Opava – Vítkovice 4:0 (kon.) | Č. Budějovice – Příbram 1:2 (kon.) | Sereď – Dubnica 6:0 (kon.)
Plzeň – Sokolov 2:0 (kon.) | Zlín – Brno 0:1 (kon.) | Jablonec – Jihlava 3:0 (kon.)
Slezský FC Opava
4:0 (1:0)
MFK Vítkovice
Středa 19.06.2019, 10:30 • Hřiště U Koupaliště, Opava • Přípravný zápas

Máme za sebou přípravný zápas na novou sezónu, v němž Opava porazila druholigového soupeře z Vítkovic jasně 4:0. Do vedení se domácí dostali ve 35. minutě, kdy dobrou práci Juřeny zužitkoval Václav Jurečka. Další branky padaly až ve druhé půli, na 2:0 zvýšil střelou do prádzné brány Filip Souček, na něhož o deset minut později navázel překvapivou ranou na přední tyč René Dedič. V závěru ještě svou druhou branku v zápase zapsal Filip Souček, jenž tak upravil na konečných 4:0.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (12:15:47)

90
    88. Filip SOUČEK - 4:0

88
    Opava právě vstřelila branku!
    Tak ještě jeden gól v brance Vítkovic! Centr z pravé strany si zpracoval nikým nebráněný FILIP SOUČEK, jenž sám před gólmanem dokázal zaznamenat svou druhou branku v zápase!

87
    Z levé strany vypálil na zadní tyč hráč domácích. Gólman se natahoval marně, balón ale skončil těsně vedle tyče.

86
    Opavští jakoby v závěru chtěli dát příležitost zaútočit i soupeři, přihrávku na střed ovšem dobře vystihl Souček.

85
    Dlouhý nákop hostů zamířil do země nikoho. Domácí hráč uvede míč znovu do hry autovým vhazováním.

84
    Zavadilovi tentokráte pokus tolik nesedl, trefil pouze dobře postavenou zeď.

83
    Opět došlo k faulu těsně za hranicí hostující šestnáctky, další šance pro Pavla Zavadila.

82
    Nyní ale po chybě v rozehrávce Vítkovičtí skutečně zahrozila, střela však nakonec prosvištěla vysoko nad brankou.

81
    Opava se může v posledních minutách těšit ze souvislého tlaku, soupeře k míči prakticky vůbec nepouštějí.

80
    Do konce zápasu zbývá posledních deset minut. Opava potvrzuje roli favorita po všech směrech, druholigové Vítkovice se dostávají do přílšžitostí jen velmi zřídka.

79
    Po ponechané výhodě se jeden z opavských zase hnal úplně sám na branku, gólmanovi ovšem udělal příliš dlouhou kličku, a tak ze slibné šance nakonec nic nebylo.

78
    Pěkný signál, kdy na přední tyči prodlužoval jeden z hráčů. Bohužel pro domácí, na zadní tyči nedokázal balón nikdo doklepnout do sítě.

77
    Po zblokovaném centru z levé strany bude mít Opava k dispozici rohový kop.

76
    Dlouhý odkop vítkovického gólmana pramení ve standartní situaci, neboť opavský stoper v hlavičkovém souboji nedovoleně strčil do protihráče.

75
    Dlouhý nákop na pravou stranu svého adresáta nenašel. Ani jeden z domácích hráčů se za balónem ani nerozběhl.

74
    Po pravé straně se pokusil prosmýknout střelec druhé branky Filip Souček, do cesty se mu ale postavila hned dvojice protihráčů.