Golden State Warriors
110:114 (32:33, 57:60, 88:86) Stav série: 2:4
Toronto Raptors
Pátek 14.06.2019, 03:00 • Oracle Arena, Oakland • NBA • Finále

Letošní sezóna NBA dopsala svou poslední kapitolu. Děkuji vám za pozornost po celou finálovou sérii, Torontu gratulujeme k titulu a vám přejeme dobrou noc nebo krásné ráno. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka. (06:26:54)
    Oslava titulu

Střelci: Thompson 30, Iguodala 22, Curry 21, Cousins 12, Draymond Green 11, Looney 6, Livingston 6, Cook 2 – Siakam 26, Lowry 26, VanVleet 22, Leonard 22, Ibaka 15, Gasol 3.

Cenu pro nejužitečnějšího hráče finálové série získal Kawhi Leonard!

Zástupci týmu Toronto Raptors převzali od šéfa NBA trofej pro vítěze!

Viděli jsme zajímavou sérii s krásným vrcholem. Utkání pravděpodobně rozhodlo zranění Thompsona. Po Durantovi to byl druhý klíčový hráč domácího celku, Curry už to v závěru nedokázal utáhnout na vlastních bedrech, čehož Toronto využilo a zvítězilo.
    Torontu fandila celá Kanada!

DÁMY A PÁNOVÉ! TORONTO RAPTORS se poprvé v historii stává vítězem National Basketball League! Trofej pro nejlepší celek soutěže premiérově zamíří do Kanady!

Konec zápasu. (110:114)

Leonard proměnil oba trestné hody a Toronto je hodně blízko historického úspěchu! (110:114)

48:00
    V poslední akci sezóny byl ještě faulován Leonard a ještě bude házet trestné hody. (110:112)

47:59
    Leonard využil technický faul k proměnění trestného hodu. (110:112)

47:59
    Curry minul střelu, hosté míč doskočili, následně si domácí chtěli vzít oddechový čas, který neměli. (110:111)

47:51
    Domácím se nedařilo soupeře faulovat, přesto dobře napadali a Toronto vyhodilo míč do autu. Domácí mají velkou šanci strhnout zápas ve svůj prospěch! (110:111)

47:42
    Lowry měl problém s rozehrávkou a raději si vzal oddechový čas. (110:111)

47:42
    Curry oba trestné hody proměnil. (110:111)

47:42
    Na druhé straně Siakam fauloval Curryho. (108:111)

47:33
    Siakam proměnil svou střelu z pravé strany. (108:111)

47:23
    Oddechová čas Toronta. (108:109)

47:13
    Cousins si naběhl s míčem z levé strany pod koš a krásným skokem usměrnil balón do síťky. (108:109)

46:37
    Lowry faulovall Cousinse jenže s trestnými hody mají domácí problémy. Cousins trefil pouze druhý pokus. (106:109)

46:23
    Cousins fauloval Siakama. Torontský hráč proměnil jeden trestný hod. (105:109)

46:05
    Draymond Green se odhodlal ke střele za tři body a trefil se! (105:108)

45:46
    Lowry si odskočil od soupeře a s trochou štěstí proměnil střelu ve dva body. (102:108)

45:11
    Cousins proměnil pouze první trestný hod. (102:106)

45:11
    Zápasnický faul Ibaky nabídl domácímu celku trestné hody. (101:106)

44:51
    Green zkazil přihrávku na spoluhráče, na druhé straně Ibaka zaznamenal dva body. (101:106)

44:16
    Oddechový čas domácího celku. (101:104)

44:14
    Curry střelu za tři body minul. Na druhé straně VanVleet zůstal zcela sám ve středu na trojkové čáře, počkal si, namířil a usměrnil míč do koše. (101:104)

43:45
    Iguodala fauloval Gasola. Španěl potrestal nedovolený zákrok dvěma proměněnými hody. Opět je srovnáno. (101:101)

43:10
    Iguodala si doskočil míč a o pár sekund později zakončil akci na opačné straně. (101:99)

42:59
    Curry netrefil trojku, vzápětí neuspěli ani VanVleet a Leonard. (99:99)

