Pjunik – Shkupi 3:3 (kon.) | Ordabasy – Kutaisi 1:0 (kon.) | Ventspils – KF Teuta 3:0 (kon.)
Alaškert – FK Makedonija 3:1 (kon.) | Larnaka – CS Petrocub 1:0 (kon.) | Narva – Budućnost Podgorica 0:2 (kon.)
Laçi – Beer Ševa 1:1 (kon.) | Sabail – Universitatea Craiova 2:3 (kon.) | Flora – Niš 2:0 (kon.)
KuPS – Vitebsk 2:0 (kon.) | Balzan – Domžale 3:4 (kon.) | Riteriai – KÍ Klaksvík 1:1 (kon.)
Ružomberok – Levski 0:2 (kon.) | Molde – Reykjavík 7:1 (kon.) | Brøndby – Inter Turku 4:1 (kon.)
Crusaders – B36 Tórshavn 2:0 (kon.) | Debrecín – Kukësi 3:0 (kon.) | Maccabi Haifa – Mura 2:0 (kon.)
Brann – Shamrock 2:2 (kon.) | Malmö – Ballymena 7:0 (kon.) | FK Liepāja – Dinamo Minsk 1:1 (kon.)
Kauno Žalgiris – Apollon Limassol 0:2 (kon.) | Dinamo Tbilisi – Engordany 6:0 (kon.) | FK Radnik – Trnava 2:0 (kon.)
Soligorsk – Hibernians 1:0 (kon.) | Speranța Nisporeni – Neftçi Baku 0:3 (kon.) | AP Brera Strumica – Zrinjski Mostar 0:3 (kon.)
Fola – Čichura 1:2 (kon.) | Olimpija Lublaň – RFS Riga 2:3 (kon.) | Connah's Quay – Kilmarnock 1:2 (kon.)
Dunajská Streda – Cracovia 1:1 (kon.) | Zeta – Fehérvár 1:5 (kon.) | FCSB – Milsami 2:0 (kon.)
Čukarički – FC Banants 3:0 (kon.) | Europa – Legia 0:0 (kon.) | Aberdeen – RoPS Rovaniemi 2:1 (kon.)
St Patrick´s – Norrköping 0:2 (kon.) | Cliftonville – Haugesund 0:1 (kon.) | Cork City – Niederkorn 0:2 (kon.)
Široki Brijeg – Kajrat 1:2 (kon.) | Honvéd – Žalgiris Vilnius 3:1 (kon.) | Stjarnan – Levadia Tallinn 2:1 (kon.)
Breidablik – Vaduz 0:0 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
1:1 (1:1)
Cracovia Krakov
Čtvrtek 11.07.2019, 20:30 • MOL Aréna (Dunajská Streda) • Evropská liga (předkola) • 1. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Od tohoto dvou utkání lze čekat vyrovnaný průběh a uvidíme, jak dopadne slovensko-polské měření sil.

Polský celek se po delší době v minulé sezóně dokázal dostat mezi čtverku nejlepších a díky tomu, si mohou zahrát kvalifikaci o EL. Naposledy se do kvalifikace dostali v ročníku 2016/2017 a tehdy vypadli ihned v prvním kole, když nestačili na Shkendiju ze Severní Makedonie.
    Cracovia se na kvalifikaci připravovala čtyřmi přátelskými zápasy a také mají padesáti procentní úspěšnost, kdy dva zápasy vyhráli a dva prohráli.

Cracovia Kraków

Slovenský zástupce skončil ve své domácí lize na druhém místě a to za prvním Slovanem Bratislava. I v minulé sezóně se Dunajská Streda dostala do kvalifikace Evropské ligy, kdy prošla první kolo přes Dinamo Tbilisi. Avšak ve čtvrtfinále je vyřadil běloruský celek Dinamo Minsk (1:3,1:4)
    Slovenský tým má za sebou již několik přípravných zápasů. V šesti přátelských utkáních dokázali třikrát zvítězit a třikrát se radoval jejich soupeř.

FK DAC Dunajská Streda

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Davis, Kružliak, Šatka (C), Koštrna – M. Vida – K. Vida, Kalmar, Oravec, Čmelík – Divkovič.
    Náhradníci: Szaraz – Abdulrahman, Bednář, Beskorovajnyj, Blackman, Ramirez Matheus, Veselovsky

Cracovia Kraków: Peškovič – Rapa, Helik, Datkovič, Pestka – Hanca, Gol, Dabrowski, Cecarič – van Amersfoort, Rafael.
    Náhradníci: Hroššo – Budzinski, Dimun, Dytjatev, Diego, Rubio, Wdowiak

Rozhodčí: R. Obrenovic (Slo).

