Jablonec – Slovácko 6:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Opava 4:1 (kon.) | Slavia – Olomouc 1:0 (kon.)
FK Mladá Boleslav
4:1 (2:1)
Slezský FC Opava
Neděle 28.07.2019, 16:30 • Loko Trans Aréna, Mladá Boleslav • FORTUNA:LIGA • 3. kolo
    86. Mešanovič zahodil další obrovskou příležitost!

86
    Šance na obou stranách. Nejprve po dalším rohu Slezanů vedle pálil Žídek, poté dnes výborný Túlio vyslal do samostatného úniku Mešanoviće, jenže ten také minul.

85
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Nikolaj Komličenko, přichází Jakub Klíma.
    82. Ladislav TAKÁCS - 4:1

82
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    O vítězi dnešního utkání je už nyní rozhodnuto, Mladá Boleslav totiž zhruba deset minut před koncem zvyšuje na 4:1. Další gólová situace se narodila po rohovém kopu, na centr Marka Matějovského si naskočil LADISLAV TAKÁCS a přesnou hlavičkou překonal marně se natahujícího Fendricha.
    80. Pudil heroickým skluzem na poslední chvíli zastavil Jurečkovu tutovku

80
    René Dedič se hnal sám na gólmana Šedu. Takács jej nestíhal, s famózním obranným skluzem ale v poslední možný okamžik přispěchal Daniel Pudil.
    75. Lukáš BUDÍNSKÝ - 3:1

75
    Mladoboleslavští fotbalisté jsou odměněni za svou aktivitu ve druhém poločase, patnáct minut před koncem vedou nad Opavou už 3:1. K exekuci přímého kopu z levé strany se postavil LUKÁŠ BUDÍNSKÝ, jeho rána byla tečována jedním z hostujících obránců, což rozhodilo brankáře Fendricha, který na míč nedosáhl.

74
    Žlutou kartu dostává Dominik Simerský (SFC Opava).

69
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jan Řezníček, přichází Endy Opoku Bernadina.

66
    Žlutou kartu dostává Matěj Hrabina (SFC Opava).

62
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Karol Mondek, přichází Bronislav Stáňa.
    58. Mešanovič v tutovce jeden na jednoho neobešel Fendricha

58
    Matějovský odehrál balon hlavou, hostující obránci se poté nedomluvili a pustili do samostatného úniku Mešanoviće, jehož kličku přečetl výtečný Fendrich.

53
    Mešanović si narazil balon s Komličenkem, z bezprostřední blízkosti ale na pohotového Fendricha nevyzrál. Tutovku poté spálil zcela osamocený Matějovský, jenž z první vysoko přestřelil.

46
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Petr Zapalač, přichází Pavel Šulc.
    45+1. Pavel BUCHA - 2:1

45+1
    Tak domácí se před koncem prvního poločasu přeci jen dočkali dalšího gólu, a ještě před přestávkou tak dokonali rychlý obrat. Komličenko našel ve vápně číhajícího Ladru, ten zvedl hlavu a povedeným pasem vyzval ke skórování PAVLA BUCHU, který se z bezprostřední blízkosti nezmýlil.
    41. Matějovský vyhledal Buchu, který si vypracoval tutovku

41
    Boleslavští byli blízko ke vstřelení druhé branky. Do nadějné střelecké pozice se propracoval Pavel Bucha, trefil ale pouze nachystaného Fendricha.
    35. Muris MEŠANOVIĆ - 1:1

35
    Zatím vše nasvědčuje tomu, že trenér Weber měl se střídáním šťastnou ruku, domácí se totiž dotahují na svého soupeře a srovnávají. Komličenko udržel míč proti dvěma protivníkům a posunul jej na MURISE MEŠANOVIĆE, který krásnou střelou levačkou překonal Fendricha.

33
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Muris Mešanović.
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Hubínek, přichází Marek Matějovský.

27
    Další velice dobrá možnost středočeského celku! K hlavičce se v pokutovém území prodral Ladislav Takács, Fendrich ale bleskově zareagoval a vyrazil míč nad břevno.

26
    Exekuci standardní situace na sebe vzal Lukáš Budínský. Jeho rána byla opravdu hodně povedená, Fendrich balon konečky prstů vytěsnil na roh.
    4. René DEDIČ - 0:1

4
    Opava právě vstřelila branku!
    Lepší vstup do utkání si hostující fotbalisté asi nemohli přát, už ve čtvrté minutě se totiž ujímají vedení! Po autovém vhazování přilétl do šestnáctky Středočechů načechraný centr, na který si naskočil RENÉ DEDIČ a přesným zakončením překonal Šedu.

Vojtěch Tůma

Branky: 35. Mešanović (Komličenko), 45+1. Bucha (Ladra), 75. Budínský, 82. Takács (Matějovský) – 4. Dedič (Zapalač)

Karty:   66. Hrabina (OPA), 74. Simerský (OPA)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:4.
    FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Pudil, Takács (C), Túlio – Hubínek (33. Matějovský), Bucha – Fulnek (33. Mešanović), Budínský, Ladra – Komličenko (85. Jakub Klíma).
    Náhradníci: Mikulec – Matějovský, Mešanović, Auer, Jakub Klíma, Pech, Wágner.

Slezský FC Opava: Fendrich – Schaffartzik, Simerský, Žídek (C), Hrabina – Jan Řezníček (69. Bernadina), Jursa – Mondek (62. Stáňa), Jurečka, Zapalač (46. Šulc) – Dedič.
    Náhradníci: Šrom – Helebrand, Souček, Šulc, Bernadina, Juřena, Stáňa.

Rozhodčí: Ondřej Lerch – Jaroslav Poživil, Lucie Ratajová