Karlovy Vary – Králův Dvůr 3:2 (kon.) | Brozany – Olympia Radotín 0:2 (kon.) | Štěchovice – Litoměřicko 0:3 (kon.)
Jirny – Zápy 0:0 (zruš.)
Slavia Karlovy Vary
3:2 (1:1)
FK Králův Dvůr
Neděle 26.05.2019, 10:35 • Dvory • Česká fotbalová liga • 29. kolo

Karlovy Vary v zajímavém utkání týmů zespoda tabulky udolaly Králův Dvůr gólem z poslední minuty nastavení. Výhra 3:2 je odrazila ode dna ČFL, kde se před tímto utkáním společně s Brozany nacházely. (12:38:29)

90+2

90+2
    Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary: ze hřiště odchází Josef Hudec, přichází Jiří Chára.
    90+2. Jan KALINA - 3:2

90+2
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    V Karlových Varech propukla nefalšovaná radost! Aby také ne, když JAN KALINA vystřelil domácímu týmu vítězství. V poslední nastavené minutě se stal úspěšným exekutorem přímého kopu, při němž předvedl svou vytříbenou kopací techniku. Žádný penaltový rozstřel nás tedy nečeká, je dobojováno.

90+2
    Faul Michala Hella (Králův Dvůr) před hranicí vápna zavdal rozhodčímu příčinu k udělení žluté karty.

90+1
    Od pokutových kopů nás dělí dvě minuty.

90
    Střídání v týmu FK Králův Dvůr: ze hřiště odchází Jiří Černý, přichází Martin Kraus.

89
    Karlovarská standardka. Přímá střela se odrazila o zeď, pohotová dorážka pak prolétla nad břevnem.

86
    Střídání v týmu FK Králův Dvůr: ze hřiště odchází Jiří Sedláček, přichází Jiří Rešl.

86
    O chvíli později zaveleli k útoku hosté. Dokonce ho i zakončili, avšak pouze trefou do obránce.

84
    A v nejbližší době ani mít nebude, protože karlovarská družina balon uprostřed hřiště ztratila.

83
    Domácí sice kontrolují míč, ale jaksi se jim ho nedaří posouvat dopředu. Připravená defenziva Králova Dvora tak prozatím nemá co na práci.

81
    Do konce základní hrací doby zbývá deset minut. Je pravděpodobné, že vítěze utkání určí penaltový rozstřel. Ale nepředbíhejme.

79
    Poté, co hosté potáhli balon po pravé lajně, pokusili se ho odcentrovat do pokutového území. V tom jim zabránil vracející se obránce.

78
    Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary: ze hřiště odchází Marian Geňo, přichází Adam Paterna.

75
    Hned z další akce vybojovali domácí ještě jeden roh. K ohrožení Krčka ho využít nedokázali.

73
    Nebezpečný roh Slavie! Centrovaný balon se překvapivě stáčel přímo na bránu a Krček ho otevřenou dlaní musel vyrážet nad břevno. Procedura rohového kopu se tak opakovala, napodruhé už ale žádné riziko nevzniklo.

71
    Statistika držení míče: 51% : 49%.

69
    Nepřesnost. Slovo, které bych v posledních minutách mohl použít nejčastěji. Hru totiž hodně rozbíjí.

66
    Pokus o to vzít si vedení zpátky nevyšel. Tato střela mohla ohrozit snad jedině ptactvo.

63
    Žlutá karta? Je to tak. Za zbytečný faul naproti střídačkám ji dostal Jiří Černý (Králův Dvůr).
    61. Jakub BALŠÁNEK - 2:2

61
    Králův Dvůr právě vstřelil branku!
    Zatímco domácí svou šanci nevyužili, hosté ano! Ze střední vzdálenosti napřáhl JAKUB BALŠÁNEK a jeho pokus zaplul neomylně k levé tyči – 2:2.

