L. Mikuláš – Ružomberok B 0:2 (kon.) | KFC Komárno – Šamorín 2:0 (kon.) | Dubnica – Bardejov 1:0 (kon.)
Poprad – Slovan Bratislava U21 1:0 (kon.) | Skalica – Púchov 1:0 (kon.)
FK Dubnica
1:0 (0:0)
Partizán Bardejov
sk Sobota 20.07.2019, 17:30 • Mestský športový areál Dubnica nad Váhom • MONACObet liga • 1. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 1. kola druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku. Po letnej prestávke sa kolotoč naplno rozbieha aj v boji o postup do Fortuna ligy. V úvodnom kole si proti sebe zmerajú sily FK Dubnica a Partizán Bardejov.

Stretnutie sa začne o 17:30.

Na východe Slovenska to ešte pár hodín pred uzávierkou prihlášok, ktorá bola stanovená na 15. júna, nevyzeralo dobre. Bardejov z pohľadu krytia nemal istú budúcu sezónu. Výdych prišiel až s novým sponzorom, aj preto sa bude na začiatok názvu klubu písať i NLF.

Partizán cez leto opustili Korijkov, Staško, Gmitter a Grohoľ, prišli naopak Pillár, Dlugoš, Keresteš, Leško, Maník a Petko. Prebehla aj zmena na poste trénera, Romana Bertu nahradil Miroslav Jantek.

V príprave východniari trikrát vyhrali (Niepołomice, Minaj, Lipany) a zhodne tri razy prehrali (Nieczieca, Szsesov, Humenné). V Bardejove nechcú nič preceniť, aj preto sa nehovorí o veľkých cieľoch, vedenie chce ísť od zápasu k zápasu.

FK Dubnica

Po úspešnej nováčikovskej sezóne v druhej lige sa Dubnica musela popasovať s jedným z najväčších pohybov v tíme. Z Považia odišlo hneď niekoľko opôr minulej sezóny.

Začíname kanonierom Vujoševičom, pridávame Mikuša či Krelu. Menoslov dopĺňajú Jakúbek, Pagáč, Častulín, Žilka, Klemens, Buček. Ich pozície by mali zaujať M. Kuzma, Kolena, Hundák, Dávidík, Lévai, Gašpar, Nosický, Hegyi, J. Laco a Mi. Matúš.

Rôzne druhý výsledkov prežili Dubničania v príprave. Prehra s výberom ZsFZ, ale i "kanár" od Serede či tesná prehra s Kroměřížom. Na druhej strane FK triumfovalo nad Vítkovicami, mierne prekvapivo i nad Pohroním a v gólovej prestrelke zostrelilo Prostějov. Nuž, úvodné kolo bude trochu zahalené aj rúškom tajomstva.

Úvodné zostavy:

FK Dubnica: Digaňa – Václav, Beňo, Štefánek, Švec, Janco, Čurik, Nosický, Kuzma, Pleva (C), Vaculík
    Náhradníci: Kolena – Levai, Hundák, Hegyi, Laco, Knižka, Dávidík

Partizán Bardejov: Pillár – M. Keresteš, Rocheu, Bartek, Kica (C), Somov, Micherda, Človečko, Leško, Milunović, Maník
    Náhradníci: Dlugoš – Berežný, Dupkala, Voško, Stachura, Mikolaj, D. Keresteš

Rozhodca: Tomáš Marsal – Marián Jankovič, Dušan Štofik.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Výkop obstarala domáca Dubnica, ktorá dnes hrá v modrých dresoch. Bardejov v tradičnej červenej pre toto mužstvo.

2
    Dlhá lopta na Kuzmu, nové meno v kádri Považanov bolo v ťažkej pozícii. Obrana Bardejova s tým nemala problém.

3
    Ofsajd na pravom krídle Partizána, ocitol sa v ňom Lukáš Micherda.

4
    Riskantná "malá domov" od dubnického obrancu. Digaňa musel ísť až na hranicu šestnástky, odkiaľ vzal loptu do náručia pred aktívnym Micherdom.

