105:106 (28:34, 56:62, 78:84) Stav série: 3:2
Golden State Warriors
Úterý 11.06.2019, 03:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NBA • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Vítám tu všechny milovníky špičkového basketbalu! V noci z pondělka na úterý je na programu páté finále NBA mezi Torontem Raptors a Golden State Warriors. Jelikož Toronto vede 3:1 na zápasy, tak může v případě vítězství už dnes večer slavit. V tom případě by se přepisovala historie. Šlo by o první triumf v NBA pro Raptors i pro celou Kanadu.

Průběh série – 3:1 na zápasy:
    Do finálové série zatím nezasáhl hvězdný Kevin Durant a i to je jeden z důvodů, proč Warriors zatím musejí tahat za kratší konec provazu. Tým, který z posledních čtyř sezón vyhrál NBA třikrát, se tak musí spoléhat hlavně na Stephena Curryho, ke kterému se ještě občas přidají Klay Thompson (pro zranění nehrál 3. zápas série) nebo Draymond Green, ale to je na rozjeté Raptors v čele s Kawhim Leonardem zatím málo. Pro Toronto navíc hovoří i kvalitnější lavička.

Celá série začala v Torontu. V prvním zápase domácí většinu času mírně vedli a nakonec zvítězili 118:109. Druhé utkání bylo velmi vyrovnané, ale díky výtečné třetí čtvrtině ho poměrem 109:104 získali Warriors. Doma v Oaklandu však úřadující ligoví šampióni své příznivce nepotěšili. Nejprve Warriors nepomohlo ani 47 bodů Curryho a ve čtvrtém duelu ani vedení, které si GS dlouho udržovali. V průběhu úvodní čtvrtiny vedli i o 11 bodů, ale ve druhém poločase začali dominovat Raptors, kteří si výhrou 105:92 zajistili vedení 3:1 na zápasy.

1. zápas: Toronto – Golden State 118:109
    2. zápas: Toronto – Golden State 104:109
    3. zápas: Golden State – Toronto 109:123
    4. zápas: Golden State – Toronto 92:105

Hvězda Warriors Kevin Durant je klubem evidován se statusem ze dne na den. To znamená, že existuje možnost, že by dnes mohl nastoupit. Na straně Toronta se řešil především stav Freda VanVleeta. Druhý rozehrávač Raptors v průběhu minulého utkání dostal zásah loktem pod oko od Shauna Livingtona a s krvavým zraněným musel zápas opustit. O víkendu VanVleet prošel vyšetřeními na otřes mozku a podle posledních zpráv je připraven hrát.

Kevin Durant chce podle posledních zpráv dnešní zápas odehrát. Návrat tohoto hráče do sestavy by byl pro Golden State samozřejmě velkým povzbuzením. Warriors se už v minulosti sami přesvědčili, že finálová série se ze stavu 1:3 na zápasy obrátit dá. V roce 2016 byli v roli týmu, který se nacházel jediný krůček od triumfu, ale hráči Clevenaldu v čele s LeBronem Jamesem průběh série otočili.
    Ano, Kevin Durant se má dnes vrátit do sestavy Warriors! Pomůže svému týmu k obratu série?

Toronto Raptors: McCaw, Leonard, Anunoby, Lowry, Ibaka, Miller, Danny Green, Moreland, Lin, Meeks, VanVleet, Powell, Boucher, Gasol, Siakam.

Golden State Warriors: Cousins, Bell, Cook, Looney, Iguodala, Evans, Thompson, Bogut, Jones, Jarebko, Draymond Green, McKinnie, Curry, Livingston, Durant.

Rozhodčí: Capers, Phillips.

Základní pětice:

Toronto: Leonard, Siakam, Gason, Danny Green, Lowry.

GS Warriors: Iguodala, Durant, Draymond Green, Thompson, Curry.
    Scotiabank Arena je na zápas natěšena. Fanoušci Raptors se bavili skandováním už 20 minut před zápasem. Plno je i v okolí arény.