60
    Skvěle Krček! Hostující gólman podržel svůj tým proti překvapivé střele ze standardky, kterou její exekutor kopal z levé strany hřiště. Přízemní střela směřovala k bližší tyči.

58
    Au, tohle musel být pořádně bolestivý zákrok. Martin Petr (Králův Dvůr) u postranní čáry zajel do Maňáka a vykoledoval si tím žlutou kartu.

56
    Nebezpečná přihrávka mířila do pokutového území a dojít si pro ni musel Krček (Králův Dvůr).

55
    Nic takového karlovarská defenziva nepřipustila a naopak ještě vysunula spoluhráče do brejku.

54
    Rýsuje se příležitost na vyrovnání, kterou bude mít Králův Dvůr díky exekuci rohového kopu.
    52. Tomáš HOLÍK - 2:1

52
    Slavia si bere vedení zpět! Brankáře Krčka překonal střídající TOMÁŠ HOLÍK.

51
    Tam větší hladovost prokázali domácí. Následoval nákop k levé lajny a neúspěšný průnik do vápna.

50
    Hosté pak vytlačili soupeře ze svého území a mohou s nimi zápolit o míč u středového kruhu.

48
    I tentokrát se na něj královédvorská obrana důkladně připravila a nabíhající hráče vyzmizíkovala.

47
    Druhý poločas začal stejně jako ten předchozí skončil, tedy rohovým kopem Karlových Varů.

46

Poločasové skóre stanovily dva góly – každý na jedné straně. Nejprve Kalina přibližně v polovině úvodního dějství poslal Karlovy Vary do vedení, aby Dolák o osm minut později vyrovnal na 1:1. Kuriózní je, že Robert Žák musel sáhnout hned ke třem střídáním a v následujícím poločase tak bude mít podstatně menší výběr než jeho protějšek z Králova Dvora.

45+2

45+1
    Možnost změnit skóre měli také domácí, když kopali dva rohy. Oba případy však skončily nezdarem a to znamená, že úvodní půle skončí nerozhodně.

45
    Před odchodem do kabin ještě stihli hosté vystřelit. Sice razantně, ale zároveň nad břevno.

43
    Uprostřed hřiště se odehrávají hlavičkové souboje.

42
    Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary: zraněný Ondřej Frána si dlouho nezahrál, nahradil ho Josef Hudec.

39
    Rozmohl se nám tady takový nešvar a Robert Hájek už pro uklidnění situace bude trestat. A to Davida Kůžela (Králův Dvůr), který srazil k zemi teprve před chvílí střídajícího Fránu. Ten se na zemi svíjí v bolestech a nevypadá to s ním vůbec dobře.

38
    Další faul, tentokrát útočný a od slavistů.

37
    Dolák (Králův Dvůr) ostře fauloval a snad omluva ho zachránila od karetního postihu.

35
    Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary: ze hřiště odchází Rostislav Vokáč, přichází Ondřej Frána.

34
    Ruka zvednutá na žádost o návrat do hry mi dává za pravdu. A rozhodčí vstup na hřiště povoluje.

33
    Srážka dvou hráčů si vyžádala ošetření. Oba aktéři souboje by v utkání naštěstí měli pokračovat.

31
    Statistika držení míče: 42% : 58%.

30
    Ofsajd a v něm Králův Dvůr.
    28. Dominik DOLÁK - 1:1

28
    „Cábelíci“ vyrovnávají! S hlavičkovým pokusem z bezprostřední blízkosti si Bláha ještě poradil, ale na pohotovou dorážku DOMINIKA DOLÁKA už strážce karlovarské svatyně neměl nárok.

27
    Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary: ze hřiště odchází Štěpán Dubnička, přichází Zdeněk Skala.

26
    Úplně je osvobodil důrazný odkop, ten hostující hráče donutil zakládat útok až od vlastní branky.

