St Joseph's – Rangers 0:4 (kon.) | Gżira – Hajduk Split 0:2 (kon.) | CSKA Sofia – Titograd Podgorica 4:0 (kon.)
St Joseph's FC
0:4 (0:0)
Glasgow Rangers
Úterý 09.07.2019, 17:55 • Victoria Stadium, Gibraltar • Evropská liga (předkola) • 1. předkolo

Statistiky zápasu:
    Střely na branku: 0:11. Střely mimo: 2:6. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 10:11. (19:51:59)

Fotbalisté Rangers zvládli výborně druhý poločas, v němž čtyřikrát skórovali a do domácí odvety tak budou nastupovat s luxusním náskokem 4:0. Zatímco v první půli byl nápor favorita spíše platonický, tak po změně stran už Gers stříleli ostrými. Hned v 50. minutě si naběhl na centr z levé strany Ryan Jack a v 56. minutě zamířil levačkou ke vzdálenější tyči Sheyi Ojo. Pak už hosté zcela dominovali a skórovali ještě dvakrát. Nejprve se prosadil dorážkou po vyraženém přímém kopu Connor Goldson a v 77. minutě uzavřel skóre hlavičkou, kterou brankář Vera vyškrábl až za brankovou čarou, střídající Alfredo Morelos.

90+3

90+3
    Zápas se již jen dohrává. Domácí ještě získali vhazování na útočné polovině.

90+1
    Tak ještě tři minuty. Žlutou kartu za dohrání Casciara dostává Sheyi Ojo.

90
    Goldson před nabíhajícím Borem hlavou odklízí míč až k brankáři McGregorovi.

90
    Za chvíli se dozvíme, kolik času sudí ještě nastaví. Nemyslím si ale, že by měl důvod zápas nějak více protahovat.

88
    Dobrou defenzivní práci odvedl Connor Goldson, který zastavil rodící se kontr domácích.

87
    O postupu Rangers bude prakticky rozhodnuto už po dnešním zápase. Hráči St Joseph's se ale určitě do Skotska i tak budou těšit. Utkání na Ibrox Parku pro ně jistě bude velkým zážitkem.

85
    Do akce musel hostující gólman Allan McGregor. Cen boxoval míč po stříleném centru Boroa, ovšem pomezní domácím mával ofsajd.

84
    Z levé strany centroval Barišić. Do souboje s brankářem Verou šel Morelos, ale gólman Saints má míč v rukavicích.

82
    Steward získal v souboji s Danielem Guererrem pro hosty autové vhazování poblíž rohového praporku.

81
    Domácím v teplém počasí asi i došly síly. Hráči St Joseph's už spíše jen postávají před svou šestnáctkou.

80
    Po rohu Stewarta hlavičkoval na zadní tyči Alfredo Morelos. Druhý gól kolumbijský útočník nepřidal, jelikož netrefil bránu.
    77. Alfredo MORELOS - 0:4

77
    Rangers právě vstřelili branku!
    Je tu další gól Rangers! Po centru Taveniera se dostal k hlavičce ALFREDO MORELOS a Vera míč vyrážel až za brankovou čarou. Následné dorážky, které skončily na břevně a v síti, už byly zbytečné, sudí ukazuje, že gól vstřelil už hlavičkující Morelos – 0:4.

76
    Střídání v týmu St Joseph's FC: ze hřiště odchází Pedro Martínez, přichází Sykes Garro.

74
    Hosté pokračují v dominanci. Neustále se hraje v okolí šestnáctky Saints.

Martin Augustin

Branky: 50. Jack, 56. Ojo, 68. Goldson, 77. Morelos

Karty:   45+1. Pecci (STJ), 47. Guererro (STJ), 59. Boro (STJ) – 25. Defoe (RFC), 90+1. Ojo (RFC)

St Joseph's FC: Vera – Lobato, Villar, Guerrero, Mauri – Pecci (70. Hernandez), Cornejo, Martínez (76. Garro) – Juanfri, Ferrer (69. Casciaro), Boro (C).
    Náhradníci: Robba – Casciaro, Reyes, Hernandez, Green, Garro, Serra.

Glasgow Rangers: McGregor – Tavernier (C), Goldson, Katić, Barišić – Jack (63. Ayodele-Aribo), Davis, Kamara – Ojo, Defoe (63. Morelos), Jones (71. Stewart).
    Náhradníci: Foderingham – Edmundson, Halliday, Ayodele-Aribo, Morelos, Docherty, Stewart.

Rozhodčí: Kajtazović – Kasapović, Gabroveć (SVN)
    Čtvrtek 18.07.2019
    Rangers - St Joseph's 6:0

Branky: 3. Ayodele-Aribo, 45+1. Morelos, 57. Morelos (pen.), 66. Morelos, 77. Defoe, 86. Defoe

Karty:   90+3. Goldson (RFC) – 30. Mauri Torres (STJ), 90+3. Boro (STJ)

Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 7:0. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 11:13.