5
    Na druhej strane šiel vysoko zo svätyne aj Pillár, ktorý musel hrať loptu do autu.

6
    Maník zo stredu ihriska poslal prisilnú prihrávku vzduchom na pravú stranu. Kope sa od brány Dubnice.

7
    Zatiaľ sa hrá prevažne medzi šestnástkach, oba celky to skúšajú po stranách. Brankári oboch mužstiev sú pripravení vyštartovať aj ďaleko mimo veľké vápno.

9
    Faul dubnického kapitána Plevu v strede poľa, čakáme na nejaký impulz.

10
    Milunović sa dostal k lopte v šestnástke súpera, avšak nerozumel si so Somovom.

11
    Dávid Pillár schmatol loptu zo vzduchu po centri Plevu od pravej postrannej čiary. Nič špeciálne to nebolo, ale bardejovský gólman musel zasiahnuť.

12
    Mali sme tu prvý rohový kop hostí. Zakrútil ho Leško, ktorý bol o pár sekúnd neskôr po odvrátení centra faulovaný zase raz na pravej strane hracieho poľa. Štandardka pre Bardejov, faul sa zaobišiel bez karty.

13
    Nákopy sa tímom príliš nedaria, Bartek bez úspechu loptu predĺžil len do rukavíc Digaňu.

14
    Roh aj z druhej strany pre Bardejov. Východniari sa chcú tlačiť do zakončenia, ale nedarí sa im to.

15
    Dubnica teraz v defenzívnej ulite. Rozohrávka hostí prichádza až od samotných stopérov.

16
    Náznak kontry domácim nevychádza, Čurik premárnil ideálnu príležitosť na zakončenie či prihrávku.

17
    Micherda padá v útočnom pokutovom území, avšak rozhodca Tomáš Marsal píska proti bardejovskému borcovi.

19
    Domáci zakopli loptu do autu, keďže sa Lukáš Micherda nepozviechal na nohy ani po polminúte. Prichádza tak k ošetreniu hosťujúceho hráča.

20
    Štandardka Dubnice zľava, Pillár loptu len boxoval pred seba a môže byť rád, že domáci tú loptu trafili len do obrancov v červených dresoch.

22
    Boli tu náznaky protiútokov, avšak stále to končí na jednom a tom istom – presnosti.

23
    Zo zeme sa nechcelo dvíhať Markovi Milunovićovi, ktorý bol faulovaný na deliacej čiare. Dostávame sa do polovice prvého polčasu.

24
    Rozohrávka nakrátko od východniarov prekvapenie nepriniesla. Napriek tomu Bardejov naďalej pri lopte.

25
    Konečne prvá vážnejšia šanca! Micherda z hranice pokutového územia preveril Digaňu, ktorý mal čo robiť, aby strelu len vyrazil späť do hry. Dorážka Somova už presná nebola, ale aj tak sa Dubnica musí mať na pozore.
    25. Lukáš Micherda (BAR), Tomáš Digaňa (DUB)
    Zdroj: livestream.com/futbalnet

26
    Pillár zase vyrobil extra hrúbku pri rozohrávke a napádaní od Marka Kuzmu. Hosťujúci gólman môže byť len rád, že Kuzma to nemal na priamu strelu.
    26. Dávid Pillár (BAR)

28
    Po rohovom kope sa hostia ubránili, Tomáš Marsal vzápätí oznámil krátku občerstvovaciu prestávku, ktorá príde obom celkom určite vhod.

29
    Tak sa nám to rozbehlo. Po jednoduchom aute do šestnástky a ľahkom predĺžení od Kuzmu sa Čurik z voleja triafa iba do rukavíc Pillára!
    29. Maroš Čurik (DUB), Dávid Pillár (BAR)

30
    Nosický a potom Kuzma netriafajú priestor brány! Nuž, domáci zapli na vyššie obrátky. Bardejov sa razom dostáva do situácie, kedy sa musí len brániť.

