K. Vary – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | Olomouc – Kokšetau 2:3 (2:3 po s.n.) | Litoměřice – Litvínov 2:4 (kon.)
Chomutov – Ústí n/L 6:3 (kon.) | Kladno – Slavia 6:4 (kon.) | Přerov – Opava 2:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Čtvrtek 01.08.2019, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (19:15:51)

Poslední třetina přinesla gól na každé straně. Ve třiačtyřicáté minutě se prosadil Mozer, který jako jediný překonal Kuchaře dorážkou střely Litovčenka. Druhou branku domácím zajistil Rohan, ten po Kubkově nahození přebral puk a zkušeně jej poslal pod víko Fominovi klece. Do konce měli domácí více šancí, proměnit však dokázali jen jednu již zmiňovanou. Zkušené mužstvo z KHL prokázalo své kvality, západočeský tým se však tomuto soupeři postavil a předvedl minimálně po herní stránce solidní výkon. Další zápas v rámci přípravných utkání si
    HC Energie Karlovy Vary zahraje proti Spartě ve čtvrtek 8.8.

59:38
    Energie zkouší poslední útočnou akci.

59:26
    Nahození ze středního pásma končí až za klecí hostí a je odpískán icing.

58:45
    Vondráček pálil od modré, bohužel ani jemu se nepodařilo překonat Fomina.

58:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Jakubu Flekovi to tam dnes nepadá, obdrženou přihrávku zpracoval, nepodařilo se mu ale obelstít obránce hostí.

Dnešní utkání sleduje 2884 diváků.

56:40
    Višněvskij pálil, puk ale letěl moc vysoko a skončil v ochranné síti.

55:45
    Hosté kombinovali před Kuchařem, do jedné z přihrávek ale zasáhla karlovarská obrana a už to vypadalo na další únik, Avtomobilist ale rychle dobruslil kotouč a vrátil jej zpět před domácího gólmana.

54:52
    Beránek byl v úniku zastaven až v levém kruhu, ke střele se ale díky včasnému zákroku obrany nedostal.

54:21
    Ke střele se dostal znovu Flek, střelou zleva však nasměroval puk do ochranné sítě.

52:45
    Hráči Avtomobilistu jezdí do karlovarského pásma jako středověcí nájezdníci, ze třetiny je ale zatím vždy dostalo vyhození domácích.

51:13
    Sexton se dostal do úniku a rychle zakončil, Kuchař ale dokázal zastavit i následnou dorážku.

50:50
    Flek obdržel přihrávku za kruhu a tvrdě vystřelil, puk však našel cíl na mantinelu za klecí hostí.

49:34
    Energie obsadila útočné pásmo, jak rychle se do něj ale dostala, tak rychle musela bruslit zpět.

48:25
    Kohout dostal přihrávku do pohybu, před vstupem do útočné třetiny jej o puk připravili hráči Jekatěrinburgu.
    47:00 ROHAN - 2:4

47:00
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Kubka nejprve nahodil puk na bránu od modré čáry, vyraženého kotouče se v předbrankovém prostoru zmocnil MARTIN ROHAN a zkušeně bekhendem poslal puk pod víko. Asistence: Branislav Kubka.

46:42
    Hlava po buly pálil zprava, trefil ale jednoho z obránců hostí.

45:49
    Karlovarští zavezli puk za vlastní bránu a vyrážejí odtud do soupeřova pásma.

44:50
    Rulík střílel od modré, dostat kotouč do brány se mu ale nepodařilo.
    42:27 MOZER - 1:4

42:27
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Litovčenko přihrál zpoza brány Kučerjavenkovi, ten vystřelil, první pokus Kuchař vyrazil, dorážku JEVGENIJE MOZERA však zastavit nedokázal. Asistence: Alexander Kučerjavenko, Vjačešlav Litovčenko.

42:23
    Kučerjavenko z úhlu vystřelil, trefil jen bránícího Kuchaře.

41:56
    Energie znovu mířila na Fomina, ten však i tuto akci zastavil.

40:40
    Rachůnek dojel s pukem a zblízka vystřelil, trefil však jen beton Fomina.

40:01
    Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary: ze hřiště odchází Novotný, přichází Kuchař.

40:01

Ve druhé dvacetiminutovce jsme se gólu nedočkali. Šance byly na obou stranách, největší pro hosty byla asi tyčka Hollanda v pětatřicáté minutě, karlovarskou největší šancí byl rychlý protiútok v třiatřicáté minutě, kdy po střele Energie musel Domin zasahovat vsedě. Poslední třetina začne v 18:38.

40:00

39:42
    Puk se drží v karlovarském pásmu a i tentokrát se hosté snaží do poslední sekundy.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:07
    Petr Šenkeřík (KVA) si od sudích vysloužil dvě minuty za hákování.

