Zdeněk Kolář
Zdeněk Kolář (9)
2
7 6
Středa 17.07.2019, 10:07 • Van Mossel Kia Court, Amersfoort (NED) • Challenger Amersfoort (antuka) • 2. kolo

Zdeněk Kolář potvrdil roli favorita, když ve druhém kole porazil mladíka Jespera De Jonga ve dvou setech 7:6 a 6:3 a postoupil tak do osmifinále turnaje v Amersfoortu.

První set se dlouho vyvíjel lépe pro holandského hráče, který si až do stavu 5:4 držel brejk. Dopodávat sadu do konce ale nezvládl, načež ztratil první dějství ve zkrácené hře, kterou Kolář ovládl výsledkem 7:3.

Ve druhém setu rodák z Bystřice nad Pernštejnem sebral hned druhé podání soupeře, vzápětí ale nedokázal potvrdit brejk. Při dalším servisu domácího mladíka ale ukázal velkou bojovnost, když pěti získanými fiftýny v řadě dokázal výhodu brejku znovu získat na svou stranu. Po zbytek utkání už si servis pohlídal, v závěrečném gemu navíc sebral podání soupeřovi potřetí v setu. V osmifinále se český hráč střetne s lepším z dvojice Kuhn – Gachov.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (11:48:45)

Konec zápasu

3:6
    Zdeněk Kolář postupuje do osmifinále! Jeho rerun dopadl přesně na základní čáru, načež holandský protivník v záklonu ukončil zápas forhendem do deblového koridoru.

15-40
    První odvrací De Jong zásluhou přímého bodu po servisu ven z dvorce.

0-40
    Domácí mladík se vydal k síti, soupeř mu ovšem zahrál tvrdý úder do rakety, volej De Jonga posléze zapadl do deblového koridoru, turnajová devítka má tři setboly!

0-30
    Vzápětí přichází další chyba, tentokráte míček doletěl za základní čáru. Už jen dva fiftýny chybí českému hráči.

0-15
    Jesper De Jong nezačíná na servisu ideálně, neboť jeho bekhend se zastavil o pásku.

3:5
    Krátký return, po němž Zdeněk musel zasprintovat k síti, odkud zahrál laxní volej, který ještě Holanďanvybral, na následující volej do středu kurtu už však nestačil. Rodák z Bystřice nad Pernštejnem je jeden gem od vítězství.

30-40
    Důležitý fiftýn jde na stranu Koláře! Ten nejprve vyslal pěkný forhend do pravého rohu, vzápětí stejný úder. avšak do opačného rohu. Na to už protivník neměl šanci reagovat.

30-30
    Po forhendu do levého rohu se český hráč vydal k síti, tam ovšem pokazil už několikátý zdánlivě jednoduchý bekhendový volej.

15-30
    Přímý bod po servisu na téčko.

15-15
    Vzápětí už si u sítě vedl Zdeněk o poznání lépe, nedostižným stopvolejem srovnal stav v gemu.

15-0
    Kolář byl v tlaku a po krátkém úderu soupeře už chtěl ukončit výměnu, což se mu podařilo, avšak v jeho neprospěch.

3:4
    Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.

3:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

3:4
    Jesper De Jong si po vysokém returnu počkal na pohyb soupeře a poté mu zahrál chytře do protipohybu, snižuje tak na 3:4.

40-30
    Český tenista se velmi srdnatě bránil, na finální smeč už ale nemě nárok zareagovat.