1

2
    Pěkné přenesení míče na pravou stranu a dobrý centr do vápna, kde míč našel "pouze" hlavičku obránce.

3
    Streda započala aktivně úvodní minuty zápasu...nyní ubránila počínající útok soupeře.

4
    Příliš dlouhý míč pro hráče domácího celku. Kraków kombinuje na vlastní polovině.

5
    Dlouhý aut do šestnáctky soupeře a dobrá pozice pro střílejícího hostujícího hráče. Nicméně nastřeluje domácí hráče a nakonec ze slibné akce není zakončení na branku.

7
    Počáteční aktivita slovenského celku je již utlumena a nyní se hraje vyrovnaně na obou stranách.

8
    Hodně často míč nyní končí za bočními lajnami a vidíme časté autové vhazování.

9
    K. Vida se dostal na hranici vápna k odraženému míči a ihned střílel z první. Tvrdá střela nadělala menší problémy brankáři polského celku!
    9. Dobrá střela K. Vidy!

10
    Žlutou kartu dostává Pestka (Cracovia Kraków).

10
    Dunajská Streda si tedy již může po deseti minutách zapsat první vážnější ohrožení branky soupeře. Co na to jejich soupeř?

12
    Šatka svým skluzem odehrává míč do autu a nepustil svého soka podél levé lajny do útoku.

13
    Útočný faul hráče Krakówa a domácí borci budou rozehrávat z vlastní poloviny.

14
    K prvnímu rohovému kopu se dostali domácí...co z něj vytěží?

15
    A byl z toho centr na zadní tyč, kde se snažil hlavičkovat domácí hráč, ale byl dobře pokrytý soupeřem.

16
    Hra přerušena, neboť Dabrowski zůstal po jednom souboji na trávníku. Avšak už se pomalu zvedá a nebude to nic vážného.

17
    Čmelík se nedokázal u lajny dostat přes svého strážce a tak si pokryl míč a vybojoval autové vhazování pro svůj celek.

19
    Útok Cracovie přerušen pro ofsajd. Zatím sledujeme rychlou hru od obou celků, ale chybí nám větší šance a častější zakončení na branky.

20
    Čmelík se po rychlém útoku rozhodl navést z pravé strany míč na střelu a ta nevypadala vůbec špatně. Jen příště trochu níže.

21
    Centr hostí nenadělá žádné škody ve vápně domácích. Míč proletěl až do zázemí.

22
    Kružliak u postranní čáry zajel do soupeře a ten skončil až u střídaček. Nakonec mu hlavní sudí ukazuje druhou žlutou kartu tohoto zápasu.

24
    Přihrávka po levé straně byla sražená do autu. Zatím obě mužstva plní defenzívu na jedničku.

25
    Nepovedené zakončení domácích. Avšak i to se počítá a Dunajská Streda je ve své střelbě na branku aktivnější.

27
    Čmelík dobrým skluzem odpravil míč do zázemí. Ten je zatím hodně vidět na travnaté ploše.

28
    První rohový kop zápasu si zahrají i hosté a to po menším nedorozumění ve vápně, kde už se chystal z bezprostřední blízkosti zakončovat hostující hráč.

29
    První roh Cracovie nepřinesl nic závažného, nicméně po dlouhém autu hostů do vápna, už přišlo nebezpečí! Jedlička se musel hodně natahovat, aby vytěsnil hlavičkové zakončení. Nakonec šel míč nad branku a dle všeho se Jedlička nedotknul míče, neboť následuje odkop od branky.

30
    Po třiceti minutách je stav remízový, na šance taktéž remízově 1:1 a dá se říci, že zatím sledujeme vyrovnanou hru.

31
    Žlutou kartu dostává Davis (FK DAC Dunajská Streda).

32
    Nyní se delší dobu svádí boj o míč na polovině hrací plochy, ze kterého vyšli vítězně hosté, ale jejich postup do útoku byl ihned zastaven.

33
    Kraków přece jen je v posledních minutách aktivnější ve svém útočení a hodně často to zkouší dlouhými míči.

34
    Další pokus, kdy šel po pravé straně dlouhý míč, ale tento útok nepřinese zakončení.

35
    A tak se před brankáře Peškoviče podívali i domácí, ale ve vápně jsou od míče odzbrojeni.

36
    Velký závar ve vápně Cracovie. Kalmar a následně K. Vida se snažili o zakončení. Nakonec dokázal jeden z obránců dostat míč na rohový kop!
    36. Dunajská Streda utvořila závar ve vápně soupeře, ze kterého nakonec nekáplo.

