Belgie – Itálie 1:3 (kon.) | Španělsko – Polsko 5:0 (kon.)
Belgie
1:3 (0:1)
Itálie
Sobota 22.06.2019, 21:00 • Mapei Stadium – Città del Tricolore (Reggio Emilia) • Mistrovství Evropy U21 • Skupina A

Itálie měla i ve druhé půli převahu a dokázala se dostat do dvou brankové vedení. Ke konci zápasu se prosadil i jejich soupeř, nicméně Italové svou třetí brankou pečetili celkové vítězství a nakonec obsazují v tabulce druhé místo, ze kterého zatím postupují do play off. Avšak ještě musí čekat jak dopadnou další zápasy ve skupinách. Belgie se loučí se šampionátem, na kterém ani jednou nedokázali zvítězit. (23:11:38)

90+5

90+5
    Tak ještě Gianluca Mancini dostane žlutou kartu a v nastaveném čase jsme spíše viděli časté fauly a rozdávaní karet.

90+4
    Karetní představení ve druhém poločase nebere konce a nyní žlutá karta pro Pezzellu.

90+3
    Isaac Mbenza za podražení vidí druhou žlutou kartu a končí o dvě minuty dříve. Avšak za chvíli jej do šatny doprovodí i zbytek týmu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě pět minut.

90
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Federico Dimarco.

89
    Žlutou kartu dostává Federico Chiesa (Itálie).
    89. Federico CHIESA - 1:3

89
    Itálie právě vstřelila branku!
    Autorem branky je FEDERICO CHIESA, který si navedl míč na střelu a zakončil obdobně jako hráč Belgie při své brance. Následně se při oslavě branky zbavil dresu, ale záhy zjišťuje, že branka se ještě bude kontrolovat videem, zda nešlo o ofsajdové postavení. Po chvilce napětí rozhodčí potvrzuje branku!

88
    Itálie nyní kombinuje na polovině soupeře. Dokáží dát uklidňující a rozhodující branku?

87
    A ani jubilejní desátý pokus rohové standardní situace, nepřináší nic zajímavého.

86
    Federico Bonazzoli si zasekl ve vápně míč a zbavil se tak Eliase Cobbauta. Nicméně nakonec byla jeho rána blokována na roh.

84
    Nyní se spíše hraje uprostřed hrací plochy.

83
    Belgie má snahu, ale nedostává se do dalších zakončení. Itálie se snaží hrát v klidu a neudělat žádnou další chybu.

80
    V posledních deseti minutách hry se ještě Italové mohou strachovat. Případná remíza by je poslala opět mimo postupové pozice. Nicméně Belgie ví, že už nemůže postoupit, tak uvidíme, nakolik to ovlivní jejich snahu za vyrovnáním.

79
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Federico Bonazzoli.
    79. Yari VERSCHAEREN - 1:2

79
    Belgie právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla pěkná branka. Rychlý přechod do útoku a na jeho konci YARI VERSCHAEREN, který si navedl míč na střelu a pěkně se trefuje do pravého horního rohu. Alex Meret byl proti tomuto zakončení zcela bez šance a vůbec jej ani nečekal.

Adam Dořák

Branky: 79. Verschaeren (Schrijvers) – 44. Barella, 53. Cutrone (L. Pellegrini), 89. Chiesa

Karty:   45+1. Saelemaekers (BEL), 56. D. Cools (BEL), 58. Bushiri (BEL), 62. Mangala (BEL), 71. Verschaeren (BEL), 76. Mbenza (BEL) – 65. Locatelli (ITA), 89. Chiesa (ITA), 90+4. Gi. Pezzella (ITA), 90+5. Mancini (ITA)   90+3. Mbenza (BEL)

Belgie: De Wolf – Cobbaut, Bushiri, Bornauw, D. Cools – Bastien (59. Mangala), Heynen, Schrijvers (C), Omeonga (59. Verschaeren) – Lukebakio, Saelemaekers (74. Mbenza).
    Náhradníci: Jackers, Teunckens – Amuzu, De Norre, De Sart, Leya Iseka, Mangala, Mbenza, Schryvers, Verschaeren, Wouters.

Itálie: Meret – Calabresi, Mancini, Bastoni, Gi. Pezzella – Barella (90. Dimarco), Mandragora (C) – Chiesa, Locatelli (72. Tonali), L. Pellegrini (79. Bonazzoli) – Cutrone.
    Náhradníci: Audero, Montipò – Adjapong, Bonazzoli, Bonifazi, Dimarco, Kean, Murgia, Orsolini, Romagna, Tonali.

Rozhodčí: S. Jovanovic