42:21
    VanVleet proměnil všechny tři trestné hody a vyrovnal na 99:99. (99:99)

42:21
    Livingston fauloval VanVleeta střílejícího trojku. (99:96)

42:00
    Curry odpověděl přesnou střelou za dva body. (99:96)

41:40
    Po pasu Lowryho Siakam uklidil balón do koše. (97:96)

41:26
    Time-out Toronta. (97:94)

41:24
    Livingston dostal krásnou příhru do úniku od Looneyho a samostatnou akci zakončil úspěšným košem. (97:94)

41:12
    Draymond Green zkazil radost Toronta z vedení a vrátil ho na stranu Golden State. (95:94)

40:55
    VanVleet i přes clonu dokázal přesně vystřelit z trojkového území. (93:94)

40:30
    Na druhé straně neuspěl ani Curry. (93:91)

40:13
    Leonard minul koš po průniku pravou stranou. (93:91)

39:14
    Livingston po time-outu vystřelil přesně a Warriors znovu vedou. (93:91)

39:07
    Oddechový čas domácího celku. (91:91)

39:05
    VanVleet zůstal sám na středu, přestože ho tlačil čas, dokázal přesně vystřelit a vyrovnal účet zápasu. (91:91)

38:19
    Clay Thompson, autor třiceti bodů, už se do dnešního utkání nevrátí. (91:88)

37:52
    Lay-up v podání Cooka skončil dvoubodovým košem. (91:88)

37:46
    Ibaka byl sám pod košem, ale netrefil se. (89:88)

37:08
    Ibaka střelou z šestkového kruhu snížil na rozdíl jediného bodu. (89:88)

36:42
    Cousins první šestku nedal, druhá už zamířila do koše. (89:86)

36:42
    Cousins ani nadvakrát nedokázal dostat míč do koše. Při druhém pokusu byl faulován a bude házet trestné hody. (88:86)

36:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (88:86)

Ve třetí části domácí otočili skóre ve svůj prospěch, ale po faulu Dannyho Greena pravděpodobně přišli o Thompsona, nejlepšího střelce domácího celku.

36:00
    Třetí čtvrtina skončila. (88:86)

35:58
    Ibaka trefil zpod koše pouze obroučku, závěrečné dopíchnutí pravděpodobně přišlo po závěrečném klaksonu. (88:86)

35:48
    Cousins doskočil nepodařenou trojku Cooka, jenže vzápětí Curry přišel o míč. (88:86)

35:29
    Neúspěšná trojka Draymonda Greena, odstartovala rychlý protiútok soupeře, ve kterém Lowry nezaváhal. (88:86)

35:07
    Faul Cooka. Lowry první šestku minul, druhá už byla úspěšná. (88:84)

34:55
    Iguodala rozradostnil domácí publikum střelou za tři body. (88:83)

34:29
    Draymond Green fauloval Leonarda. Torontský hráč proměnil první trestný hod, druhý už nedal. (85:83)

34:27
    Neúspěšná akce na jedné straně střídá neúspěch na druhé. Siakam minul dvoubodový pokus, vzápětí neuspěl ani Cousins. (85:82)

34:06
    McKinnie z rohu hřiště netrefil koš střelou za tři body. (85:82)

33:41
    Siakam proměnil oba trestné hody. (85:82)

33:41
    Cousins takticky fauloval Siakama, aby mohl Thompson vystřídat. (85:80)

33:38
    Thompson proměnil obě šestky a pokračuje ve hře. (85:80)

33:38
    Thompson to zázračně rozchodil a pokračuje trestnými hody! (83:80)

33:38
    Thompson je odnášen v doprovodu spoluhráčů. Domácí přišli o klíčového hráče. (83:80)

33:38
    Thompson byl faulován při nájezdu na koš a pravděpodobně se zranil. Faulujícím hráčem byl Danny Green. (83:80)

33:14
    Leonard si připsal čtvrtý faul. Jeho prohřešku nedokázal využít Draymond Green. Domácí hráč netrefil ani jeden trestný hod. (83:80)

33:08
    Cousins fauloval Ibaku. Faulovaný hráč následně proměnil pouze druhý trestný hod. (83:80)