37
    Z rohového kopu přišlo hlavičkové zakončení, ale přesně do náruče brankáře hostí.

38
    Na druhé straně se lehce do zakončení z levé strany dostal Dabrowski, Jedlička si povyběhl proti jeho zakončení a vyráží!

40
    Cracovia právě vstřelila branku!
    Autorem vlastní branky je DOMINIK KRUŽLIAK. Van Amersfoort dostal pěknou zadovku a vystřelil směrem na branku. Jedlička mohl dělat co chtěl, neboť jeho obránce míč jemně tečoval a míč změnil směr a zaplul do jeho protipohybu k levé tyčce. Amersfoort, hráč, který ještě nedávno hrál za nizozemský Heerenveen, otevírá skóre dnešního zápasu.
    40. Dominik KRUŽLIAK - 0:1

44
    Dunajská Streda dala gól! A velmi brzy je tu vyrovnání. Doposud hodně aktivní Čmelík pěkně poslal míč z pravé strany do vápna, kde se odrazil na kopačky MARKA DIVKOVIČE a ten vyrovnává toto střetnutí ještě před koncem prvního poločasu.
    44. Marek DIVKOVIČ - 1:1

45
    Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první poločas. Ten přinesl vyrovnanou hru od obou celků, které si postupem času začaly vytvářet šance. Nejprve přišla šance domácích, následně hostí. Ani jedna neskončila brankou. Dunajská Streda pak přišla s další šancí, ale závar ve vápně nevyužila ve svůj prospěch. Soupeř ihned kontroval s dobrou střelou, ale Jedlička podržel svůj celek. Pak přišly branky. Nejprve se prosadil bývalý hráč nizozemského Heerenveenu – van Amersfoort i za přispění teče Kružliaka. Avšak o tři minuty později se radovali z vyrovnání domácí, když se trefil Divkovič.

46

46
    Střídání v týmu Cracovia Kraków: ze hřiště odchází Pestka, přichází Diego.

47
    Dobrý pas na Cecariče, který se natahoval po dlouhém a vysokém pasu. Nakonec se míč ocitá v rukou brankáře Jedličky.

48
    Streda zahrávala standardní situaci ze střední vzdálenosti. Míč šel na hranici šestnáctky, odkud byl odražen k rohovému praporku. Následně se domácím podařilo vybojovat další standardní situaci, tentokrát rohového typu.

49
    Po centru se na zadní tyči dostával do zakončení Kalmar, ale v souboji se soupeřem upadá na trávník.

50
    Šatka musel velmi rychle ve vápně dostat míč do autu, neboť se k němu nebezpečně přibližoval soupeř, který již měl napřaženo ke střele.

52
    Tak nakonec branka van Amersfoorta je zpětně připsána (opravena) na vlastní branku Dominika Kružliaka, který tečoval míč po střele bývalého hráče nizozemské Eredivisie.

53
    Diego zůstal po souboji na trávníku, nakonec se to obejde bez ošetření. Předtím se domácí dostali do střeleckému zakončení, kdy míč putoval jen kousek vedle pravé tyče.

55
    I začátek druhého poločasu se hraje v rychlém tempu a nahoru a dolů.

56
    Po rohovém kopu hlavičkoval domácí hráč a Peškovič už se chystal k zákroku. Avšak těsně před ním odpravuje míč do bezpečí obránce.

57
    Dunajská Streda se velmi rychle vrátila do pokutového území soupeře a opět si vytvářela nebezpečnou pozici pro zakončení. Defenzíva Krakówa nakonec odklízí míč do bezpečí, ale jejich soupeř začíná být hladovější po další brance.

59
    Hráči polského celku se vždy dostanou k půlící čáře a zde jejich útočné ambice většinou končí. Jedlička již delší dobu neměl práci.

60
    Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Davis, přichází Blackman.

61
    Koštrna si už jen pohlídal jak míč míří do zázemí a bude následovat odkop od branky Jedličky.

62
    Koštrna v krátké době za sebou opět v akci, když se na polovině dostal do souboje se soupeřem a oba skončili na trávníku. Hra přerušena a bude následovat střídání soupeře.

62
    Střídání v týmu Cracovia Kraków: ze hřiště odchází Cecarič, přichází Wdowiak.

64
    Rychlý útočný výpad po levé straně nakonec pro domácího hráče nekončí centrem do vápna a hra se přesouvá na polovinu hrací plochy.

65
    Stadion, respektive MOL Aréna, je slušně zaplněná a oba celky mají výbornou atmosféru.

66
    Třetí ofsajd v podání hostů, hráč si neodpustil dostat míč do branky, v době, kdy už Jedlička nechytal. Nakonec se omlouvá rozhodčímu a tentokrát to půjde jen s domluvou.