Také kanadská hymna byla ze strany fanoušků Raptors elektrizující. Teď už probíhá show před úvodním rozskokem. Raptors dnes chtějí přepisovat historii, proti nim ale stojí odhodlaný soupeř s uzdraveným Kevinem Durantem v sestavě.
    Kanadská hymna v podání fanoušků Raptors.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:05
    Úvodní rozskok se musel opakovat. Míč po něm získali domácí. (0:0)

00:34
    Stephen Curry zaznamenal z první střely trojku! (0:3)

00:44
    Dva body pro Raptors zaznamenal Marc Gasol. (2:3)

01:12
    Další koš Curryho, tentokrát za dva body. (2:5)

01:36
    Curry našel volného Kevina Duranta a ten se uvádí trojkou! To je pozitivní začátek pro Wizards! (2:8)

01:56
    Marc Gasol házel trestné hody, proměnil jeden. (3:8)

02:10
    Marc Gasol ale tentokrát trefuje koš za tři body! (6:8)

02:23
    Tohle je zatím skvělý návrat Kevina Duranta. Druhá střela z dálky a druhá trojka! (6:11)

02:58
    Kawhi Leonard se trošku kostrbatě, ale přece, dostal až pod koš a zakončil. (8:11)

03:27
    Hezkou kombinaci Warriors zakončil pod košem Stephen Curry. (8:13)

03:42
    Leonard našel Dannyho Greena a ten snižuje. (10:13)

04:00
    Klay Thompson za tři! Hostům tam trojky zatím padají. (10:16)

04:12
    Pod košem se prosadil Pascal Siakam. (12:16)

04:31
    Klay Thompson trefuje další trojku! (12:19)

04:49
    Gasol střílel šestky po faulu Thompsona. První proměnil a hosté si vzali oddechový čas. (13:19)
    Fanouškům Raptors, kteří se nedostali do arény a sledují utkání venku, nevadí ani déšť.

04:50
    Ani time-out Gasola nerozhodil. Španěl proměnil i druhou šestku. (14:19)

05:33
    Nájezd Leonarda nepřinesl domácím koš. (14:19)

05:40
    Tentokrát ale přišla dobrá nahrávka do podkošového prostoru a Danny Green dává. (16:19)

05:56
    Po hostující ztrátě se řítil na koš Pascal Siakam, kterého zablokoval Kevin Durant. Zdá se, že poraněné lýtko hvězdného basketbalistu už tolik nelimituje. (16:19)

06:27
    Kevin Durant šel střídat. Kouč Kerr avizoval, že ho bude posílat na hřiště na kratší úseky. (16:19)

06:39
    Domácím vyšel rychlý protiútok, který zakončil Leonard. Navíc s faulem. (18:19)

06:39
    Leonard proměnil i šestku a je tedy srovnáno. (19:19)

07:01
    Hosté se po střelecky výborném začátku zasekli. Už poněkolikáté ztratili míč a musejí rychle do obrany. (19:19)

07:09
    Po koši Marca Gasola domácí poprvé v utkání vedou! (21:19)

07:29
    Steph Curry si typicky odskočil směrem dozadu a zabodoval. (21:21)

07:58
    Pascal Siakam se trefil v samotném závěru limitu pro zakončení domácího útoku! (23:21)

08:11
    Thompson na druhé straně z nepřipravené pozice netrefil. (23:21)

08:27
    VanVleet fauloval Curryho při střele za tři body. Následovat tak musejí tři trestné hody. (23:21)

08:27
    V prvních dvou případech se Curry nemýlil. Následuje oddechový čas domácího trenéra Nurseho. (23:23)
    Takhle se v zápase uvedl Kevin Durant.

V hledišti je řada známých osobností. Ze sportovních celebrit nescházejí Wayne Gretzky, Thierry Henry nebo P. K. Subban. (23:23)

08:27
    Curry proměnil i zbývající šestky a Warriors tak zase vedou. (23:24)

08:44
    Domácí Lowry to zkusil za tři body, ale přes Looneyho netrefil. (23:24)

09:02
    Curry byl opět faulován VanVleetem. Tentokrát se ale bude jen rozehrávat. (23:24)

09:08
    GS to sehráli na Draymonda Greena, který trefil z levé strany trojku! (23:27)

09:24
    Šestky Kawhiho Leonarda. Proměnil jen druhou. (24:27)

09:50
    Dobrá obrana domácích. Looney už střílel v časové tísni a neproměnil. (24:27)

10:04
    Green fauloval Sergeho Ibaku. Dvě šestky pro domácího basketbalistu. (24:27)

10:05
    Siakam se nemýlil! (26:27)

10:42
    Leonard trefil z rohu jen obroučku. Domácí ale ještě doskočili míč. (26:27)

10:45
    Kevin Durant si vybojoval trestné hody... (26:27)