32:44
    Thompson vystřelil za tři body a rozradostnil domácí příznivce. (83:79)

32:22
    Leonard proměnil trestný hod, Toronto snížilo na rozdíl jediného bodu. (80:79)

32:22
    Leonard si seběhl na přihrávku Ibaky a střelou z podkoše získal pro svůj tým dva body a trestný hod. (80:78)

31:57
    Na druhé straně byl úspěšný Curry. (80:76)

31:43
    VanVleet netrefil z tříbodového pokusu (78:76)

31:25
    Oddechový čas pro Toronto. (78:76)

31:19
    Golden State už vede, Iguodala využil přihrávku Curryho. (78:76)

30:45
    Thompson dnes trápí obranu Toronta. Po další trojce je vyrovnáno. (76:76)

30:19
    Siakam odpověděl dvoubodovou střelou. (73:76)

29:52
    Z pravého rohu vylétl do vzduchu Iguodala a vypustil parádní padáček, který skončil v koši. Je z toho trojka. (73:74)

29:29
    Siakam vystřelil za dva body a byl úspěšný. (70:74)

29:07
    Iguodala oba trestné hody minul. (70:72)
    Takto si užívají zápas diváci v Torontu

29:07
    Golden State si vzalo oddechový čas. (70:72)

29:07
    Nejlepší střelec první půle, torontský Lowry, se dopustil čtvrté osobní chyby a musí si dát pozor, aby utkání pro něj předčasně neskončilo. (70:72)

28:45
    VanVleet střelou za tři body minul, na opačné straně Curry z hranice tříbodové střely mířil přesně. (70:72)

28:18
    Iguodala první trestný hod proměnil, druhý už ne. (67:72)

28:18
    Gasol fauloval při střele Iguodalu. (66:72)

27:48
    Leonard byl při střeleckém pokusu faulovaný a po následném trestném hodu přidal třetí bod v krátkém sledu. (66:72)

27:48
    Leonard bleskově odpověděl a znovu je rozdíl pětibodový. (66:71)

27:41
    Draymond Green snížil dvoubodovou střelou. (66:69)

27:25
    VanVleet oba trestné hody proměnil a znovu to je o pět bodů. (64:69)

27:25
    Faul Curryho na VanVleeta, dva trestné hody pro hráče Toronta. (64:67)

26:53
    Leonard odpověděl na úspěšný pokus Thompsona přesně mířenou trojkou. (64:67)

26:25
    Thompson vystřelil zpod koše a srovnal na 64:64. (64:64)

25:54
    S Currym to asi tak vážné nebude. Nyní vyzkoušel střelu zpoza tříbodové čáry a trefil přesně. (62:64)

25:45
    Siakam trefil dvoubodový pokus. (64:59)

25:30
    Thompson vběhl do dvojkového prostoru a střelou bez bloku snížil rozdíl a tři body. (59:62)

25:01
    Faul Curryho, ten trochu kulhá. To by byla další citelná ztráta pro domácí celek. (57:62)

24:34
    Na druhé straně střílel z dálky VanVleet a trefil dvoubodový koš. (57:62)

24:20
    Curry za tři body, ale minul. (57:60)

24:01
    Začala třetí čtvrtina. (57:60)
    První půle trochou čísel

Střelci (po 2. čtvrtině): Thompson 18, Iguodala 11, Curry 9, Cousins 7, Looney 6, Draymond Green 4, Livingston 2 – Lowry 21, Siakam 13, Ibaka 10, Leonard 9, VanVleet 6, M. Gasol 1.

Zápas jako na houpačce pokračoval i ve druhé čtvrtině. Chvíli vedlo Toronto, chvíli Golden State. Závěr první půle hosté ovládli ve svůj prospěch a do druhé půle půjde s tříbodovým náskokem.