32
    Pillár hrdinom momentu, keď reagoval na zakončenie Nosického po zmene smeru lopty! Center do veľkého vápna, Nosický to mal na dlhú nohu, napriek tomu bol vo výbornej šanci. Dávid Pillár si posledné minúty nemôže ani vydýchnuť.
    32. Dávid Pillár (BAR), Lukáš Nosický (DUB)

34
    V ofsajde prichytený stále len 18-ročný hráč hostí Saveliy Somov.

35
    Hrá sa zo strany na stranu, hoci posledných desať minút bez pochýb patrilo Dubnici. Divákov z tribún veľmi nepočuť, hoci počasie dnes futbalu na Považí jednoznačne praje.

36
    Sekundy plynú, hráči akoby vyčkávali na prestávku. Minimálne tí z Bardejova. Digaňa sa nebojí ísť vysoko z brány.

37
    Kontroverzná situácia, ktorá rozčertila domácich fanúšikov! Po vzdušnom súboji na hranici veľkého vápna zostal Pillár ležať na zemi, hra prerušená najprv nebola. Tomáš Marsal ju nechal plynúť až do chvíle, kedy sa domáci zmocnili lopty a neskôr oblúčikom prelobovali obranu, čím dostali loptu do siete! Gól však neplatí, hvizd rozhodcu prišiel asi tri sekundy predtým, ako padla lopta do brány.
    37. Dávid Pillár (BAR), Marek Kuzma (DUB)

39
    Dávid Pillár potreboval okamžité ošetrenie. Nevyzerá to s ním veru dobre, za postrannou čiarou sa začína rozcvičovať aj náhradný gólman Dlugoš.

40
    Celej tejto situácii predchádzal kontakt Digaňu a Kuzmu. Bardejovský brankár sa stále nedokáže postaviť na vlastné nohy.

42
    Po takmer piatich minútach môžeme pokračovať. Dubnickí fanúšikovia teraz adresujú škaredé výkriky smerom k 20-ročnému mužovi v bráne Partizána. Bola to situácia na hrane, aj takýto je futbal. Niektorí ľudia na tribúne sa ale vzorovo rozhodne nesprávajú.

43
    Štandardka pre Bardejov zľava. Lopty sa chopí Človečko.

44
    Center do šestnástky, prišla aj hlavička, no nebola vôbec nebezpečná. Nadstavený čas sa bude pohybovať minimálne na hranici piatich minút.

45
    Na trávniku leží pre zmenu domáci Denis Švec. Aj toto si vyžiada ošetrenie, čo radi určite nevidíme.

45+1
    Nadstavujú sa len štyri minúty, čo je určite prekvapením vzhľadom na to, že sme tu mali krátku pauzu na občerstvenie, ale aj takmer päťminútové ošetrenie Pillára a teraz aj temer dvojminútové Šveca.

45+2
    Po rohovom kope Dubnice prišlo zakončenie do bočnej siete, diváci si pýtali penaltu po údajnej ruke Bardejovčana. Emócie lomcujú ľuďmi v Dubnici, to je určite isté.

45+3
    V poslednej chvíli pred Somovom zachránil sklzom ošetrený Dávid Švec. Partizán ožíva krátko pred prestávkou.

45+4
    Ďalší rohový kop pre hostí po zakončení Milunovića, ktorý z uhla triafa len obrancov.

45+4
    Prvý polčas sa skončil.

Videli sme niekoľko šancí, hrozili najmä Dubničania, s polčasom sa presadzovali aj hostia. Najviac zarezonoval neuznaný gól domácich po vzdušnom súboji Kuzmu s Pillárom, po ktorom nemohol brankár Bardejova vstať na nohy zhruba päť minút. Aj napriek viacerým prerušeniam hry sa nadstavovali len štyri minúty.