67
    Hráč domácích potřeboval menší ošetření a po kratší pauze se domácí dostávají k další útočné zteči.

69
    Obě mužstva urputně bojují o míč poblíž středového kruhu.

70
    Pěkná střela Čmelíka, který mířil k levé tyčce. Peškovič se po míči natáhl a chytá jej do svých rukavic.

70
    Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází K. Vida, přichází Abdulrahman.

71
    Kalmar byl kousek od šestnáctky na levé straně sražen, ale rozhodčí nechává hru pokračovat dále.

72
    Dunajská Streda má větší chuť urvat vítězství na svou stranu a častěji podniká útočné akce. Nicméně v posledních minutách není od nich vidět zakončení.

74
    Teď se však budou muset bránit třetímu rohovému kopu soupeře.

75
    Centr šel na střed šestnáctky, kde Dabrowski poslal hlavičkou míč zpět do vápna. Odtud střílel van Amersfoort, ale naštěstí pro Stredu, nepřesně!

76
    Dnes hodně aktivní Čmelík střídá a na jeho místo nastupuje Ramirez Matheus.

77
    Zápas nám už dospěl do závěrečné čtvrt hodinky a uvidíme, jestli se nám v prvním zápase zrodí remízový stav.

78
    Moc nechybělo a mohlo se skóre měnit na straně domácích. Nedávno střídající Ramirez Matheus přihrával před branku na nabíhajícího Blackmana a ten v tísni obránce nedokázal adekvátně zakončit.

79
    Helik byl tím obráncem, který zabránil Blackmanovi v zakončení. Při své defenzivní činnosti si však poranil obličej a nyní je v péči lékařů a leduje si svůj nos.

80
    Je před námi závěrečná desetiminutovka, která ukáže, zda půjdou obě mužstva do druhého zápasu za smírného stavu.

82
    Další slibně vypadající útok Stredy byl zastaven krátce po překročení do pokutového území. No, domácí by si tu branku rozhodně zasloužili.

83
    Nepříjemná vysoká střela pod horní tyčku na střed branky. Peškovič nadvakrát krotil tento tvrdý projektil.

85
    Střídání v týmu Cracovia Kraków: ze hřiště odchází Dabrowski, přichází Dimun.

86
    Ve druhém poločase se nám zatím hraje bez karetního trestu. V tom prvním, celkem třikrát hlavní rozhodčí vytahoval žlutý kartónek.

86
    Ou, faul hostů a ti budou čelit zajímavé standardní situace soupeře. Kalmar si výborně pokryl před dotírajícím hráčem míč a vykoledoval si tento faul.

87
    A právě Kalmar to zkusil přímou střelou na branku. Nicméně poslal míč trochu nad branku Cracovie.

88
    Jedlička je pozorný a naběhl si pro vysoký míč, který byl centrován soupeřem z levé strany.

89
    Utkání přihlíží 9 860 diváků!

90
    Poslední minuta základní hrací doby a nejspíše nám zápas dospěje ke spravedlivé remíze.

90+1
    Avšak na konečný verdikt si budeme muset počkat ještě čtyři minuty, neboť o tolik je nastaven druhý poločas.

90+2
    Kalmar se opřel do van Amersfoorta a ten se složil na trávník.

90+3
    A tenhle zbytečný faul mohl nakonec Kalmara hodně mrzet! Po dobrém centru se ve vápně dostal k hlavičce hostující útočník a Jedlička nyní reflexivně chytil míč a podržel tak svůj celek od prohry!
    90+3. Nebezpečná standardní situace v podání hostů!

90+4
    Následovala ještě standardní situace i na druhé straně a na zadní tyči se k dorážce dostal hráč Stredy. Peškovič také dokázal zastavit míč před brankovou čarou!

90+4

Druhý poločas skončil bezbrankově a tak nám tento slovensko-polský zápas končí remízou 1:1. Druhý poločas o trochu více patřil domácím, kteří se snažili o vedoucí branku. Nicméně nedokázali překonat defenzívu soupeře a také jejich brankáře. Ještě v nastaveném čase mohly oba celky rozhodnout o vítězství. Nejprve měli standardní situaci domácí, ale Jedlička ukázal zákrok zápasu a lapil hlavičku soupeře. O chvíli později i standardní situace na druhé straně a Peškovič si pohlídal prostor u své pravé tyče. Za týden se oba celky utkají v odvetě, tentokrát na stadionu v Krakówe a určitě nás čeká zajímavý a vypjatý souboj. V tomto dvoj zápase není jasný favorit a postoupit může kdokoliv. To nám ukázal již dnešní první zápas. (22:26:37)