10:46
    A nemýlil se. (26:29)

11:10
    Powell za tři body neuspěl. Na druhé straně Kevin Durant ano! (26:32)

11:28
    Durant si teď něco vysvětloval s Fredem VanVleetem. Trestné hody bude střílet domácí hráč. (26:32)

11:28
    VanVleet byl stoprocentní. (28:32)

11:49
    Stephen Curry dává ještě dvoubodový koš. (28:34)

12:00
    První čtvrtina skončila. (28:34)

Po první čtvrtině vedou Warriors nad Torontem o šest bodů. Návrat Kevina Duranta do sestavy GS je zatím hodně znát. Hvězdný basketbalista potvrzuje pověst výborného střelce. Na kontě má už 11 bodů a z toho tři trefené trojky.

12:01
    Začala druhá čtvrtina. (28:34)

12:15
    Durant tentokrát z tříbodové vzdálenosti netrefil přesně. (28:34)

12:28
    Cook uvolnil Thompsona a ten se za dva body nemýlil. (28:36)

12:51
    Na druhé straně se trefuje za dva body Serge Ibaka. (30:36)

13:12
    Ke Currymu a Durantovi se přidává i Klay Thompson. Dává trojku! (30:39)

13:29
    Ibaka si došel pro trestné hody, které proměnil. (32:39)

13:48
    Hosté to dobře sehráli, ale Thompson trojku z rohu nedává. (32:39)

13:54
    Kyle Lowry dává koš za dva body. (34:39)

14:14
    Kevin Durant se snažil přejít přes Ibaku, ale při tom si zřejmě obnovil zranění nohy! Chvíli kulhal, pak si lehl na palubovku a tohle nevypadá vůbec dobře! (34:39)
    14:14 Odstoupení Kevina Duranta ze zápasu.

14:14
    Hosté si vyžádali oddechový čas. Durant mezitím odešel do útrob arény s pomocí lékaře. Hostující hráč to zkusil, chtěl pomoci svému týmu a na hřišti byl znát. Jeho lýtko však nebylo dostatečně doléčené na to, aby vydrželo takový zápřah. (34:39)

A teď je to tedy zase především na Currym a Thompsonovi. Domácí budou střílet šestky... (34:39)

14:14
    Ibaka proměnil jen jednu. (35:39)

14:27
    Poprvé v zápase je na hřišti DeMarcus Cousins, který hned zaznamenal dvoubodový koš. (35:41)

15:18
    Livingston nahrál pod koš opět Cousinsovi a ten dává další koš! (35:43)

15:55
    Warriors to zatím jde i bez Duranta! Cousins trefuje dokonce trojku! (35:46)

16:08
    Pascal Siakam zase snižuje na jednociferný rozdíl. (37:46)

16:34
    Nájezd Kylea Lowryho domácím úspěch nepřinesl. Hráč Raptors to měl hodně těžké. (37:46)

16:51
    Kritizovaný DeMarcus Cousins zatím hraje výborně! Dokázal ještě prohodit míč na Draymond Greena a ten už to měl snadné. (37:48)

16:56
    Domácí si vyžádali oddechový čas. (37:48)

17:16
    Leonard výborně zapracoval v obraně. Zablokoval střelu Thompsona. (37:48)

17:39
    Cousinsovi vypíchl míč Kyle Lowry, který dává snadný koš. (39:48)

17:55
    Stephen Curry trefil trojku s faulem! To znamená, že bude ještě navíc střílet šestku! (39:51)

17:57
    A tu proměnil. Hosté vedou o 13 bodů. (39:52)

18:15
    Dva body zaznamenal Kawhi Leonard. Jeho příspěvek domácí potřebují. (41:52)

18:40
    Leonard si došel pro faul. Trestné hody pro tohoto hráče. Provinil se Iguodala. (41:52)

18:40
    Domácí hráč nezaváhal a rozdíl klesl na 9 bodů. (43:52)

19:01
    Kyle Lowry svou akci košem nezakončil. Dopředu mohou jít Warriors. (43:52)

19:27
    Cousins doskočil a zaznamenal dva body. (43:54)

19:36
    Cousins teď navíc výborně zablokoval Leonarda! (43:54)

19:57
    Draymondu Greenovi byla odpískána technická chyba! Po faulu na Lowryho reagoval příliš podrážděně. (43:54)

19:57
    Trestný hod za technickou chybu házel Leonard a proměnil. Další šestky pak střílel Lowry, ten dal jen první. (45:54)