Druhý polčas sa začne približne o 18:36.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme Partizán Bardejov: z ihriska odchádza Dávid Pillár, prichádza Dušan Dlugoš.

47
    Výmena brankárov u Bardejova tak bola nutnosťou. Uvidíme, či Dlugoš nadviaže na zákroky svojho kolegu z prvého dejstva.

48
    Asi štyri odobratia lopty v desiatich sekundách. Videli sme sklzy, ale aj nepresné prihrávky.

49
    Dalibor Pleva si to dal na pravačku a po zemi míňa pravú žrď Dlugoša v bráne Partizána.

50
    Milunović zahadzuje ďalšiu šancu. Bardejovský futbalista bol na malý moment sám v šestnástke, mal to na volej, ale loptu netriafa ideálne!
    50. Marko Milunović (BAR)

51
    Čurik ani Kuzma sa v spleti protihráčov nedostali k zakončeniu. Všetko to zas a znova ukončil nepresnou strelou nad dubnický kapitán.

52
    Žltú kartu dostáva Marek Kuzma, dôvodom je neskoré dohrávanie súboja s Bartekom.

54
    Také nudnejšie dve minútky za nami, Digaňa len vzal letiacu loptu zo vzduchu do náručia.

55
    Séria tvrdších stretov, vyťažila z toho Dubnica.

56
    Avšak Dubničania Dlugoša v bráne Bardejova neohrozili, Tomáš Marsal musel trochu krotiť emócie na strane domácich.

58
    Dubnica dala gól!
    Diváci na štadióne sa konečne môžu radovať! MATEJ VACULÍK sa dostal k odrazenej lopte spoza šestnástky, napriahol a lopta končí v bráne. Dlugoš akoby na malý moment zostal stáť na mieste, čo sa mu stalo osudným, keď sa nedokázal presunúť k pravej tyči.
    58. Matej VACULÍK - 1:0

60
    Ukončujeme prvú hodinu hry. Gólom Vaculíka spred malej chvíle zápas asi dostane nový dych.

61
    Striedanie v tíme Partizán Bardejov: z ihriska odchádza Adrián Leško, prichádza Dávid Berežný.

62
    Čakajú nás zaujímavé minúty. Bardejov už necháva na hrote útoku dvoch futbalistov, Dubnica útočí nanajvýš s piatimi mužmi a v pomalom tempe.

63
    Rocheu sa po narážačke tlačil pred Digaňu, ale napokon nečakane zastal. Dubnický gólman mal tak robotu ľahkú.

65
    Bardejovčan faulovaný pri postrannej čiare prifilmoval svoj pád, čo dubnický fanúšik okamžite ocenil hlasitým pokrikom.

66
    Priamy kop Dubnice zahral Václav, ktorý trafil len múr. Je z toho rohový kop.

67
    Dobre zatočený nákop spoza rohovej zástavky musel Dlugoš boxovať. Prišla aj koncovka z možno dvadsiatich siedmich metrov, Čurik veľké starosti hosťom nenarobil.

68
    Tomáš Marsal upokojuje jednu dvojicu hráčov, z lavičky sa postavil aj tréner Dubnice, ktorému sa to veľmi nepáčilo.

69
    Miroslav Keresteš faulovaný pri prechode do útoku. Štandardka pre Partizán. Čas sa pomaly, ale isto kráti.

70
    Chaos pred Digaňom napokon ukončil až nepresnou ranou Milunović. Domáci budú prvý raz striedať.

70
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Lukáš Nosický, prichádza Ľuboslav Levai.

72
    Dvadsať minút do konca. Futbalisti z Považia sa dopredu hrnúť nebudú, ešte môžu dvakrát striedať. Bardejov tak môže učiniť len raz.

73
    Maník stratil loptu na útočnej polovici. Matej Vaculík mu vzal loptu a z polovice ihriska chcel prelobovať Dlugoša. Nepodarilo sa to, chýbalo k tomu niekoľko metrov.

