Zlaté Moravce – B. Bystrica 2:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Příbram 3:3 (5:4 po pen.) | Dunajská Streda – Šamorín 6:3 (kon.)
Trnava – Petržalka 6:1 (kon.) | Žižkov – Jihlava 2:1 (kon.) | Chrudim – Dukla Praha 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Vlašim 3:1 (kon.) | Skalica – Slovácko 0:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Varnsdorf 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Teplice 2:1 (kon.) | Příbram – Teplice 4:4 (kon.) | Karviná – Žilina 4:3 (kon.)
Benešov – Sparta 1:3 (kon.) | Bohemians 1905 – Ústí n. L. 1:4 (kon.) | Jablonec – Hr. Králové 1:0 (kon.)
Kynšperk nad Ohří – Sokolov 1:15 (kon.) | L. Mikuláš – Plzeň 1:4 (kon.) | Pardubice – Dukla Praha 3:0 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 1:2 (kon.) | Slovan Bratislava – Ostrava 3:2 (kon.)
MFK Chrudim
4:2 (4:1)
FK Dukla Praha
Sobota 22.06.2019, 10:40 • FC Hlinsko • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Zdravím všechny fotbalové příznivce. Startuje letní příprava na novou sezónu, čeká nás řada přátelských zápasů. Jak jistě víte, Dukla Praha sestoupila do druhé nejvyšší soutěže, ve které se potká také s Chrudimí. S tou si dnes zahraje přátelské utkání

MFK Chrudim: Mrázek – Hlavsa, Dostálek, Miker, Vašulín, Rybička, Řezníček, Kesner, Janoušek, Krčál, Vencl

FK Dukla Praha: Šťovíček – Chlumecký, Lauko, Mentberger, Kosík, Kolman, Tetour, Kovaľ, Kovernikov, Holík, Podaný

Rozhodčí: Kvaček – Zita, Mrázek.

1

2
    Čárový rozhodčí signalizoval ofsajd fotbalisty ve žlutém dresu. Chrudimští bleskově rozehráli, ovšem s míčem se dostali do zámezí.

3
    Velmi tvrdě byl na polovině hřiště dohrán Jiří Miker. Sudí Kvaček neváhal ani vteřinu a odpískal nedovolený zákrok.

4
    Nedorozumění v kombinaci Dukly. Pro balón si vyběhl brankář Mrázek, který už se rozhlíží, komu by rozehrál.

6
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Na úvodní branku jsme čekali pět minut. Chrudimští zahrozili po levé straně, odkud směřoval přízemní centr do vápna. Balón si našel PETR RYBIČKA, který ve skluzu překonal Šťovíčka!
    6. Petr RYBIČKA - 1:0

7
    Rozhodčí Kváček píská další nedovolený zákrok. Chrudim bude rozehrávat standardku, balón si staví Ondřej Kesner.

8
    Obrana pražského celku se bez věších problémů ubránila. Chrudimští však i nadále pokračují v kombinaci, v úvodu jsou jednoznačně aktivnějším týmem.

10
    Podaný se k míči nedostal, Chrudim to zkoušela dlouhým nákopem na útočnou polovinu, čárový rozhodčí signalizoval ofsajd.

11
    Další akce Chrudimi po levé straně. Pražané se ubránili jen za cenu prvního rohového kopu v tomto zápase, deset minut hry je za námi.

12
    Dukla se zatím pouze brání. Následovat bude další roh pro fotbalisty v červených dresech, opět z levé strany.

13
    Miker na míč nedosáhl, ovšem Vencl v akci pokračoval. Po jeho centru jsme viděli závar v malém vápna Dukly, Šťovíček odkopl do zámezí.

14
    V souboji dvou šestnáctek byl úspěšnější Janoušek. Chrudimský kapitán čistě odstavil soupeře, který zůstal ležet na trávníku.

15
    Obrovská šance pro Chrudim! Na pravé straně zůstal úplně volný Miker, který z těžkého úhlu zakončoval na zadní tyč. Šťovíček vyrazil pravou rukou na roh!

16
    Výbornou defenzivní práci předvedl Řezníček. Ten získal balón, poté byl na něj odpískán útočný faul, rozehrávky se ujme Mrázek.

18
    Na Šťovíčka se řítí jeden útočný výpad soupeře za druhým. Chrudim vybojovala autové vhazování, o malou chvíli později další roh.

19
    K hlavičce se dostal zhruba na malém vápně Vencl. Jeho zakončení nebylo přesné, balón zůstal na hrací ploše, hra pokračuje.

21
    Holík hledal svého spoluhráče. Ten ale s přihrávkou nepočítal, balón nakonec skončil v zámezí, zahraje si Mrázek.

22
    Dobrou práci odvedl Podaný. Ten podržel balón, poté rozehrál svým spoluhráčům, ti nyní kombinují na vlastní polovině.