37:02
    Macek střílel zblízka, Novotný ale vyrazil kotouč vysoko do ochranné sítě.

35:49
    Avtomobilist kombinuje před domácí bránou, ke střele ho ale karlovarská obrana nepouští.

34:08
    Holland si mohl připsat druhou branku poté, co obdržel přihrávku k pravé tyči, z velkého úhlu ale pouze rozezněl tyč Novotného klece.

33:24
    Kubka nahodil touš od modré na bránu hostí, brankář Jekatěrinburgu jej ale vyrazil betonem.

32:23
    Popov na druhé straně nemířil přesně a puk odjel na druhou stranu, kde se ho ujali domácí a překvapili rychlou střelou Fomina, ten ale vsedě kotouč zastavil.

31:59
    Gríger jel podél mantinelu a přihrával před bránu, přihrávkou však nenašel žádného ze spoluhráčů.

30:26
    Hlava měl další šanci, s kotoučem se dostal až před Fomina, střelou zblízka jej však nepřekonal.

29:44
    Skuhravý před bránou nahrál Flekovi, jeho rychlou střelu ale Fomin také chytil.

29:01
    Energie drží Jekatěrinburg v útočném pásmu, ke střele se dostal Skuhravý, jeho dělovku ale brankář hostí zachytil.

28:34
    Karlovarští si užijí přes minutu dvojité přesilovky, Vitalij Popov (JEK) dostal dvě minuty za vysokou hůl.

27:38
    Denis Bodrov (JEK) si jde odpykat dvě minuty za hrubost.

26:47
    Gríger měl v úmyslu přenechat jedoucí puk jednomu ze spoluhráčů, na tuto kombinaci si ale obrana Avtomobilistu počíhala a kotouč zabavila.

25:54
    Domácí vyrazili do útočné třetiny, za modrou čarou však jejich snažení ukončili hráči v červenočerné.

24:55
    Hosté jsou před Novotným, jeden z ruských hráčů přihrával od mantinelu před branku, domácí obrana ale tečovala puk a zastavila tuto akci.

23:57
    Avtomobilist vyrazil znovu do karlovarského pásma, ke střele se ale nedostal.

22:52
    Kverka využil zaváhání obrany hostí a dostal se až před Fomina, bekhendem však brankáře Jekatěrinburgu nepřekonal.

22:14
    Litovčenko poslal rychlou střelu zprava, puk Novotnému propadl a doploužil se k tyčce, obránci jej ale posunuli na druhou stranu brankoviště, kde kotouč domácí gólman schoval pod lapačku.

21:45
    Energie najela do útočné třetiny, Jekatěrinburg se ale rychle zmocnil puku a vyrazil na druhou stranu.

20:31
    Příležitost měl Macek poté, co nahodil puk před bránu jeden z jeho spoluhráčů, šanci ale proměnit nedokázal.

20:01

První třetina byla velice divácky zajímavá. První branku vstřelil již v šesté minutě Peter Holland, který byl připravený nalevo a rychle zpracovanou přihrávku poslal přímo do sítě. Po třech minutách jej následoval Nigel Dawes, který vsítil z rychlého protiútoku. Šafář rozbouřil svou trefou karlovarskou arénu, s pukem si najel k pravému kruhu a propálil vše co mu stálo v cestě a fanoušci jej za to náležitě odměnili. Poslední branku úvodního dějství zařídil pro Jekatěrinburg Andrej Obidin, který půl minuty po brance Energie jel podél levého mantinelu, projel za bránou a skóroval. Druhá třetina začne v 17:49.

20:00

19:58
    Z rychlého protiútoku se ke tvrdé střele dostal Skuhravý, Fomin ale tuto dělovku zastavil betonem.

19:31
    Jekatěrinburg se ještě v posledních sekundách snaží kombinovat, to se jim ale nedaří.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

17:32
    Karlovarští kombinují v útočném pásmu, od modré vystřelil Flek, ten ale mířil moc vysoko.

16:20
    Hra se přelévá z jedné strany hřiště na druhou a vcelku se vyrovnala, ani jedno z mužstev si ale v tuto chvíli nedokáže vytvořit gólovou šanci.
    14:36 OBIDIN - 1:3

14:36
    Rychlá odpověď přišla od hostí, ANDREJ OBIDIN se podél levého mantinelu dostal až za bránu, kterou rychle objel a z otočky propálil Novotného. Asistence: Artěm Garajev.
    14:03 ŠAFÁŘ - 1:2

14:03
    ONDŘEJ ŠAFÁŘ střílí první branku karlovarské Energie, s kotoučem si najel k pravému kruhu a čistě propálil vše co mu stálo v cestě.

12:58
    Jekatěrinburg znovu zahrozil, nejprve nahození od modré Novotný vyrazil, nevěděl však kam se odrazil puk, mezitím jej uviděli ruští forvardi v brankovišti a málem jej dorazili do branky, na poslední chvíli se ale podařilo situaci zachránit karlovarské obraně.