24:00
    Druhá čtvrtina skončila. (57:60)

23:57
    Lowry v závěru prvního poločasu netrefil střelu z dálky, úspěšný nebyl ani Curry. (57:60)

23:32
    Lowry bleskově odpověděl úspěšným dvoubodovým pokusem. (57:60)

23:28
    Thompson proměnil všechny tři trestné hody a dotáhl Warriors na rozdíl jednoho bodu. (57:58)

23:28
    Leonard fauloval Thompsona a domácí hráč má výhodu tří jednobodových pokusů. (54:58)

23:15
    Leonard trestný hod proměnil a Toronto vede o čtyři body. (54:58)

23:15
    Leonard byl při úspěšné střele faulován Iguodalou a kromě dvou bodů má výhodu trestného hodu. (54:57)

22:35
    Lowry z rychlé akce odpověděl dvoubodovým košem. (54:55)

22:25
    Curry našel dlouhou přihrávkou na levé straně Iguodalu a zcela nekrýtý domácí hráč trefil tříbodový koš. (54:53)

21:55
    Leonard střílel z nepřipravené pozice a minul. (51:53)

21:25
    Lowry viděl u pravé strany koše Ibaku, přihrál mu a pak sledoval, jak jeho kolega po výskoku uklidil míč do koše. (51:53)

21:04
    Curry našel Greena pod košem a máme srovnáno. (51:51)

20:52
    Ibaka uviděl naskakujícího Siakama a ten jeho pobídky využil. (49:51)

20:15
    Ibaka srovnal střelou ze středu delší dvojkové vzdálenosti. (49:49)

20:00
    Thompson proměnil všechny tři trestné hody a Toronto musí dotahovat. (49:47)

20:00
    Gasol fauloval Thompsona a nabídl domácímu hráči trestné hody. (46:47)

19:45
    A Siakam posílá Toronto úspěšným dvoubodovým pokusem do vedení. (46:47)

19:20
    Leonard střelou kousek od trojkové čáry snížil na rozdíl jednoho bodu. (46:45)

19:10
    Draymond Green ukázkově našel rozběhnutého Iguodalu a spoluhráči přihrál balón do smeče. Iguodala prokázal svou kvalitu a míč poslal do koše. (46:43)

18:58
    Golden State ubránilo útočnou akci Toronta. (44:43)

18:38
    Nepovedené akce Toronta donutily trenéra Nurseho vzít si oddechový čas. (44:43)

18:38
    Krásná akce Golden State. Draymond Green nahodil míč na koš, tam si vyskočil Iguodala a smečí vrátil vedení na stranu Warriors. (44:43)

18:13
    Curry se snažil vybojovat faul na Gasolovi, jenže ten včas zastavil a nechal Curryho vystřelit za dva body. (42:43)

17:55
    Leonard se uvolnil na levé straně, ale netrefil koš. (40:43)

16:56
    Po přihrávce Draymonda Greena uklidil míč do koše Looney. (40:43)

16:41
    Na druhé straně netrefili zpod koše VanVleet a Siakam. (38:43)

16:12
    Domácí tak dlouho kombinovali, až Livingston střílel z těžké pozice a trefil jen obroučku. (38:43)

15:48
    Oddechový čas si vzal domácí trenér Kerr. (38:43)

15:45
    Toronto odskakuje na rozdíl pěti bodů, VanVleet napodobil Siakama a střelou zpoza trojkové čáry trefil koš. (38:43)

15:07
    Siakam vystřelil z pravé strany za tři body a byl úspěšný. (38:40)

14:44
    Vedení se nám přelévá z jedné strany na druhou, přičinil se o to Cousins. (38:37)

14:26
    Přesnější byl Ibaka a Toronto opět vede. (36:37)

14:13
    Looney zablokoval střelu Powella, vzápětí Thompson minul koš střelou z pravé strany. (36:35)

13:48
    Nakonec Thompson dostal pouze dvě možnosti a obě proměnil. (36:35)

13:48
    Thompson byl faulován při pokusu o trojku McCawem a bude mít výhodu třech trestných hodů. (34:35)

13:19
    Lowry uspěchal útočnou akci, přišel o míč, jenže na opačné straně Thompson ztratil míč. (34:35)

12:35
    Na druhé straně se prosadil Livingston a už je to znovu pouze o bod. (34:35)

12:25
    Lowry oba trestné hody proměnil. (32:35)

12:25
    Faul Cooka na Lowrym. Dva trestné hody pro hráče Toronta. (32:33)

12:01
    Začala druhá čtvrtina. (32:33)

Divoká první čtvrtina je za námi. Toronto si v úvodu zápasu vypracovalo až osmibodový náskok. Ten se však domácím podařil otočit a v posledních minutách se s kanadským celkem přetahují o vedení v utkání.

