Mattersburg – Hartberg 2:1 (kon.) | Sturm Graz – St. Pölten 3:0 (kon.) | Linz – Rheindorf Altach 2:0 (kon.)
LASK Linz
2:0 (1:0)
SC Rheindorf Altach
Neděle 28.07.2019, 17:00 • Raiffeisen Arena, Pasching • Rakouská Bundesliga • 1. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:53:05)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:16.

Je konec. LASK Linz v prvním kole rakouské Bundesligy zvítězil na domácí půdě 2:0 nad Altachem a splnil tak jasnou povinnost.
    Do utkání domácí vstoupili skvěle a už v 7. minutě se prosadil Tetteh. Posléze byl Linz jasně lepším týmem, ovšem gól už v první půli nepadl.
    Druhá půle nabídla trochu jiný obrázek a byli to spíše hosté, kteří se snažili něco vymyslet a taky si vypracovali pár šancí. Ale v 78. minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení João Klauss a bylo hotovo.

90+4

90+4
    Závěr nastaveného času se už pouze dohrává a domácí fanoušci slaví.

90+2
    Diakite přerušil soupeře v protiútoku a uviděl kartu žluté barvy.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Thomas Goiginger šel po souboji s Maakem k zemi a chtěl si vymodlit penaltu, ovšem nakonec právě on uviděl žlutou kartu za simulování.

89
    A další nákop končí tentokráte v moci brankáře Alexandera Schlagera, který dnes podržel domácí tým pár dobrými a hlavně důležitými zákroky.

87
    Nyní si navíc domácí obrana bez problémů poradila s nákopem svého soupeře.

86
    Altach se sice snaží něco vymyslet, ale stále je to málo a o vítězi je tak rozhodnuto.

84
    Linz mohl přidat ještě jednu branku, když se ve velké šanci ocitl sám před brankářem Thomas Goiginger, ale ten Kobrase nepřekonal.

82
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází James Holland, přichází Valentino Müller.

80
    Nyní hosté získali autové vhazování na polovině soupeře a mohou tak něco vymyslet.
    78. João KLAUSS - 2:0

78
    Linz právě vstřelil branku!
    S velkou pravděpodobností je o vítězi tohoto zápasu rozhodnuto! Po chybě hostujícího obránce se do velké šance dostal JOÃO KLAUSS, který zakončil k levé tyči pod brankáře Kobrase.

77
    Posléze se pokoušeli něco vymyslet domácí, ale nakonec je z toho jen útočný faul.

76
    Momentálně je hra celkem nepohledná a na trávníku se neděje nic velkého. Linz se soustředí především na defenzívu a Altach se tak nemůže dostat do nějaké šance.