Orlando City – Columbus 1:0 (kon.) | Montreal – Toronto 0:2 (kon.) | Minnesota – Dallas 1:0 (kon.)
Chicago Fire – Cincinnati 1:2 (kon.) | Real Salt Lake – Philadelphia 4:0 (kon.) | Vancouver – Kansas City 0:3 (kon.)
Portland – Colorado Rapids 2:2 (kon.) | Seattle – Atlanta United 2:1 (kon.)
Vancouver Whitecaps FC
0:3 (0:1)
Sporting Kansas City
Neděle 14.07.2019, 04:00 • BC Place Stadium, Vancouver • Americká MLS

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 3:7. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:13. (06:11:31)
    Brankář Tim Melia si připsal v dresu Kansasu už 58. vítězství v základní části a v tomto ohledu se stal klubovým rekordmanem.

Fotbalisté Vancouveru Whitecaps prohráli na domácím hřišti s Kansasem 0:3 a play-off se jim zase více vzdálilo. To hosté naopak svého dnešního soupeře přeskočili v tabulce a na vyřazovací boje stále mohou pomýšlet.

Sporting dnes předvedl velmi dobrý výkon. Ze své převahy v první půli hosté vytěžili vedoucí gól ve 24. minutě, kdy si zakončení Gersa Fernandese srazil do vlastní sítě nešťastník zápasu Ali Adnan. Druhý poločas domácí nezačali špatně, ale své šance neproměnili a v 56. minut inkasovali po střele Felipeho Gutiérreze ze střední vzdálenosti podruhé. Když čtvrthodiny před koncem vytáhl povedený přímý kop Reyny brankář Kansasu Melia na roh, bylo stále více zřejmé, že se už Vancouveru dotáhnout manko nepodaří. V nastavení naopak zpečetil skóre Gerso Fernandes, když míči v cestě za brankovou čáru opět pomohl Ali Adnan.

90+5

90+5
    Russell ještě fauloval Lucase Venuta, kterému se za svůj zákrok hned omlouval.

90+4
    Ali Adnan vyfasoval žlutou kartu.

90+2
    Dlužíme Vám ještě informaci o nastaveném čase. Sudí přidá celkem pět minut.
    90+1. Gerso FERNANDES - 0:3

90+1
    Kansas City právě vstřelil branku!
    A je vymalováno! Johnny Russell poslal míč do běhu dalšího střídajícího hráče Krisztiána Németha, který z levé strany přihrával před bránu GERSOVI FERNANDESOVI a ten s přispěním Aliho Adnana, který před brankářem MacMathem balón ještě tečoval, zvyšuje na 3:0 pro Kansas City.

90
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Jakob Nerwinski, přichází Joaquín Ardáiz.

90
    Russell byl při prvním kontaktu s míčem faulován a Erik Godoy dostává žlutou kartu.

89
    Střídání v týmu Sporting Kansas City: ze hřiště odchází Dániel Salloi, přichází Johnny Russell.

88
    Tři minuty do konce řádné hrací doby a hosté mají míč. Samozřejmě se bude ještě pár minut nastavovat, ale to nic nemění na tom, že to s Whitecaps nevypadá dobře.

87
    Dániel Salloi mohl definitivně rozhodnout. MacMath ale dobře vyběhl a ukradl mu míč z kopačky!

86
    Domácí už mají málo času na to, aby se zápasem něco udělali. Vypadá to na jejich další nezdar.

85
    Salloi na levé straně dobře udržel míč a v souboji s Teibertem získal pro hosty autové vhazování.

84
    Hra byla opět zahájena. Fernandes se za lajnou hlásí o návrat.

83
    Ošetřování stále probíhá. Gerso se už alespoň zvedl na nohy a snad by mohl pokračovat.

81
    Doneil Henry poslal k zemi Gersa Fernandese a dostává za to žlutou kartu. Fotbalisty Kansasu zůstává ležet na trávníku.

Martin Augustin

Branky: 24. Ali Adnan (vla.), 56. Gutierrez (Fernandes), 90+1. Fernandes (Neméth)

Karty:   48. Victor Giro (VWC), 81. Henry (VWC), 90. Godoy (VWC), 90+4. Ali Adnan (VWC) – 68. Sánchez (KAN), 75. Sinovic (KAN)

Vancouver Whitecaps FC: MacMath – Godoy, Henry, Rose – Nerwinski (90. Ardáiz), Hwang, Erice (C) (60. Venuto), Victor Giro (60. Teibert), Ali Adnan – Reyna, Bair.
    Náhradníci: Crépeau – Sutter, Cornelius, Felipe Martins, Teibert, Venuto, Ardáiz.

Sporting Kansas City: Melia – Zusi, Baráth, Besler (C), Sinovic – Gutiérrez, Sánchez, Zelalem (65. Feilhaber) – Fernandes, Croizet (71. Neméth), Salloi (89. Russell).
    Náhradníci: Zendejas – Smith, Busio, Feilhaber, Russell, Németh, Medranda.

Rozhodčí: Touchan – Wattam, Bigelow