74
    Nasleduje pauza na občerstvenie.

76
    Lopta je ďaleko od Digaňu. Dubnica rozumne kontroluje dianie na ofenzívnej polovici.

77
    Dnes sa činia aj lekári, ktorí ošetrovali jednotlivých hráčov minimálne už päťkrát. Teraz to vyšlo na stranu hostí.

78
    Rocheu odclonil Václava pred Dlugošom, ktorý si pohodlne prišiel po loptu.

79
    O moment neskôr však defenzíva Bardejova robí chybu, čoho výsledkom bola nepresná hlavička Čurika po centri zľava.

80
    Milunović bol tým mužom, ktorý pred tromi minútami musel byť ošetrovaný a ani v tomto momente to s ním nevyzerá vôbec dobre a je stále mimo hru.

80
    Filip Maník a celkovo defenzíva Bardejova sa zahráva s osudom. Rozohrávky pod veľkým tlakom vyústili v ďalšiu stratu lopty. Následne sa Maník prezentoval vynúteným faulom, po ktorom prichádza na rad priamy kop z dvadsiatich metrov.

81
    Václav bol exekútorom štandardky, trafil však len múr. Rozhodcovia ukazovali na rohovú zástavku. Vtom sa ozval Marek Kuzma, ktorý v rámci ducha fair-play priznal, že lopta šla mimo ihriska od neho. Tomuto gestu tlieskame.

82
    Záverečných ani nie desať minút riadnej hracej doby sa začalo, je tu ďalšie ošetrovanie, mimo čiary zostáva ležať Beňo.

83
    Dnes je to zápas plný zranení a vynútených striedaní, čo nevidíme radi.

85
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Lukáš Beňo, prichádza Denis Knižka.
    Striedanie v tíme Partizán Bardejov: z ihriska odchádza Mikita Rocheu, prichádza Róbert Stachura.

86
    Päť minút do konca, Radoslav Človečko krížnou ranou len míňa ľavú tyč Digaňovej brány. Všetko to kontroloval samotný brankár domáceho FK.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 580 divákov.

87
    Václav pod tlakom od Stachuru musel odkopávať loptu z vlastnej šestnástky. Bardejov pridáva na obrátkach.

88
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Maroš Čurik, prichádza Daniel Hundák.

89
    Hundák pridlho váhal s prihrávkou z bránkovej čiary. Čerstvý hráč na ihrisku vybojoval aspoň rohový kop.

90
    Žiaden z Dubničanov sa ale rohový kop neponáhľal zahrať. Štyridsať sekúnd sa nehralo, za toto mohla byť aj žltá karta.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90+1
    Hundák ani teraz nevystihol správny moment na prihrávku. Ostáva mu len veriť, že ho to o tri minúty nebude mrzieť.

90+2
    Vysoký center Stachuru od postrannej čiary. Najprv sa zdalo, že sa píska útočný faul, jednalo sa však o ofsajd.

90+2
    Martin Janco v samom závere mohol pridať druhý gól po oblúčiku od Kuzmu, avšak z uhla trafil len bočnú sieť Dlugošovej brány!
    90+2. Martin Janco (DUB)

90+3
    So Stachurom to nevyzerá dobre, leží na deliacej čiare a potrebujeme znovu lekárov na hracej ploche...

90+4
    Nejaké sekundy nazvyš ešte Tomáš Marsal pridať musí. Bardejov bude na konci zápasu zahrávať ešte jeden voľný kop z polky ihriska.

90+5

Dubnica vyhráva v prvom kole súťaže nad Bardejovom tesne 1:0. Duel ovplyvnilo viacero ošetrení a aj vynútené striedania. Po zmene strán namiesto Pillára v bráne hostí nastúpil Dlugoš, ktorý bol prikrátky na rozdielovú strelu Vaculíka z 58. minúty. (19:28:38)