Zabrze – Karviná 2:1 (kon.) | Dukla Praha – Ústí n. L. 2:2 (kon.) | Jihlava – Prostějov 4:0 (kon.)
Sereď – L. Mikuláš 7:2 (kon.) | Jablonec – Pardubice 4:1 (kon.) | Groznyj – Dunajská Streda 5:1 (kon.)
Jagiellonia – Ružomberok 2:1 (kon.) | Trnava – Skalica 3:3 (kon.) | Raków – Třinec 3:3 (kon.)
Olomouc – Hr. Králové 1:0 (kon.) | Jastrzębie – Opava 2:1 (kon.) | Győr – Trenčín 0:4 (kon.)
Slovácko – Olimpic 2:0 (kon.) | Bischofswerdaer FV 08 – Teplice 1:4 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 0:2 (kon.)
GKS Jastrzębie
2:1 (0:1)
Slezský FC Opava
Středa 26.06.2019, 17:00 • Gosław SC, Wodzisław Śląski • Přípravný zápas

Slezský FC Opava utrpěl ve čtvrtém přípravném utkání první porážku, když ve Wodzisławi po vyhraném poločase nestačil na polský třetiligový GKS Jastrzębie. (18:45:54)

90

89
    Hraje se předposlední minuta, Opavským už mnoho času na vyrovnání nezbývá.

82
    Střídání v týmu GKS 1962 Jastrzębie: ze hřiště odcházejí Przemysław Pastuszak a Adam Żak, pár minut si zahrají Szczęch a Gajda.

80
    Jdeme do poslední desetiminutovky dnešní přípravy a fotbalistům Opavy hrozí po třech vítězstvích první letní porážka. Výkon "druhé" jedenáctky zatím nesnese srovnání se zahajovací sestavou.

76
    Výborně provedený trestný kop opavského Jursy vyškrabuje brankář Grzegorz Drazik.

72
    GKS 1962 Jastrzębie právě vstřelil branku! Po hrubé chybě opavské obrany otáčí skóre ADAM ŻAK.

67
    Střídání v týmu GKS 1962 Jastrzębie: ze hřiště odchází Wolniewicz, přichází Chochulski.

65
    Skóre se nemění, třetiligový polský celek se zatím proti favoritovi drží.

60
    Místo Karola Mondeka se na hřiště v opavském dresu vrací další letní posila Marek Václav.

55
    A nyní si může česká posila a autor vyrovnávací trefy odpočinout, na plac míří skutečný Kamil Adamek, nejlepší střelec Jastrzębie v minulé třetiligové sezóně.

53
    GKS 1962 Jastrzębie právě vstřelil branku! Polský celek vyrovnává, střelcem gólu je hráč psaný jako KAMIL ADAMEK. Jedná se ovšem o testovaného českého hráče, jehož totožnost se zatím nepodařilo zjistit – snad až ho Jastrzębie oficiálně podepíše.

46
    Do druhého poločasu nastoupil GKS 1962 Jastrzębie v sestavě s osmi novými hráči:
    Drazik – Mazurkiewicz, Wolniewicz, Kawula, Pastuszak, Skórecki, Jaroszek, Norkowski, Alí, Żak, Adamek.

46
    Sestava SFC Opava pro druhý poločas se až na Karola Mondeka kompletně obměnila: Vyklický – Hrabina, Koschatzký, Svozil, Knejzlík – Jursa, Souček – Matoušek, Suchan, Mondek – Dedič.

46

45

40
    První poločas spěje k závěru, tempo zápasu odpovídá panujícím vedrům a nic extra zajímavého se na hřišti dle očitých svědků neděje.

35
    Opavští jsou podle očekávání lepším mužstvem a hraje se převážně na bránu Jastrzębie. Účastník české nejvyšší soutěže teď neproměnil další slušnou příležitost.

27
    V polské části Slezska je 33° ve stínu, na sluncem rozpáleném hřišti zápas sleduje hrstka diváků v plavkách. Fotbalisté dostávají alespoň přestávku na občerstvení.

Karel Jedlička

Branky: 53. Adamek, 72. Żak – 23. Bernadina

GKS Jastrzębie: Drazik – Kulawiak (46. Mazurkiewicz), Bojdys, Wolniewicz (67. Chochulski), Gojny (46. Kawula), Jadach (46. Pastuszak, 82. Szczęch), Tront (46. Skórecki), Mróz (46. Jaroszek), Liszka (46. Alí), Wróbel (46. Żak, 82. Gajda), Adamek.
    Slezský FC Opava: I. poločas: Lasák – Václav, Helebrand, Simerský, Žídek – Mondek, Řezníček, Schaffartzik, Stáňa – Bernadina, Jurečka.

II. poločas: Vyklický – Hrabina, Koschatzký, Svozil, Knejzlík – Jursa, Souček – Matoušek, Suchan, Mondek (60. Václav) – Dedič.