Ukrajina – Itálie 1:0 (kon.) | Ekvádor – Jižní Korea 0:1 (kon.)
Ukrajina
1:0 (0:0)
Itálie
Úterý 11.06.2019, 17:30 • Gdynia Stadium, Gdynia • Mistrovství světa U20 • Semifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:29:33)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:19.

Je konec. Ukrajina senzačně postupuje do finále Mistrovství světa U20, když poráží Itálii těsně 1:0.
    Utkání bylo v první půli až příliš taktické a pro oko diváky velice nudné. Jediná větší příležitost se ocitla na domácí straně, když ve 37. minutě parádně vypálil z přímého kopu Serhij Buleca, ovšem italský brankář Plizzari si poradil.
    Druhý poločas se odehrával v podobném duchu, ale v 65. minutě otevřel brankový účet zápasu Serhij Buleca. V 71. minutě měl Vladyslav Suprjaha obrovskou šanci poslal domácí do dvoubrankového vedení, ale svůj únik neproměnil. V 80. minutě dostal Popov druhou žlutou kartu a Ukrajina šla do deseti. O tři minuty později mohl rozhodnout Kaščuk, ovšem jeho pokus orazítkoval břevno. V 90+2. minutě Italové srovnali, když se parádně prosadil Gianluca Scamacca, ale po přezkoumání videa byl jeho gól odvolán, díky faulu.

90+4

90+4
    Italové nyní získali rohový kop z levé strany a dopředu jde i brankář.
    90+2. Neuznaná branka Scamaccy.

90+2
    Tak tohle je masakr! Italové už se radovali ze srovnávací branky, když si Gianluca Scamacca zpracoval míč ve vápně a z otočky vypálil fantastickou ránu, ovšem u toho loktem udeřil soupeře a po přezkoumání videa je gól odvolán!

90+1
    Nákop Itálie skončil pouze u brankáře Lunina.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90
    Christian Capone se po skvělém dloubáčku Pellegriniho ocitl před brankou Ukrajiny naprosto sám, ale svoje zakončení z voleje poslal nad!

89
    Andrea Pinamonti sice byl připraven ve vápně na centr, ale následně svou hlavičku poslal hodně vedle brány Ukrajiny.

88
    Nyní navíc přišel faul od hostujícího celku a posléze přišla rána Kornijenka, která letěla jen vedle tyče.

87
    Ukrajině se skvěle daří držet míč na polovině Itálie, která je hodně nervózní a je velice blízko k vypadnutí.

86
    Nyní se Italové dopustili faulu na polovině soupeře a u míče tak bude Ukrajina.

85
    Ukrajinci předvádí v deseti hráčích ke konci zápasu velice dobrý výkon.

84
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Alessandro Tripaldelli, přichází Marco Olivieri.
    83. Kaščukova střela trefila horní tyč.

83
    A mohlo být rozhodnuto, ovšem fantastická rána ukrajinského hráče Oleksije Kaščuka orazítkovala břevno!

83
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Serhij Buleca, přichází Olexandr Safronov.

82
    Ovšem následný centr nepřinesl zakončení z italské strany a po chvíli skončil míč v moci brankáře Lunina.

81
    Nyní Itálie získala rohový kop z pravé strany a může srovnat stav utkání.
    80. Červená karta Popova po 2. žluté.

80
    Komplikace pro Ukrajinu! Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Denys Popov, který v souboji loktem udeřil soupeře.

79
    Serhij Buleca to zkusil z dálky, ovšem jeho pokus letěl hodně mimo.

77
    Už to vypadalo, že se Gianluca Scamacca dostane do velké šance, ale Andrij Luni včas vyběhl a chytil míč.

76
    Následný volný kop se ovšem Ukrajincům vůbec nepovedl a u balónu tak je Itálie.

75
    Vladyslav Suprjaha využil svou rychlost a obránce Ranieri ho tak musel složit k zemi, za což uviděl žlutou kartu.

73
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Salvatore Esposito, přichází Christian Capone.

73
    Italové poslali dva centry do vápna, ale ani jeden nepřinesl nějakou šanci.
    71. Suprjaha spálil obrovskou příležitost.

71
    Vladyslav Suprjaha se po parádním náběhu za obranu dostal do obrovské tutovky, ale naprosto sám nedokázal překonat brankáře Plizzariho!