24
    Snad poprvé v zápase s Pražané dostali ve větším počtu k pokutovému území soupeře. Celou akci ale nevyřešili úplně nejlépe a musí se rychle vracet.

25
    Na levé straně zůstal úplně volný Tetour, který to zkoušel stříleným centrem. Balón nakonec zastavil jeden z chrudimských beků.

26
    Sám na branku mohl běžet Vašulín. Tomu chyběla vyšší rychlost, obrana Dukly jej doběhla, chrudimský hráč nakonec zakončit nedokázal.

27
    Skvělou defenzivní práci odvedl Hlavsa, který nepustil soupeře k míči. Ten se nakonec dostal do zámezí, Mrázek bude odkopávat.

29
    Hra se nám s postupem času vyrovnává. Pražané se snaží držet balón na svých kopačkách a kombinují ve středu hřiště.

31
    Tetour byl sestřelen jasným skluzem. Rozhodčí však k překvapení všech hru nechal pokračovat, dukelský hráč se hodně zlobí.

32
    Snad první střela Dukly v tomto zápase. Pražané to zkoušeli z dlouhé vzdálenosti, Mrázek nakonec zasahovat nemusel.

34
    Rozdíl ve skóre je v tuto chvíli dvoubrankový! Míč po rohovém kopu poskakoval ve vápně Dukly, poté se do něj opřel ONDŘEJ VENCL, který nenápadnou střelou k tyči překvapil Šťovíčka!
    34. Ondřej VENCL - 2:0

35
    Dukla právě vstřelila branku!
    Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat! Balón propadl na pravou stranu, odkud do vápna směřoval přízemní centr. Na ten se natáhl LUKÁŠ HOLÍK, který ve skluzu snížil!
    35. Lukáš HOLÍK - 2:1

37
    Přestřelka pokračuje! Chrudimští to skvěle vykombinovali na levé straně, následoval centr na malé vápno. Tam byl JIŘÍ MIKER, který trefil z voleje do protipohybu brankáře Dukly!
    37. Jiří MIKER - 3:1

38
    Uvidíme, jak na třetí inkasovaný gól zareagují Pražané. Ti v tuto chvíli kombinují na vlastní polovině hřiště.

40
    Hodně přísně odpískaný faul ve prospěch Chrudimi. Ta bude rozehrávat přímý kop z nějakých devatenácti metrů, dobrá šance na skórování!

41
    Balón si vzal na starost ONDŘEJ KESNER, který zakončoval technicky přes zeď. Míč se s pomocí tyče dostal do sítě, to byla parádní trefa chrudimského hráče!
    41. Ondřej KESNER - 4:1

43
    Rozhodčí Kvaček ponechával výhodu, o malou chvíli později odpískal faul. Následovat bude standardní situace pro Duklu!

44
    Potlesku se v tuto chvíli dočkal Miker. Ten z vlastní poloviny zkoušel překvapit brankáře Šťovíčka. A nechybělo mnoho!

45
    To byla tutovka pro Chrudim! Sám na branku totiž postupoval Rybička, který se pokoušel obstřelit gólmana. Trefil tyčku!

45+1

Úvodní část tohoto přípravného utkání je za námi. Nabídla nám celkově pět branek, o čtyři z nich se postarala Chrudim, která byla po celý první poločas jednoznačně aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Rozdíl mohl být ještě vyšší, ovšem Rybička v poslední minutě trefil brankovou konstrukci!

Chrudim půjde do druhého poločasu v této sestavě: Zima – Hynek, Čáp, Sulík, Drahoš, Řezníček, Janoušek, Mastík, Sixta, Ujec, Langr, Vencl

Druhý poločas začne přibližně v 11:45.

46

47
    Chrudimští to zkoušeli dnes už podruhé z vlastní poloviny hřiště. Vyběhnutého brankáře soupeře ale překonat nedokázali.

48
    Pražané jsou v úvodu druhého poločasu aktivnějším týmem. Dukla vybojovala rohový kop z pravé strany hřiště.

50
    Po levé straně utekl Sulík, který posílal přízemní centr do malého vápna. Na něj ale jeho spoluhráč dosáhnout nedokázal.

51
    Pět minut druhého poločasu je za námi. Vypadá to, že chrudimští fotbalisté budou hrozit především z rychlých brejků.

52
    Teď Chrudim doslova zamkla soupeře před jeho vápnem, nakonec vybojovala rohový kop. Ten bude rozehrávat z pravé strany.

54
    Několik nepřesností na obou stranách hřiště. Hra se v tuto chvíli přelévá z jedné strany na druhou, hraje se bez větších šancí.

55
    Sulík byl o míč obrán, ovšem jen za cenu odkopu do zámezí. Chrudim tak zůstane u balónu, bude vhazovat na útočné polovině.

56
    Další rohový kop pro Chrudim. Defenziva Dukly se bez větších problémů ubránila, Pražané už spěchají dopředu.

57
    Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Podaný. Jeho pokus mířil vysoko nad branku, rozehrávky se ujme Zima.

