Luton – Middlesbrough 3:3 (kon.)
Luton Town
3:3 (2:2)
Middlesbrough FC
Pátek 02.08.2019, 20:45 • Kenilworth Road, Luton • Anglická Championship • 1. kolo

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 3:5. Rohy: 8:11. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:20. (22:44:26)

Dramatický zápas s mnoha zvraty zahájil anglickou fotbalovou sezónu 2019/2020. První tři góy padly po rohových kopech, nejprve skórovali hosté, pak nováček skóre otočil. Do přestávky bylo po hrubce v rozehrávce opět vyrovnáno a v 68. minutě vrátil Wing krásnou trefou do šibenice vedení fotbalistům Middlesbrough. Ti v 82. minutě zahodili penaltu a zanedlouho zařídil zasloužené vyrovnání ve fotbalově sice nepříliš kvalitním, ale o to bojovnějším, dramatičtějším a zajímavějším utkání.

90+6

90+5
    Ještě roh pro Luton Town, v přehuštěném prostoru na malém vápně ale domácí „Kloboučníci “skulinku neobjevili.

90+4
    Daniel Potts se už hlásí zpátky do hry, která po zhruba půldruhé minutě pokračuje.

90+3
    V nastavení leží na trávníku domácí Potts, zřejmě má pochroumané rameno a míří k němu nosítka. Avizovaný čas se tedy určitě natáhne.

90+2
    Obrovská šance Lutonu rozhodnout. Moncur protančil do vápna a přiťukl Cornickovi, jehož ránu doprostřed vyrazil Randolph před sebe. Collinsova dorážka končí vedle jeho levé tyče.

90+1
    Nastavují se 4 minuty.

90
    Od zastaveného Assombalongy převzal volný míč Fletcher, uvolnil se v souboji jeden na jednoho a z úhlu vyprášil Slugovy rukavice.

89
    Vyprodaný stadión žene fotbalisty Lutonu za dalším obratem, ale přesnost v předfinální fázi chybí. Z celé akce je jen opět odkop od Randolphovy klece.

88
    Nenaložili s ním nejlépe, z protiútoku však vytloukl Browne bloky o domácího Pottse a Middlesbrough odkopává od brány.

87
    Elektrizující zápas směřuje do závěru, výhodu přímého kopu dostávají hosté.

86
    Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází McNair, přichází Saville.
    85. COLLINS - 3:3

85
    Luton Town právě vstřelil branku!
    Vyrovnání zařídil nejlepší střelec loňské třetiligové sezóny JAMES COLLINS. Míč se k němu odrazil po chybné hlavičce hostů a zblokované střele Daniela Pottse, irský kanonýr zblízka nezaváhal a uklízí ho k tyči.

84
    Na zemi skončil podražený Mpanzu, trestný kop rozehrají „Kloboučníci“.
    82. Assombalonga zahazuje penaltu

82
    Britt Assombalonga (Middlesbrough FC) neproměňuje pokutový kop. Jeho rána přeletěla břevno a domácí publikum zase ožilo.

Karel Jedlička

Branky: 17. Bradley, 24. Cranie, 85. Collins – 7. Fletcher, 37. Assombalonga, 68. Wing

Karty:   45. Mpanzu (LTN), 49. Collins (LTN) – 39. Fletcher (MDD), 61. Wing (MDD)

Neproměněná penalta: 82. Assombalonga (MDD), mimo

Luton Town: Sluga – Cranie, Bradley, Pearson, Potts – Shinnie (69. Cornick), Tunnicliffe, Mpanzu – Collins, Lee (60. Butterfield), McManaman (74. Moncur)
    Náhradníci: Shea – Jones, Galloway, Berry

Middlesbrough FC: Randolph – Howson, Ayala, Shotton, Coulson – Wing, Clayton, McNair (86. Saville) – Fletcher, Assombalonga, Johnson (70. Browne)
    Náhradníci: Pears – Bola, Wood-Gordon, Tavernier, Gestede

Rozhodčí: Langford – Howson, Hodskinson

Diváci: 10 356