70
    Raoul Bellanova zahrál rukou a dvacet minut před koncem základní hrací doby tak budou u míče Ukrajinci.

69
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Maxim Čech, přichází Olexij Chachljov.

68
    Nepovedená přihrávka domácího celku skončila jen vedle svatyně Itálie.

66
    Italové zkoušeli rychle odpovědět, ale nakonec se budou muset smířit s autovým vhazováním.
    65. Serhij BULECA - 1:0

65
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Tak tohle je nečekané a Ukrajinci jdou do vedení! Juchym Konoplja z pravé strany poslal skvělou přihrávku do vápna, kde se dostal do zakončení SERHIJ BULECA a ten zakončil nechytatelně k pravé tyči. Asistence: Juchym Konoplja.

64
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Danylo Sikan, přichází Vladyslav Suprjaha.

63
    Andrea Pinamonti dostal míč proti noze, ale vypálil jen vedle levé tyče soupeřovy svatyně, ovšem nakonec se pískal ofsajd Italů.

61
    Gianluca Scamacca se snažil zakončit v těžké pozici z voleje, ovšem míč opět skončil jen u brankáře Lunina.

60
    Hodina hry je u konce a branky jsme se stále nedočkali.

59
    Italové jsou ve druhé půli o něco lepším týmem, ale nemůže se probojovat přes zataženou obranu Ukrajiny.

57
    Následuje tak pouze odkop od brány Andrije Lunina.

56
    Nebezpečný centr letěl do pokutového území Ukrajiny, ale domácí celek si se vším dokázal poradit.

54
    Velice tvrdým zákrokem se provinil Denys Popov, za který uviděl kartu žluté barvy.

52
    Opět je to Itálie, která se snaží dostat dopředu a vstřelit první branku tohoto zápasu.
    50. Lunin si skvěle poradil se střelou Pinamontiho.

50
    Andrea Pinamonti se ocitl v obrovské šanci, ovšem své zakončení poslal do připraveného Lunina!

49
    Matteo Gabbia byl zfaulován a u balónu tak je opět hostující celek.

47
    Opět je to vyčkávaná, kdy Italové drží míč ve středu hrací plochy.

46
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Roberto Alberico.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:30.

První poločas je u svého konce a branky jsme se zatím nedočkali. Utkání je až příliš taktické a pro oko diváky velice nudné. Jediná větší příležitost se ocitla na domácí straně, když ve 37. minutě parádně vypálil z přímého kopu Serhij Buleca, ovšem italský brankář Plizzari si poradil.

45

45
    Už to vypadalo, že se Andrea Pinamonti dostane do šance, ale ukrajinská obrana si s ním poradila.

44
    Juchym Konoplja šel do souboje se Salvatorem Espositem příliš tvrdě a je mu odpískán faul.

43
    Gianluca Scamacca se ocitl pouze v ofsajdovém postavení a ani tentokrát tak z toho není nebezpečného.

41
    Tentokrát se exekuce této standardní situace ujal Viktor Kornijenko, ovšem jeho pokus nebyl moc povedený a skončil vedle brány Itálie.

40
    A další nedovolený zákrok Italů, kteří jsou ve druhé části prvního poločasu o něco horším týmem.

38
    Následně ale přišel další faul ze strany hostů a Ukrajina tak získala volný kop, ovšem ten už nyní nic nepřinesl.
    37. Buleca nedokázal překonat brankáře Plizzariho.

37
    K exekuci přímého kopu se postavil Serhij Buleca, který skvěle obstřelil zeď, ale Alessandro Plizzari předvedl skvělý zákrok!