11:47
    Za hru vysokou holí si dvě minuty odsedí Nick Hlava (KVA).

09:48
    Znovu karlovarští hráči zkoušeli překvapit Fomina, na konci akce stojící Flek však brankáře Jekatěrinburgu nepřekonal.
    08:45 DAWES - 0:2

08:45
    Nedáš, dostaneš. Z protiútoku Avtomobilist střílí druhou branku, finální přihrávku si připsal Macek, který nabil NIGELU DAWESOVI a ten Novotného zleva propálil. Asistence: Brooks Macek, Denis Bodrov.

08:24
    Ihned po vhazování vpravo obdržel přihrávku k levému kruhu Kohout, Fomin se ale bleskurychle přesunul a obrovskou šanci zastavil.

08:07
    Nejprve vypálil zleva Koblasa a po zpracování puku vystřelil z druhé strany Knotek, vyrovnat se však domácím zatím nepodařilo.

06:29
    Nikita Trjamkin (JEK) je prvním vyloučeným hráčem Jekatěrinburgu, dvě minuty si odsedí za podrážení.
    05:53 HOLLAND - 0:1

05:53
    Hosté se po vyhození bleskově vrátili před Novotného, zprava nabil PETERU HOLLANDOVI Dan Sexton a zkušený forvard neminul. Asistence: Dan Sexton.

04:56
    Avtomobilist sevřel Energii ve vlastním pásmu a rychle kombinuje, domácí se ale uvolnili.

03:54
    Při útočné akci Ondřej Beránek (KVA) sekl jednoho z bránících hráčů a míří na dvě minuty na trestnou lavici.

03:30
    Beránek na druhé straně nabil Koblasovi, ten ale Fomin neprostřelil.

02:51
    Mamkin nepříjemně nahodil puk od modré na karlovarskou bránu, Novotný ale na situaci dobře viděl a puk vyrazil betonem.

01:35
    Vondráček vypálil zprava, jeho střelu ale zablokoval vlastním tělem Mozer a po pozastavení hry odkulhal na střídačku.

00:30
    Energie se dostala do útočné třetiny a také k první střele, Fomin se ale zastrašit nenechal.

00:05
    Po úvodním vhazování si puk odvezli puk energetici do vlastního pásma s Jekatěrinburgem v zádech.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kubka "A", Rulík, Rohan, Šafář, Stříteský – Rachůnek, Gríger, Beránek, Flek, Knotek, Vondráček "A", Hlava, Skuhravý "C", Gorčík, Kverka, Koblasa, Kohout

Avtomobilist Jekatěrinburg: Fomin (Gross) – Berezin, Batyršin, Mamkin, Bodrov "A", Ščemerov, Višněvskij, Trjamkin "A" – Dawes "C", Sexton, Golyšev, Platt, Macek, Holland, Popov, Kučerjavenko, Litovčenko, Obidin, Garajev, Mozer

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Malý, Brejcha.

Avtomobilist Jekatěrinburg Ruský Jekatěrinburg zavítal na česká hřiště, na rozdíl od domácích již jedno utkání sehrál, a to proti Pirátům Chomutov, které porazil 4:0. S týmem do Česka dorazily i osobnosti jako Pavel Valerjevič Dacjuk nebo Jakub Kovář, do zápasu s Piráty ale ani jeden z nich nezasáhl, uvidíme tedy jak tomu bude tentokrát.

HC Energie Karlovy Vary Karlovarští energetici v rámci letní přípravy poprvé naskočí do zápasu, hned proti takto kvalitnímu mužstvu. „Čeká nás velmi prestižní soupeř. Uvidíme, v jaké nastoupí sestavě, ale víceméně všichni ti hráči, kteří v kádru jsou mají neskutečnou kvalitu. Připravujeme se na to tak, že to bude maximálně těžký soupeř, na druhou stranu v této fázi pro nás výsledky nejsou až tak důležité, i když do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát, ale hlavně budeme chtít, aby hráči přenášeli do nejvíce věcí z tréninku do zápasu a aby si řekli o místo v sestavě,“ říká před úvodním přípravným kláním Tomáš Mariška. Do zápasu proti Jekatěrinburgu by měly naskočit i nové posily týmu jako například Dominik Graňák, Petr Koblasa nebo Branislav Kubka.

Krásný čtvrteční podvečer z karlovarské arény. Domácí Energie si na vlastní půdě zahraje svůj první zápas v rámci přípravy na novou sezónu. Pojďme si dnešní soupeře představit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 15. Šafář, 47. Rohan (Kubka) – 6. Holland (Sexton), 9. Dawes (Macek, Bodrov), 15. Obidin (Garajev), 43. Mozer (Kučerjavenko, Litovčenko)

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Malý, Brejcha