Plzeň – Olympiakos 0:0 (kon.) | Saburtalo – Dinamo Záhřeb 0:2 (kon.) | Eindhoven – Basilej 3:2 (kon.)
New Saints – Kodaň 0:2 (kon.) | Sutjeska – APOEL 0:1 (kon.)
PSV Eindhoven
3:2 (1:1)
FC Basilej
Úterý 23.07.2019, 20:00 • PSV Stadion, Eindhoven • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

Jestliže jsme dlouho sledovali takový klasický první zápas pohárového dvojzápasu, kdy se oba týmy snažily zejména neudělat chybu a moc šancí jsme neviděli, tak posledních dvacet minut nemělo chybu.

Favorizovaní domácí se brzy dostali do vedení díky úspěšné dorážce Brumy, těsně před přestávkou ale přišel šok po hostujícím brejku zakončeném Ajetim.

Ve druhém poločase se dlouho hrálo 1:1, až v 79. minutě nečekaně udeřila Basilej, když se po rohovém kopu trefil Omar Alderete.

V závěru zápasu pak hrál zásadní roli český fotbalista v domácích barvách Michal Sadílek, když nejdříve rozehrál akci, na jejímž konci byl vyrovnávající Sam Lammers a nedlouho poté jeho parádní ránu Jonas Omlin vyrazil jen na roh, po němž PSV udeřilo potřetí díky patičce Donyella Malena. (22:03:29)

Dobojováno! V zápase plném zvratů PSV dokázali v samém závěru otočit velmi nepříznivě se vyvíjející utkání a byť je situace před odvetou otevřená, tak přeci jen se bude eindhovenskému týmu lépe dýchat než za stavu 1:2, který svítil na světelné tabuli ještě v 89. minutě.

90+5

90+5
    Po dalším centru Freie je van Wolfswinkelovi tentokrát pískán útočný faul.

90+5
    Hosté se snažili zase vyrovnat, po Widmerově centru se van Wolfswinkel ocitl v postavení mimo hru.
    90+3. Donyell MALEN - 3:2

90+3
    PSV právě vstřelilo branku!
    Strhující finiš domácích! Po Sadílkově bombě domácí rozehráli roh nakrátko, Gutiérrez pak přihrával před branku a DONYELL MALEN patičkou pokořil brankáře Omlina!

90+2
    Michal Sadílek mohl strhnout vedení na stranu domácích, jeho skvělou ránu brankář Omlin vyráží!

90+1
    Domácí jsou v náporu! Malen se prohnal po levém křídle a pak prudce centroval, brankář Omlin dokázal míč vyrazit mimo dosah domácích fotbalistů, publikum je ale ve varu.

90+1
    Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Balanta, přichází Pululu.

90+1
    Lotyšský arbitr oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
    89. Sam LAMMERS - 2:2

89
    Vyrovnáno! Michal Sadílek byl u zrodu čtvrté gólové akce tohoto zápasu, když přihrál do pokutového území Bergwijnovi, jenž si zasekl míč kolem bránícího protihráče a pak jej posadil na hlavu SAMA LAMMERSE, jenž rozjásal zaplněný PSV Stadion!

89
    Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Ajeti, přichází Ademi.

89
    Žlutou kartu dostává Ajeti (FC Basilej).

88
    Po souboji Dumfriese s Xhakou v pokutovém území se domácí mocně dožadovali odpískání penalty, rozhodčí Treimanis je ale nevyslyšel.

87
    Ošetřování Ajetiho už se přesunulo za postranní čáru, ve hře se může pokračovat.

86
    Rozhodčí Treimanis přerušil domácí kombinaci, aby věnoval pozornost Ajetimu, ležícímu přímo na středové čáře, což vyústilo v bouřlivý pískot publika.

Tomáš Kohlmann

Branky: 14. Bruma, 89. Lammers (Bergwijn), 90+3. Malen (Gutiérrez) – 45+1. Ajeti (Zuffi), 79. Balanta (Zuffi)

Karty:   73. Bergwijn (PSV), 84. Sadílek (PSV) – 63. Xhaka (BAS), 73. Widmer (BAS), 89. Ajeti (BAS)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 1:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:16.
    PSV Eindhoven: Zoet – Dumfries, Viergever, Luckassen – Lozano (82. Lammers), Gutierrez, Rosario, Sadílek, Bruma (77. Gakpo) – Bergwijn, Malen
    Náhradníci: Ruiter – Boscagli, Gakpo, Hendrix, Lammers, Sainsbury, Teze

FC Basilej: Omlin – Widmer, Cümart, Alderete, Xhaka – Frei, Balanta (90+1. Pululu) – van Wolfswinkel, Zuffi, Stocker (65. Okafor) – Ajeti (89. Ademi)
    Náhradníci: Nikolić – Ademi, Bua, Campo, Okafor, Pululu, Riveros

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (vš. Lotyšsko)