blahuta teď svému týmu pěkně zavařil. Špatně si předkopl míč, díky čemu šli domácí do protiútoku. Naštěstí pro Dolní Benešov to útok domácích neudělal nejlépe, takže skóre stále zůstává bezbrankové.

8
    Domácí teď mají trochu potíže přejít do útoku. Defenzíva modrých zatím pozorná.

7
    Výborný zákrok brankáře Chvěji, jenž zlikvidoval nepříjemnou střelu z bezprostřední blízkosti!

6
    Hezký centr od Haase doletěl do šestnáctky Kroměříže, ale obrana jej ihned odvrátila.

5
    První zajímavá šance! Domácí vyzkoušeli pas na naběhnutého hráče, který ihned po obdržení míče přihrával před bránu. Tam si pro změnu nabíhal další útočník, ale k balónu se o kousek nedostal.

4
    Kroměříž dnes zvolila červenobílé dresy, hosté zase modré.

3
    Hosté se ocitli ve vápně domácích, ale bránu nijak neohrozili.

2
    Míč je zatím na kopačkách Dolního Benešova.

1

SK HS Kroměříž: Toman – Cupák, Jeleček, Kovář, Krhut, Matoušek (C), Moravec, Motal, Okleštěk, Silný, Zavadil.
    Náhradníci: Jícha – Dvořák, Chytil, Marchuk, Masař, Šmerda.

FC Dolní Benešov: Chvěja – Baránek, Blahuta, Býma, Haas, Karčmář, Moravec (C), Novak, Pecuch, Rubý, Strakoš.
    Náhradníci: Adamík, Foitzik, Gross, Labuda, Romaněnko, Rychnovský, Skroch..

Zdravím všechny příznivce české MSFL. V pátek večer se proti sobě postaví Kroměříž proti Dolnímu Benešovu!

Kroměříž:
    Domácí SK si v této sezóně vedou výborně. Nyní jsou dokonce na první pozici zaručující postup do vyšší FNL. Mají však stále obrovskou motivaci a musí naplno bodovat, protože stejný počet bodů mají ještě další tři týmy, které to Kroměříži rozhodně nedají zadarmo.

Dolní Benešov:
    To hosté jsou na tom průměrně. Leží ve středu tabulky na 10. místě a sestup už jim prakticky nehrozí, na postup jim body nestačí. Na 15. sestupovou příčku mají náskok 12 bodů, do konce sezóny zbývají čtyři kola. Aby se tak Dolní Benešov výrazně propadl tabulkou, musel by se stát zázrak.

Vzájemné zápasy:
    Oba týmy spolu sehrály v minulosti pouhé dvě utkání. Bylo to v roce 2003 a 2007, v obou případech se radovali hráči Kroměříže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Štokman

Branky: 35. MORAVEC (vla.), 43. KOVÁŘ, 72. SILNÝ (pen.), 80. KRHUT, 90. CHYTIL – 14. BÝMA

Karty:   77. Kovář (KRO), 80. Krhut (KRO) – 76. Skroch (DBE), 87. Blahuta (DBE)

SK Hanácká Slavia Kroměříž: Toman – Cupák, Jeleček, Kovář, Krhut, Matoušek (C), Moravec, Motal, Okleštěk, Silný, Zavadil.

Náhradníci: Adamík, Foitzik, Gross, Labuda, Romaněnko, Rychnovský, Skroch.

Rozhodčí: Petr Líkař, Simon Vejtasa, Daniel Marek.