Norsko – Irsko 1:1 (kon.) | Česko – Francie 0:3 (kon.)
Norsko
1:1 (1:0)
Irsko
Pondělí 15.07.2019, 16:45 • FFA Academy Stadium, Jerevan • Mistrovství Evropy U19 • Skupina B

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:45:49)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:1. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:14.

Je konec. Norsko dnes remizovalo s Irskem 1:1.
    Začátek utkání byl velice aktivní a už v 8. minutě poslal domácí mužstvo do vedení Erik Botheim. Posléze jsme se ale už nedočkali žádné větší šance a fotbal byl spíše nudnou podívanou.
    Druhá polovina zápasu se odehrávala v podobném duchu, ovšem byli to spíše Irové, kteří se dostávali dopředu a chtěli srovnat. To se jim nakonec také povedlo, jelikož v 80. minutě vsítil branku Joe Hodge. V 89. minutě mohli jít Norové zpět do vedení, ale skvělá rána Uglanda skončila na tyči.

90+8

90+8
    Posléze ale přišel pouze faul domácího hráče, který zbořil brankáře Mahera.

90+7
    Jörgen Larsen nyní vybojoval rohový kop pro domácí mužstvo, když byl jeho centr z pravé strany zblokován.

90+6
    Hosté už budou rádi také za remízu, jelikož nyní pod tlakem odkopli míč do zámezí.

90+5
    Ovšem přihrávka, která měla najít Uglanda skončila mimo hrací plochu a bude to tak jen další odkop od branky.

90+4
    Norsko už je zpátky na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.

90+3
    Tohle bylo hodně na hraně, když šel útočník Irska k zemi v pokutovém území, ale sudí nechal hru plynout.

90+2
    Nyní se norský hráč dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy a u míče tak budou Irové.

90+1
    Rozhodčí nastavuje sedm minut navíc.

90+1
    Lee O'Connor ještě uviděl dodatečně žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok a Norové budou mít k dispozici volný kop.

90
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Halldor Stenevik, přichází Marcus Holmgren Pedersen.
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Kameron Ledwidge, přichází Andrew Omobamidele.
    89. Ugland trefil pouze tyč irské branky.

89
    Tak tohle je obrovská škoda domácího týmu! Fantastická střela Mikaela Uglanda z dálky totiž orazítkovala pouze pravou tyč irské svatyně!

89
    Irové jsou pod tlakem a nedokážou kombinovat ani na své polovině, čehož chce Norsko využít.

88
    Kdyby Norsko hrálo jako nyní celý zápas, tak mohli vyhrát, ovšem po první brance se hodně zatáhli a čekali na protiútoky.

Michal Raška

Branky: 8. Botheim – 80. Hodge

Karty:   54. Stenevik (NOR), 87. Jean Holm (NOR) – 33. Hodge (IRL), 54. Afolabi (IRL), 90+1. O'Connor (IRL)

Norsko: Klaesson – Sandberg (C), Rosler, Tillung Fredriksen, Tagseth – Kitolano, Hove, Solbakken (79. Ugland) – Stenevik (90. Holmgren Pedersen), Botheim (65. Jean Holm), J. Larsen.
    Náhradníci: Christiansen – Maslø Dunsby, Hagen, Jarl, Jean Holm, Holmgren Pedersen, Slørdahl, Ugland, Johnsen.

Irsko: Maher – Lyons, McEntee, McGuinness, James (61. Everitt) – Hodge, Kavanagh, O'Connor (C) – Reghba, Afolabi, Ledwidge (90. Omobamidele).
    Náhradníci: McMahon – Brennan, Omobamidele, Coffey, Ebosele, Everitt, Grant, Morahan.

Rozhodčí: Nikola Dabanović (MNE) – Dawid Igor Golis (POL), Stephane De Almeida (SUI)