20:23
    Draymond Green vyběhl s míčem dopředu a našel Cousinse, který byl faulován. Trestné hody... (45:54)

20:23
    Cousins ale žádnou šestku nedal! (45:54)

20:32
    Marc Gasol dává trojku! Domácí snižují na rozdíl šesti bodů a Steve Kerr si bere oddechový čas. (48:54)

20:45
    Trestné hody házel a proměnil Curry. (48:56)

20:56
    Iguodala fauloval Gasola a ten šestky proměnil. (50:56)

21:24
    Danny Green netrefil trojku z rohu. (50:56)

21:48
    Ani Gasol netrefil za tři body. (50:56)

21:53
    Kyle Lowry už má třetí faul. Klay Thompson jde střílet šestky. (50:56)

21:53
    Alespoň jednu Thompson proměnil. (50:57)

22:12
    Leonard se prosadil přes dva bránící hráče. Trefil se jednou rukou. (52:57)

22:28
    Hosté ztratili v útoku míč a situaci 3 na 1 zakončil snadným košem Pascal Siakam. (54:57)

23:09
    Thompson se přes Gasola neprosadil, míč mají domácí. (54:57)

23:20
    A už je to pouze o bod! Pascal Siakam zakončil hezkou kombinaci. (56:57)

23:32
    Curry odpovídá trojkou! (56:60)

23:57
    Po přihrávce Curryho se ještě prosazuje Kevon Looney. Warriors si tak přeci jen ponesou do šatny mírný náskok. (56:62)

24:00
    Druhá čtvrtina skončila. (56:62)

Po prvním poločase prohrávají Raptors s Warriors o 6 bodů – 56:62. Hosté začali utkání velmi dobře. Dařila se jim střelba, v čemž hodně pomohl i Kevin Durant, který se vrátil do sestavy. Návrat ale ve snaze pomoci zřejmě uspěchal a na začátku druhé čtvrtiny si obnovil své zranění a musel odstoupit. I tak se hráči GS dokázali soupeři vzdálit až na rozdíl 13 bodů, ale s blížícím se koncem poločasu začalo Toronto skóre stahovat. Warriors pak vyšly alespoň závěrečné sekundy druhé čtvrtiny a v polovině utkání je tak může hřát šestibodový náskok.

Nejvíce bodů: Marc Gasol 15 – Stephen Curry 23
    Nejvíce doskoků: Kawhi Leonard 6 – Draymond Green a Klay Thompson 4
    Nejvíce asistencí: Kawhy Leonard a Kyle Lowry 5 – Draymond Green 4

24:01
    Začala třetí čtvrtina. (56:62)

24:22
    Třetí čtvrtinu otevřel košem Andre Iguodala. (56:64)

24:57
    Tři body trefil pro GS Klay Thompson. Pozitivní začátek druhé půle pro hosty. (56:67)

25:41
    Siakam netrefil z rohu trojku. Střelba za tři body se dnes domácím zatím nedaří. (56:67)

26:19
    Dobrou individuální akcí zakončenou střelou z výskoku se prezentoval Lowry. (58:67)

26:46
    VanVleet protrhává domácí smůlu ve střelbě za tři! (61:67)

27:01
    Draymond Green zazdil jasný nájezd! (61:67)

27:10
    Pascan Siakam zaznamenal koš s faulem. (63:67)

27:11
    Šestku už neproměnil. (63:67)

27:46
    Stephen Curry trefil za tři body! (63:70)

28:16
    Fred VanVleet trefil z tříbodové vzdálenosti jen obroučku. (63:70)

28:41
    Andre Iguodala střílí trojku a je to zase o 10 bodů! (63:73)

29:00
    Warriors bojují o prodloužení série! Vstup do druhého poločasu jim vyšel velmi slušně. Klay Thompson zvyšuje na rozdíl 12 bodů a Raptors reagují time-outem. (63:75)
    Oficiální potvrzení toho, že se Kevin Durant dnes už na palubovce neobjeví. Zítra podstoupí magnetickou rezonanci.