25
    V tuto chvíli se domácí zaměřují na plnění defenzivních povinností. A počínají si při tom zkušeně.

23
    Nenasytní Karlovarští chtěli svůj náskok zdvojnásobit. Tentokrát se však z uctivé vzdálenosti ustřelili.
    20. Jan KALINA - 1:0

20
    Další akce už ale gólová je! Na jejím začátku stálo roztažení hry doleva, odkud si JAN KALINA nakráčel ke středu osy hřiště a před hranicí šestnáctky vypustil střelu, která se pro brankáře stala nechytatelnou. Za jeho záda se totiž odrazila o břevno. Lépe to trefit nešlo.

18
    Centr byl prodloužený k obránci, který balon důrazně odkopl do bezpečí. Změna stavu tak nepřišla.

17
    Fanoušci si přejí gól. Není divu, vždyť Karlovy Vary budou zahrávat roh. Využijí ho ke skórování?

16
    Statistika držení míče: 34% : 66%.

14
    Poprvé by rádi vypálili také domácí, jenomže těm se nějak nedaří najít střeleckou pozici.

12
    Z velké dálky vyrezultovala první střela. Bláha (Karlovy Vary) s ní neměl práci, kontroloval ji očima.

11
    Hosté na své protivníky zatlačili a až po chvíli byli vytlačeni zpátky ke středové čáře.

9
    Nakonec to byli karlovarští slavisté. Škoda pro ně, že jim zpočátku slibně vypadající akce nevyšla.

8
    Momentálně se hraje kolem středového kruhu, kde probíhají usilovné souboje. Kdo je ovládne?

6
    Centr, který měl přistát na vzdálenější tyčí, byl přetažený. Bláha (Karlovy Vary) může vykopávat.

5
    A museli couvat, aby soupeřům v protiakci zabránili faulem. Následuje standardka z levé strany.

4
    Domácí drze pronikli do blízkosti pokutového území, žádnou střelu však nevyprodukovali.

3
    Míč už si poprvé osahal gólman Bláha (Karlovy Vary), když si počíhal na dalekonosný centr.

2
    A tak zaútočili domácí. Ti okamžitě roztáhli hru doleva, jenže balon se jim zatoulal do zámezí.

1
    Na nic nečekali a ihned nakopli balon dopředu, tam ho však Královédvorští ztratili.

1

Výkop provedou hosté.

Fotbalisty přivedla na hřiště trojice rozhodčích ve složení Robert Hájek, Jiří Dujsík a Gabriela Hanáková.

FC Slavia Karlovy Vary: Bláha – Tůma, Pěkný, Dubnička, Maňák, Kalina, Vokáč, Geňo (K), Mestl, Holík, Mandula.
    Náhradníci: Chára – Frána, Skala, Hudec, Paterna.

FK Králův Dvůr: Krček – Bouček, Hell, Novák, Zelenka, Petr, Černý, Balšánek (K), Dolák, Sedláček, Kůžel.
    Náhradníci: Špicl – Rešl, Bíba, Kraus, Šilhavý.

Rozhodčí: Hájek – Dujsík, Hanáková.

Optimismem neoplývají ani v Králově Dvoře. Aby zopakovali loňské umístění v TOP 10, musejí dohnat čtyřbodovou ztrátu. To si Středočeši po dvou po sobě jdoucích porážkách uvědomili už v minulém kole, kdy nevídaným výsledkem 8:1 zesměšnili na svém pažitu Velvary. Právě ony desítku elitních týmů ČFL uzavírají.

V bodovém součtu se dělí o chvost tabulky, a i když po odstoupení Jiren nemůžou spadnout o soutěž níž, mají o motivaci postaráno. Fotbalisté Karlových Varů budou chtít odčinit dvě výrazné prohry v řadě, které jim uštědřily ambiciózní celky Domažlic a Vltavína. Výhra by slavisty čtyři kola před koncem sezony vrátila zpátky před Písek, jenž se na 15. místo posunul včera.

Nedělní program 29. kola ČFL odšpuntuje dopolední utkání mezi FC Slavia Karlovy Vary a FK Králův Dvůr.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.