Astana – Kluž 1:0 (kon.) | Ararat-Armenia – AIK Stockholm 2:1 (kon.) | Helsinki – HB Tórshavn 3:0 (kon.)
Kalju – Škendija 0:1 (kon.) | FK Sarajevo – Celtic 1:3 (kon.) | New Saints – Feronikeli 2:2 (kon.)
Dudelange – Valletta 2:2 (kon.) | FK Sūduva – CZ Bělehrad 0:0 (kon.)
Ararat-Armenia Jerevan
2:1 (2:1)
AIK Stockholm
Úterý 09.07.2019, 16:00 • FFA Academy Stadium (Jerevan) • Liga mistrů (předkola) • 1. předkolo

Druhý poločas už nám nepřinesl tak útočnou hru, jako tomu bylo v prvním poločase. Domácí se velmi dobře bránili útočným pokusům AIK. Jejich největší šancí byl rohový kop, kdy si míč málem srazil do vlastní branky jeden z domácích hráčů. AIK nakonec prohrává těsným rozdílem a do odvety budou vstupovat s jednobrankovým mankem. (17:56:52)

90+7

90+7
    Rozhodčí nakonec nastavuje o něco více, nejspíše kvůli ošetřování v nastaveném čase. Nicméně hosté už to jen zkouší dlouhými míči a tudy cesta nevede.

90+4
    Svalové problémy jednoho z hráčů Armenie a to už vypadá na definitivní konec dnešního souboje.

90+3
    Opět se domácím daří dostat míč až k brance AIK a to jim bohatě stačí.

90+2
    První dvě minuty jsou minulostí a Ararat drží svého soupeře daleko od své branky.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě čtyři minuty.

90
    Žlutou kartu dostává Antonov (FC Ararat-Armenia).

89
    Fanoušci domácího celku jsou i v závěrečných minutách hodně slyšet.

88
    Abakumov rozehrává odkop od své branky a vůbec nikam nepospíchá.

87
    Útok z jejich strany se jim nepovedl, stejně tak následně i jejich soupeři. Stockholm opět u míče a pokouší se o další zteč branky soupeře.

86
    Míč drží hosté a čas na vyrovnání se jim rapidně krátí.

85
    Na druhé straně z úhlu vystřelil Achenteh a vystrašil brankáře hostí. Míč nakonec končí na horní síťce jeho branky.

85
    Larsson zahrával rohový kop svého celku. Ten nepřinesl nic zásadního a domácím borcům se daří velmi rychle dostat míč z vlastní poloviny.

84
    Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Salétros, přichází Lindkvist.

82
    Dlouhý míč na levou stranu, kde si nabíhal hráč AIK, ale jeho zpracování nebylo ideální a soupeř otáčí hru směrem dopředu.

81
    Po kratší kombinaci přišla přízemní střela, se kterou neměl brankář AIK větší problémy.

80
    Posledních deset minut zápasu. AIK se stále snaží dohnat jedno brankové manko.

Adam Dořák

Branky: 3. Avetisjan (pen.), 45. Avetisjan (Kobjalko) – 39. Obasi (Dimitriadis)

Karty:   29. Malakjan (ARA), 90. Antonov (ARA) – 3. Lundstrom (AIK)   13. Lundstrom (AIK)

Ararat-Armenia Jerevan: Abakumov – Achenteh, Guz (C), Teixeira, Pašov – Malakjan (46. Antonov), Kodjo – Avetisjan (71. Ambartsumjan), Sanogo, Narsingh – Kobjalko (69. Ogana).
    Náhradníci: Čupić – Ambartsumjan, Damcevskij, Daniielian, Antonov, Lima, Ogana

AIK Stockholm: Linnér – Granli, Dimitriadis, Mets – Lundstrom, Hussein (46. Larsson), Adu, Salétros (84. Lindkvist), Elyounoussi – Goitom (C), Obasi (65. Sigthórsson).
    Náhradníci: Janošević – Larsson, Lindkvist, Ylätupa, Rashidi, Ødegård, Sigthórsson

Rozhodčí: D. Strukan – H. Radić a M. Pepur (Cro)
    Středa 17.07.2019
    AIK Stockholm - Ararat-Armenia 3:1

Branky: 46. Goitom (Lindkvist), 52. Goitom (Salétros), 62. S. Larsson (pen.) – 77. Kobjalko

Karty:   66. Adu (AIK)

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:12. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 9:12.