29:33
    Domácí teď ubránili útok soupeře. Doskok si připsal Leonard. (63:75)

30:03
    Kyle Lowry fauloval Looneyho. To je už čtvrtá osobní chyba domácího rozehrávače. (63:75)

30:14
    Dva body pro Kevona Loneyho. Warriors vedou o 14 bodů! (63:77)

30:46
    VanVleet trefil v závěru limitu pro útok trojku! (66:77)

31:10
    Thompson fauloval Gasola. Ten má k dispozici trestné hody. (66:77)

31:10
    Španělský pivot obě proměnil. (68:77)

31:40
    Rozstřílel se Fred VanVleet. Ten trefuje další trojku! (71:77)

31:50
    Gasol fauloval Greena. Také on má na kontě už čtyři fauly. (71:77)

31:57
    Zbytečná ztráta Cousinse. Domácí rozehrávají. (71:77)

32:08
    Kyle Lowry obešel Cousinse a snižuje na rozdíl čtyř bodů! (73:77)

32:28
    Klay Thompson ale odpovídá trojkou! Vždy, když se domácí nadechují, tak si Warriors dokáží takto pomoci. (73:80)

32:55
    Ibaka netrefil trojku a míč pak nedopíchl do koše ani Danny Green. (73:80)

33:10
    Po asistenci Greena se pod košem prosadil DeMarcus Cousins. (73:82)

33:28
    Lowry a jeho nájezd. Zase se prosadil přes pomalejšího Cousinse. (75:82)

33:48
    Oddechový čas pro Golden State. (75:82)

34:10
    Pod košem zůstal zcela volný Cousins, který to měl snadné. (75:84)

34:36
    Míč dopíchl do koše doskakující Serge Ibaka. (77:84)

35:01
    Iguodala byl na ose volný na trojku, ale netrefil svou střelu. (77:84)

35:08
    Kawhi Leonard si došel pro trestné hody... (77:84)

35:10
    Leonard proměnil až druhou. Šest bodů dělí Raptors od soupeře. (78:84)

35:40
    Leonard byl při nájezdu čistě zablokován. Hosté budou rozehrávat. (78:84)

35:59
    Trojka Draymonda Greena byla příliš krátká. Ve třetí čtvrtině se už nic nestane. (78:84)

36:00
    Třetí čtvrtina skončila. (78:84)

Před závěrečnou čtvrtinou vedou Warriors stále o 6 bodů. Hosté tedy drží naději na prodloužení série, ale Raptors budou chtít v závěrečných dvanácti minutách otočit skóre na svou stranu a slavit tak již dnes.

36:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (78:84)

36:21
    Domácím se dnes nedaří za tři body. Nyní minul Danny Green. (78:84)

36:28
    Na trestných hodech měl poloviční úspěšnost Cousins. Ten tedy navýšil vedení hostí o bod. (78:85)

36:53
    Powell našel Ibaku a ten snižuje na rozdíl pěti bodů. (80:85)

37:31
    Výtečně to udělal Serge Ibaka, který poměrně snadnou střelou za dva dostává Raptors do kontaktu! (82:85)

38:01
    Hosté si zase pomohli trojkou! Tu zaznamenal Cook. (82:88)

38:20
    Na koš Lowryho odpověděl Bell. (84:90)

38:58
    Green nejprve v nájezdu ještě nahrával a to nevyšlo. Poté musel zakončovat v časovém presu a Ibaka ho zablokoval! (84:90)

39:22
    Kyle Lowry střílí důležitou trojku! (87:90)

39:32
    Za dva body se prosazuje Curry. (87:92)

40:01
    Domácí snadno přehráli obranu soupeře, Green našel volného Sergeho Ibaku a ten efektně smečoval do koše. (89:92)

40:01
    Oddechový čas hostujícího týmu. (89:92)

40:24
    Warriors ztratili po Durantovi také Kevona Looneyho. Toho zřejmě vyřadilo zraněné rameno. (89:92)

41:08
    Kawhi Leonard vybojoval míč na útočném doskoku a následně ho donesl do koše! Jediný bod dělí oba týmy. (91:92)

41:27
    Draymond Green domácí zase trochu zmrazil trojkou! Tohle Golden State funguje! (91:95)

42:17
    Hosté výborně ubránili, ale Thompson z tříbodové vzdálenosti vůbec netrefil zařízení. (91:95)

42:26
    Leonard si počínal na hranici, klidně mohly být pískány kroky. Rozhodčí to ale pustili a tak měl po asistenci tohoto hráče snadnou úlohu Norman Powell! Oddechový čas pro Warriors. (93:95)

42:49
    Kawhi Leonard sebral na vlastní polovině míč, vyběhl s ním dopředu a dává trojku! Raptors po dlouhé době vedou! (96:95)