59
    Útočný výpad Pražanů zastavil praporek čárového rozhodčího, který signalizoval postavení mimo hru.

60
    Podaný to vzal na sebe. Navedl si balón do strany, levou nohou poté vystřelil doprostřed branky, kde byl připravený Zima!

61
    Rozběhla se závěrečná půlhodina tohoto utkání, tempo hry oproti prvnímu poločasu výrazně opadlo, u míče především Dukla.

62
    Chrudimští vhazovali z vlastní poloviny poblíž rohového praporku, o malou chvíli později byli vysvobozeni útočným faulem soupeře.

64
    Na pravé straně se skvěle uvolnil Hynek, jehož následný centr nenašel žádného z fotbalistů v červeném dresu.

65
    Ostrá slova směrem k rozhodčímu měl Daniel Tetour, který tak jako první hráč v dnešním přátelském utkání vidí žlutou kartu.

66
    Tentokráte se píská nedovolený zákrok ve prospěch Chrudimi, která bude rozehrávat zhruba z poloviny hřiště.

68
    Nedorozumění mezi chrudimskou obranou a brankářem Zimou. Toho využil LUKÁŠ HOLÍK, který hlavičkou přehodil gólmana soupeře a snížil!
    68. Lukáš HOLÍK - 4:2

69
    Po centru z pravé strany se natahoval jeden z dukelských fotbalistů. Tomu k lepšímu zakončení chyběl zhruba krok!

70
    Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Sulík. Ten ale nemířil vůbec dobře, jeho zakončení minulo branku!

72
    Další tutovka pro Chrudim! Parádní práci na pravé straně odvedl Hynek, který svým centrem našel Ujece. Ten si balón zpracoval na prsa, vzápětí z vyložené šance přestřelil branku!

73
    Obrany už jakoby ani neexistovaly! Na druhé straně se jeden z dukelských hráčů ocitl tváří v tvář Zimovi. Chrudimský gólman vytáhl bravurní zákrok!

74
    Útočnou akci Chrudimi zastavuje praporek čárového rozhodčího, který signalizuje ofsajd, Dukla bleskově rozehrává.

75
    Pražané rozehrávali rohový kop, soupeř se osvobodil za cenu dlouhého odkopu směrem na útočnou polovinu hřiště.

77
    Rychlá kombinace hráčů v červených dresech, následný centr hledal Ujece. Na poslední chvíli zasáhla obrana soupeře, rohový kop.

79
    Balón skončil v zámezí. Běží pro něj brankář Zima, který bude odkopávat od vlastní branky.

80
    Individuální akce Tetoura, který se pokoušel centrovat na zadní tyčku. Tam byl připravený gólman soupeře, který míč vyboxoval.

81
    Hodně nepřesný centr z kopačky dukelského fotbalisty. Balón skončil vysoko nad brankou, do hry se zapojí opět Zima.

82
    Dva výborné zákroky brankáře Zimy během krátké chvíle! Holík mohl zkompletovat hattrick, ovšem gólman Chrudimi byl proti!

84
    Hlavní rozhodčí odpískal nedovolený zákrok chrudimského hráče zhruba tři metry za velkým vápnem. Balón si staví Podaný, vypadá to na přímé ohrožení branky.

85
    Podanému se střela vůbec nevyvedla! Balón skončil vysoko nad brankou, Zima nakonec nemusel vůbec zasahovat.

86
    Holíkovi se vystřelit nepodařilo, balón posunul na levou stranu, kde Podaný ze stoprocentní příležitosti přestřelil branku!

88
    Z levé strany zakončoval David Zrůst. Jeho dalekonosnou střelu zastavilo břevno, chrudimský hráč se i přesto dočkal potlesku!

90
    Hlavní rozhodčí pískal útočný faul chrudimského fotbalisty, víc už se pravděpodobně nestane.

90+1

Je dobojováno! O vítězství Chrudimi rozhodl první poločas, ve kterém Dukla inkasovala čtyři branky. Druhá půle byla vyrovnanější, k vidění bylo několik šancí na obou stranách, ovšem skóre se měnilo jen na straně pražského celku, když se podruhé trefil Holík.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (12:34:03)

Štěpán Slovák

Branky: 6. Rybička, 34. Vencl, 37. Miker, 41. Kesner – 35. Holík, 68. Holík

Karty:   65. Tetour (DUK)

MFK Chrudim: I. poločas: Mrázek – Řezníček, Krčál, Vencl, Hlavsa – Janoušek – Dostálek, Kesner, Miker – Vašulín, Rybička
    II. poločas: Zima – Řezníček, Drahoš, Mastík – Janoušek, Langr – Hynek, Čáp, Sixta, Sulík – Ujec

Náhradníci: Percevski, Kozel, Ulmann, Hruška

Rozhodčí: Kvaček – Zita, Mrázek