12:00
    První čtvrtina skončila. (32:33)

12:00
    V závěru první čtvrtiny střílel Curry přes celé hřiště, ale trefil jen obroučku. (32:33)

11:52
    Curry oba trestné hody proměnil. (32:33)

11:52
    Po faulu Lowryho má Curry výhodu dvou trestných hodů. (31:33)

11:28
    Leonard za dva body úspěšný a Toronto odskakuje. (30:33)

10:47
    Domácí se dlouho neradovali, Ibaka vrátil vedení na stranu Toronta. (30:31)

10:35
    Za tři body úspěšný i Curry a Golden State znovu vede. (30:29)

10:27
    Lowry si odpočinul na střídačce a už zase řádí. Z levé strany trefil trojkový koš. (27:29)

10:04
    Na druhé straně minul z trojkového pokusu Siakam. (27:26)

09:50
    Draymond Green z těžké pozice trefil dvoubodový koš. (27:26)

09:05
    Cousins trestný hod proměnil a rozdíl je už jen jednobodový. (25:26)

09:05
    Cousins byl při střele faulován a kromě dvou bodů získal výhodu šestky. (24:26)

03:17
    Toronto v letošním ročníku už třikrát vyhrálo v Oracle Areně. Domácí neuspěli proti kanadskému celku nejen v play-off, ale i v základní části. (22:26)

08:43
    Oddechový čas Toronta. (22:26)

08:37
    Curry našel pod košem Cousinse a ten umístil míč do koše. (22:26)

08:18
    Série neúspěšných střel z obou stran. Minuli Thompson i VanVleet. (20:26)

07:53
    Po faulu McKinnieho proměnil Gasol pouze jednu šestku. (20:26)

07:32
    VanVleet dvojkou odpovídá na poslední koš domácího celku. (20:24)

07:20
    A znovu Thompson. Trojkou snižuje na rozdíl dvou bodů. (20:22)

06:47
    Thompson dvoubodovým pokusem snižuje. (17:22)

06:34
    Po faulu McKinnieho Lowry proměnil pouze jednu šestku. (15:22)

06:17
    Leonard dvoubodovým pokusem udržuje náskok Toronta mezi čtyřmi až osmi body. (15:21)

05:54
    Thompson vyskočil zpoza trojkové čáry a poslal balón do koše. (15:19)

05:33
    Siakam využil pobídky Lowryho a v letu usměrnil míč do koše. (12:19)

05:03
    Domácí kouč si vzal oddechový čas. (12:17)

04:59
    Thompson udeřil zpod koše a na světelné tabuli svítí skóre 12:17. (12:17)

04:30
    Iguodala vsadil na dvoubodový pokus a i on je úspěšný. (10:17)

03:56
    Torontu se daří střílet zpoza tříbodové čáry. Siakam podruhé trefil trojku. (8:17)

03:34
    Faul Lowryho, Curry oba trestné hody proměnil. (8:14)

03:24
    Siakam vystřelil za tři body a trefil přesně! (6:14)

03:15
    Looney střelou zpod koše snížil náskok Toronta na rozdíl pěti bodů. (6:11)

02:38
    Iguodala snížil střelou za dva body. (4:11)

02:12
    Lowry znovu udeřil, střelou téměř z poloviny hřiště navýšil svůj bodový účet na jedenáct bodů. (2:11)

01:51
    Looney zaznamenal první dva body domácího celku. (2:8)

01:17
    Lowry je při chuti a další trojkou zvýšil na osmibodový rozdíl. (0:8)

00:58
    Domácí neproměnili svou šanci, na druhé straně trefil trojku Lowry. (0:5)

00:20
    Toronto vyhrálo rozskok a Lowry po dvaceti sekundách otevřel skóre. (0:2)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Vše se chystá k zahájení utkání. Hráči se již svlékli do dresů a za malou chvíli odstartuje 6. finále NBA!