43:20
    Leonard za to bere v pravou chvíli! Přidal další dva body. (98:95)

43:41
    Draymond Green se prosadil levou rukou. (98:97)

44:01
    Další tříbodový koš Kawhiho Leonarda! Čtyřbodový náskok domácích. Warriors teď už nemají kam uhnout. Musejí zabrat... (101:97)

44:18
    Iguodala ale netrefil z tříbodové vzdálenosti. (101:97)

44:35
    Domácí hvězda se v závěru probudila! Další přesná střela Leonarda a Raptoři mají šestibodový náskok! (103:97)

44:55
    Stephen Curry na druhé straně nedokázal odpovědět. Domácí si vyžádali oddechový čas. (103:97)

Kawhi Leonard zaznamenal 10 bodů v řadě. Takhle hraje lídr!

45:01
    Draymond Green udělal pátý faul. Další by ho tedy už vyřadil ze hry. (103:97)

45:15
    Leonard tentokrát za tři body neuspěl. (103:97)

45:32
    Klay Thompson střílí trojku! Hosté jich dnes trefili už 18. (103:100)

45:53
    Na druhé straně Lowry z dálky netrefil. Měl přitom dost času zamířit. (103:100)

46:01
    Curry svou střelu do koše nevměstnal a Cousinsovo dopíchnutí rozhodčí neuznali s tím, že byl míč ještě na obroučce... (103:100)

46:01
    Rozhodčí ale ještě prokonzultují situaci u videa... (103:100)

46:01
    Stav zůstává nezměněn. Cousinsův koš neplatí. (103:100)

46:26
    Tohle domácí nezvládli! Byla jim odpískána přihrávka přes půl. (103:100)

46:38
    Stephen Curry dává trojku! Je vyrovnáno. (103:103)

47:03
    Z levé strany se trefuje za tři body Klay Thompson! Hosté dnes nechtějí končit sezónu! (103:106)

47:03
    Oddechový čas pro Raptors. Zápas rozhodne až koncovka. Je to obrovské drama! (103:106)

47:15
    Gasol neuspěl přes Cousinse! (103:106)

47:27
    Draymond Green přešlápl na obranou polovinu. To je tedy ztráta pro hosty! (103:106)

47:29
    Lowry se prosadil přes Cousinse a domácí tedy snižují na rozdíl jediného bodu. (105:106)

47:29
    Ještě kontrola situace u videa, ale to byla jen formalita. (105:106)

47:38
    Hosté teď budou chtít asi maximálně využít čas pro útok. (105:106)

47:44
    Cousins ale udělal útočný faul! VanVleeta odclonil od Curryho nedovoleným způsobem. (105:106)

48:00
    Kyle Lowry se nestal hrdinou! Z rohu netrefil poslední střelu. (105:106)

Konec zápasu. (105:106)

Golden State Warriors žijí! Neskutečně dramatický pátý duel v Torontu vyhráli o jediný bod a snižují stav série na 2:3! Zápas přinesl hned několik zvratů. Hosté, kteří nastoupili i s Kevinem Durantem, od začátku výtečně stříleli a drželi se ve vedení. Na začátku druhé čtvrtiny si však Durant obnovil zranění a musel odstoupit. I z tohoto šoku se však Warriors oklepali a v průběhu třetí čtvrtiny vedli i o 14 bodů. Pak začali Raptors skóre stahovat a v závěrečném dějství spustili nápor, který dirigoval Kawhi Leonard. Ten zaznamenal 10 bodů v řadě, což znamenalo obrat na až na 103:97 a už to vypadalo, že po utkání vypuknou v Scotiabank Areně i jejím okolí obrovské oslavy. Ty však úřadující šampióni odvrátili třemi trojkami (2x Thompson, Curry) a stále tak mohou žít sen o vítězném hattricku.

Nejvíce bodů: Kawhi Leonard 26 – Stephen Curry 31
    Nejvíce doskoků: Kawhi Leonard 12 – Draymond Green 10
    Nejvíce asistencí: Kawhi Leonard a Kyle Lowry 6 – Draymond Green 8
    Warriors žijí především díky skvělým výkonům Stephena Curryho a Klaye Thompsona.

Šestý zápas na půdě GS je na programu v noci ze čtvrtka na pátek od 3:00! To už je z tohoto utkání vše. Na počtenou! (05:52:08)