Astana – Kluž 1:0 (kon.) | Ararat-Armenia – AIK Stockholm 2:1 (kon.) | Helsinki – HB Tórshavn 3:0 (kon.)
Kalju – Škendija 0:1 (kon.) | FK Sarajevo – Celtic 1:3 (kon.) | New Saints – Feronikeli 2:2 (kon.)
Dudelange – Valletta 2:2 (kon.) | FK Sūduva – CZ Bělehrad 0:0 (kon.)
FK Sarajevo
1:3 (1:1)
Celtic Glasgow
Úterý 09.07.2019, 19:45 • Asim Ferhatović Hase Stadium, Sarajevo, Bosna a Hercegovina • Liga mistrů (předkola) • 1. předkolo

Utkání je za námi a Celtic si domů poveze výsledek 3:1. Může za to především zlepšený výkon ve druhé půli, který Sarajevo místy zcela vymazal ze hry. Zlomový moment se ukázal v 51. minutě po zásahu Édouarda, definitivní stvrzení v nepříliš divácky líbivém zápasem přidal v 85. minutě patičkou Scott Sinclair. Pochvalu si nicméně zaslouží domácí fanoušci za skvělé představení na tribunách, hostující se taktéž předvedli v dobrém světle.

Ode mne je to dnes vše. Přeji vám příjemný zbytek pracovního týdne a někdy příště u fotbalu napočtenou! (21:44:50)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:10.

90+5

90+4
    Stále se ošetřuje, na hřišti už se vyloženě čeká na závěrečný hvizd.

90+3
    Nějaké zranění domácího hráče přerušuje utkání do závěrečných minut.

90+3
    Édouard na pravé straně přeběhnul obránce a pokusil se zakončit sám, Kovačevič ale vyběhl a střelu zneškodnil.

90+2
    Odkop Sarajevských přes celé hřiště prakticky nic nepřinesl. Jenže chyba Bittona dala základ menšímu závaru ve vápně, který nicméně vyřešil razantním odkopem jeden ze stoperů hostí.

90
    Pět minut nad rámec hracího času nastaví sudí Nyberg.

89
    Sarajevo to ale vůbec nebalí. Snaží se ještě o drama a diváci mohli být skoro u vytržení, když tečovaná střela spadla na nohu k Hebibovičovi, kterého to ale hodně překvapilo, navíc byl v těsném ofsajdu. Proto nemusel Bain ani zasahovat.

87
    Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Hodžič, přichází Dokanovič.
    85. SINCLAIR - 1:3

85
    Celtic právě vstřelil branku!
    Celtic dává uklidňující třetí gól a do odvety bude mít hodně dobrou pozici! Domácí lehce otevřeli obranu a hosté toho využili na rychlý kontr. Centr z pravé strany od Morgana propadl přes dvojičku až k SCOTTU SINCLAIROVI, který elegantní patičkou překvapil domácího gólmana – 1:3! Asistence: Lewis Morgan.

82
    Žluté karty: 4 – 1

82
    Ajer ale získal míč a šel s ním vpřed. Souboj s jedním z domácích ale nafilmoval a vidí správně žlutou kartu. Jedná se o první kartu Celticu v zápase vůbec!

82
    Nákop do území nikoho předvedl obránce Šimunovič z hloubi vlastní poloviny. Domácí toho využili na rychlý přechod do útoku.

80
    Posledních deset minut zápasu. Celtic kontroluje druhou půli a nepřipouští před svojí brankou nějaké velké drama či závar.

78
    Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Forrest, přichází Sinclair.
    Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Rahmanovič, přichází Šišič.

77
    Nakonec z toho byl roh pro červenobílé barvy. I tam domácí signalizovali penaltu, ani napodruhé se nepíská.
    76. Zákrok, po kterém chtěl domácí tým penaltu

Tomáš Kalas

Branky: 29. Oremuš – 35. Johnston, 51. Édouard (Forrest), 85. Sinclair (Morgan)

Karty:   9. Lazič (SAR), 32. Velkoski (SAR), 59. Hodžič (SAR), 66. Ahmetovič (SAR) – 82. Ajer (CEL)

FK Sarajevo: Kovačevič – Šabanovič (66. Tatar), Lazič, Šerbečič, Hodžič (87. Dokanovič) – Oremuš, Velkoski (C) – Hebibovič, Rahmanovič (78. Šišič), Milanovič – Ahmetovič
    Náhradníci: Dizdarevič – Šišič, Mustafič, Dokanovič, Guzina, Kurdič, Tatar

Celtic Glasgow: Bain – Šimunovič, Bolingoli (57. Hayes), Ajer – Brown (C), Bitton, Forrest (78. Sinclair), McGregor, Christie – Édouard, Johnston (65. Morgan)
    Náhradníci: Gordon – Sinclair, Griffiths, Ralston, Hayes, Julien, Morgan

Rozhodčí: Nyberg – Wärnmark, Beigi (všichni SWE)
    Středa 17.07.2019
    Celtic - FK Sarajevo 2:1

Branky: 26. Christie (Édouard), 75. McGregor (Christie) – 62. Tatar (Rahmanović)

Karty:   39. Oremuš (SAR), 42. Tatar (SAR), 57. Milanović (SAR), 70. Velkoski (SAR), 72. Śerbečić (SAR)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:16.