Základní sestavy:

Golden State Warriors: Iguodala, Green, Looney, Thompson, Curry.

Toronto Raptors: Lowry, Leonard, Green, Siakam, Gasol.

Rozhodčí: Goble, Davis, Guthrie..

V Oracle Areně nyní zazněla hymna Kanady, za malou chvíli přijde na řadu národní píseň Spojených států.
    Na západ USA dorazili i kanadští fanoušci.

Pro Golden State je dnešní utkání trochu specifické. Hráči aktuálního držitele mistrovského titulu naposledy nastoupí v Oracle Aréně. Od příštího ročníku budou hrát v nedalekém San Franciscu. Válečníci by rádi zakončili své působení v Oaklandu, kde hrají už od roku 1966, zlatým hattrickem.

Vstupenky na dnešní duel byly k mání už od 513 dolarů. Ta nejlepší místa se prodávají v desítkách tisíc dolarů. Průměrná cena vstupenek činí 1127 amerických dolarů.

Trenér šestinásobného vítěze NBA postrádá ve svém kádru zraněného Kevina Duranta, velkou osobnost domácího celku. Ač zraněný, zkusil naskočit do pátého zápasu, bohužel zranění se znovu ozvalo a pro dvojnásobného majitele trofeje za nejcennějšího hráče finále utkání v 16. minutě skončilo.

Poohlédněme se za předchozími zápasy. Série odstartovala dvěma zápasy v Torontu. V prvním utkání drželo Golden State krok s Torontem pouze v první půli. Poté už hráči kanadského celku svého soupeře nepustili do vedení a zvítězili o devět bodů 118:109. Střelecké tabulky ovládli Curry (GSW, 34 bodů) a Siakam (TOR, 32 bodů).

Druhý zápas rozhodl přelom druhé a třetí čtvrtiny. Zde tým pod vedením trenéra Kerra získal dvacet bodů v řadě, přehoupl vedení na svou stranu a zápas dovedl do vítězného konce v poměru 109:104. Torontu nepomohlo ani 34 bodů Leonarda a série se stěhovala na západ USA za stavu 1:1.

Warriors nedokázali využít domácího prostředí a oba duely prohráli. Ve třetím utkání Toronto pustilo svého protivníka do vedení pouze na 17 sekund, zbylou část zápasu mělo ve své režii a zaslouženě zvítězilo 123:109. 47 bodů Curryho na Raptors nestačilo.

Zápas číslo 4 rozhodla druhá půle. Družstvo z Oaklandu mělo dobrý rozjezd, v první čtvrtině vedlo už o 11 bodů, ale s přibývajícím časem Toronto převzalo otěže zápasu, na začátku třetí čtvrtino otočilo utkání na svou stranu a s velkým střeleckým příspěvkem Leonarda (36 bodů) získalo třetí bod za vítězství 105:92.

V Torontu už bylo vše připraveno na převzetí. Golden State sice ve třetí třetině vedlo o 14 bodů, ale v závěru utkání dokázali Kanaďané otočit výsledek na svou stranu. V poslední minutě si válečníci vzali vedení na svou stranu a poslední sekundě trnuli při střele Lowryho. Míč se jen odrazil o obroučku a Golden State si vybojovalo šestý zápas po vítězství 106:105.

Krásný dobrý večer u sledování online přenosu z nejprestižnější basketbalové soutěže. Před námi je vrchol letošního ročníku, šestý finálový souboj mezi Torontem Raptors a Golden State Warriors. Lépe je na tom kanadský tým, kterému stačí k historickému prvenství jedno vítězství. V sérii vede 3:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Igor Mainka

Golden State Warriors: Iguodala, Draymond Green, Looney, Thompson, Curry – Bell, Jerebko, McKinnie, Cousins, Bogut, Cook, Livingston, Evans.
    Toronto Raptors: Lowry, Leonard, Danny Green, Siakam, Gasol – Anunoby, Miller, Powell, Ibaka, VanVleet, Lin, McCaw, Meeks.

Rozhodčí: Goble, Davis, Guthrie.

Diváci: 19596 (100%)