36
    Nyní přišel faul ze strany Itálie a Ukrajina tak má k dispozici přímý kop ze střední vzdálenosti.

34
    Enrico Del Prato si skvěle poradil se soupeřem a následuje tak odkop od italské svatyně.

33
    Kyrylo Dryšljuk zezadu podkopl Frattesiho a rozhodčí Raphael Claus odpískal Ukrajině faul.

32
    Italové sice získali rohový kop z levé strany, ale ani ten nic nepřinesl nebezpečného a nuda tak pokračuje.

30
    Posléze ale přišel jen faul domácího hráče a u balónu je Itálie.

29
    Ukrajina získala autové vhazování na polovině soupeře a může se tak dostat do nějaké šance.

27
    Denysu Popovi se vůbec nepovedla přihrávka do běhu na pravé straně a následuje tak odkop od svatyně Plizzariho.

25
    Zatím to jsou ale stále pouze přihrávky zleva doprava a není to pro oko diváka nic atraktivního.

24
    Itálie velice pomalou a klidnou kombinací na své polovině se snaží najít mezeru v ukrajinské obraně.

22
    Dnešní zápas bude hodně o taktice a neočekává se tak moc gólů, což potvrzuje úvod.

20
    Ukrajina nyní lehce drží Italy pod tlakem a má k dispozici autové vhazování.

19
    Danylo Sikan je prvním střelcem na branku v tomto zápase, když se procpal ke hlavičce, ale s tou si poradil brankář Plizzari.

17
    Posléze se Ukrajina snažila dostat k míči na levé straně, ovšem je z toho jen aut pro Itálii.

16
    Momentálně se toho na hrací ploše moc neděje a u míče je spíše Itálie.

14
    Hosté to zkouší po pravé straně, ale tam přes obranu soupeře neprošli.

12
    Opět se domácí mužstvo dostalo dopředu, ale ani tentokrát z toho nebylo nic vážnějšího.

11
    Italové se dopustili menší chyby a nabídli tak svému soupeři rohový kop, po kterém ale přišla střela nad bránu.

10
    Posléze byl navíc odpískán nedovolený zákrok italskému hráči.

9
    Ovšem následný roh a ani další centr poté nic vážnějšího nepřinesl a Ukrajina tak může začít pomalou kombinací na své polovině.

8
    Raoul Bellanova vybojoval rohový kop z pravé strany, o který se postará teprve osmnáctiletý Salvatore Esposito.

6
    Následný roh ale letěl pouze na přední tyč, kde si s ní poradil jeden z řad Italů.

5
    Ukrajina se snažila odcentrovat z levé strany, ovšem obránce Itálie zblokoval míč a následuje centr.

4
    Italové drží míč na své polovině a pomalou kombinací se snaží něco vymyslet.

2
    Hosté se dostali do zajímavé situace, ale nakonec z toho byl pouze ofsajd, ve kterém se ocitl kapitán Pinamonti.

1
    Hned v první minutě uviděl hrotový útočník Ukrajiny Sikan žlutou kartu a začíná se tak hodně zostra.

1

Ukrajina: Lunin – Konoplja, Popov, Bondar (C), Beskorovajnyj, Kornijenko – Kaščuk, Čech, Dryšljuk, Buleca – Sikan.
    Náhradníci: Kučeruk, Riznyk – Chachljov, Musolitin, Safronov, Snurnicyn, Suprjaha, Veremijenko, Ustymenko.

Itálie: Plizzari – Gabbia, Del Prato, Ranieri – Bellanova, Frattesi, Esposito, Luca Pellegrini, Tripaldelli – Scamacca, Pinamonti (C).
    Náhradníci: Carnesecchi, L. Loria – Bettella, Buongiorno, Candela, Alberico, Capone, Colpani, Gori, Olivieri.

Rozhodčí: Raphael Claus – Danilo Simon, Bruno Pires (vš. BRA).

Itálie ve skupině C rovněž dominovala a vyhrála jí se ziskem tří bodů a skóre 3:1. Nejprve vyhrála nad Mexikem 2:1. Posléze si poradila s Ekvádorem 1:0 a následně remizovala s Japonskem 0:0. V osmifinále Itálie dostala domácí Polsko, ale vyhrála 1:0. Ve čtvrtfinále už padlo hodně gólů a z postupu se rovněž radovali Italové, kteří vyhráli nad Mali 4:2.

Ukrajina vyhrál skupinu D se ziskem sedmi bodů a skóre 4:2. V úvodním utkání si poradila s USA 2:1. Posléze vyhrála nad Katarem 1:0 a v posledním zápase skupiny pouze remizovala s Nigérií 1:1. V osmifinále si naprosto jasně poradila s Panamou 4:1. Čtvrtfinále bylo velmi vyhrocené, ale i to Ukrajina zvládla, když vyhrála těsně 1:0 a o jediný gól se postaral Sikan.

V semifinále Mistrovství světa U20 se proti sobě utkají týmy Ukrajina a Itálie. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude na stadionu GOSiR, Gdynia. Úvodní výkop je naplánován na 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.